fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg ujędrniania biustu
Zabieg ujędrniania biustu Kaniowscy Clinic
Zabieg ujędrniania biustu przynosi dobre efekty dla kobiet w każdym wieku. Oczywiście nie należy go mylić z zupełnie innym zabiegiem powiększania piersi implantami. Ujędrnianie biustu polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu uzyskanego z autologicznej tkanki tłuszczowej. Niekoniecznie ma to na celu powiększenie piersi, co zwiększenie ich jędrności, wyrównanie wielkości czy uwydatnienie kształtu. Jeśli więc nie jesteś zadowolona z wyglądu Twoich piersi, to taki zabieg jest właśnie dla Ciebie.

Spis treści
Czego się spodziewać?
Jak przebiega zabieg?
Ile to kosztuje?

Czego możesz się spodziewać po zabiegu ujędrniania biustu?

Zabiegi ujędrniania biustu powstały z potrzeby przywrócenia piersiom ich młodego wyglądu, który zmienia się m.in. podczas procesu starzenia się organizmu. Dochodzi wtedy do osłabienia i zmniejszenia ilości włókien kolagenu, które tworzą tkankę łączną stanowiącą podstawę jędrności większości narządów, w tym biustu. Ponadto w wyniku nadmiernego odchudzania lub niedożywienia w okresie dorastania może dojść z kolei do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej w obrębie piersi i niesatysfakcjonującej wielkości biustu. Oczywiście należy jeszcze wspomnieć o procesach nowotworowych, które są niestety najczęstszym powodem, dla którego należy usunąć pierś. W procesie jej rekonstrukcji ta metoda również znajduje zastosowanie.

Podnoszenie biustu po ciąży

Czy jest to bolesne?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Liposukcja, czyli pobieranie tkanki tłuszczowej, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, natomiast wstrzykiwanie uzyskanego z pobranej tkanki preparatu również nie powinno być w żaden sposób bolesne. Co więcej, zabieg jest bezpieczny dzięki zastosowaniu autologicznego materiału, co powoduje, że nie ulega on procesom odrzucenia (tak jak to może wystąpić w przypadku sztucznych implantów). Nie wytwarzają się w obrębie wstrzykniętego preparatu procesy zapalne, które mogłyby być przyczyną wielu różnych – czasem bardzo poważnych – powikłań.

Korzyści z przeprowadzonego zabiegu

Można wykazać bardzo wiele korzyści, jakie płyną z zastosowania zabiegu Adivive. Przede wszystkim warto podkreślić, iż w pełni wykorzystuje on biologiczne możliwości odnowy organizmu, co jest niezwykle cenne, a efekt zabiegu z tego powodu jest długotrwały. Ponadto w trakcie wykonywania zabiegu powstają jedynie niewielkie nacięcia, które szybko się goją, nie pozostawiając śladów na powierzchni skóry brzucha czy ud, skąd pobierana zostaje tkanka tłuszczowa.

Przebieg zabiegu ujędrniania biustu

Zabieg ujędrniania biustu jest niezwykle szybki i skuteczny. Całość zaczyna się od wizyty lekarskiej, podczas której lekarz bardzo dokładnie Cię zbada i przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad dotyczący m.in. chorób, używek czy uczuleń. Wszystkie dane zebrane przez lekarza mogą mieć wpływ zarówno na przebieg zabiegu, jak i potencjalne późniejsze powikłania.

Pierwszy etap

Po odbyciu wizyty u lekarza zostaniesz umówiona na zabieg. Jego pierwszym etapem jest wykonanie liposukcji. Polega to na pobraniu Twojej tkanki tłuszczowej z dowolnej okolicy ciała – najczęściej jest to brzuch. Oczywiście ta część zabiegu jest wykonywana w miejscowym znieczuleniu. Na skórze tworzone jest niewielkie nacięcie konieczne do pobrania tłuszczu. Ten etap i pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy ciała poddawanej liposukcji. Jest to niewątpliwie kolejna zaleta tej metody.

Czas na obróbkę

Po wykonaniu liposukcji uzyskana tkanka tłuszczowa jest poddawana obróbce z zastosowaniem nowatorskiej technologii Adivive. Pozwala to uzyskać specjalny wyciąg komórkowy, czyli preparat, w którym znajdują się jedynie najmłodsze komórki tkanki tłuszczowej oraz komórki macierzyste. Dopiero tak przygotowany preparat jest aplikowany do piersi.

Transfer

Jest to najważniejszy etap całego zabiegu. W znieczuleniu miejscowym wprowadzimy w okolice Twoich piersi wcześniej uzyskany materiał pochodzący z Twojej własnej tkanki tłuszczowej. Po wstrzyknięciu preparatu lekarz rozprowadza go w obrębie tkanki podskórnej piersi. Sprawdzana jest symetria piersi, aby kształt był jak najbardziej naturalny i dopasowany do Twojej figury. Na tym etapie zabieg się kończy i pozostaje już tylko obserwować jego efekty.

Efekty

Wstrzyknięta w obrębie piersi objętość preparatu sprawia, iż pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Niemniej jednak na pełne efekty należy poczekać z reguły około 3 miesiące. Wynika to z faktu, iż wstrzyknięte komórki macierzyste muszą mieć czas na rozpoczęcie swojego wzrostu i pobudzenie okolicznych tkanek do remodelingu. Gdy efekt będzie już w pełni zadowalający, można się z niego cieszyć przez długi czas.

Jak zachowywać się po zabiegu? Czy wymagana jest hospitalizacja?

Po zabiegu wykonanym w technologii Adivive nie jest konieczny pobyt w szpitalu. Dzięki temu niemal od razu możesz wrócić do codziennej aktywności. Należy jednak pamiętać, aby przez około 2 tygodnie po zabiegu unikać wzmożonego wysiłku, gorących kąpieli, sauny oraz basenu. Ewentualny dyskomfort można łagodzić środkami przeciwbólowymi.

Kiedy nie mogę przystąpić do zabiegu?

Co prawda, zabieg jest bardzo bezpieczny, jednak istnieją sytuacje, w których przeciwwskazane jest jego zastosowanie. Do takich sytuacji należą:

  • nieprawidłowości w krzepnięciu krwi,
  • stosowanie leków wpływających na krzepnięcie krwi,
  • reakcje alergiczne na niektóre leki,
  • poważne choroby nerek i wątroby,
  • zakrzepica żył głębokich lub powierzchownych,
  • obecność chorób wywołanych autoimmunizacją,
  • różne infekcje toczące się w organizmie,
  • niektóre choroby piersi – w szczególności zmiany skórne wymagające oceny dermatologiczno-histopatologicznej,
  • zbyt mała masa ciała (ze względu na konieczność wykonania zabiegu liposukcji).

Jaka jest cena zabiegu ujędrniania biustu?

Zabiegi ujędrniania biustu mają różne ceny. Dokładna wycena zabiegu jest spersonalizowana i zależy od wielu różnych czynników, przy czym najbardziej od lokalizacji pobieranej tkanki tłuszczowej oraz jej ilości niezbędnej do uzyskania zadowalającego wyglądu. Wszystko to jest do ustalenia podczas wstępnej wizyty lekarskiej. W naszej klinice koszty wahają się między 14000 a 15000 zł.

Zalety zabiegu

Zabieg lipofillingu metodą Adivive ma niewątpliwie mnóstwo zalet. Metoda pozyskiwania komórek sprawia, że można pozbyć się niechcianego tłuszczu z okolic brzucha czy ud i ujędrnić ten obszar. A to jest tylko efekt uboczny! Najważniejszy jest ostateczny rezultat modelowanych piersi, które oprócz powiększenia i zwiększenia jędrności zyskują lepszy kształt i ogólny wygląd. Efekt ten przez wbudowanie się komórek macierzystych w strukturę piersi utrzymuje się bardzo długo i nie powoduje pojawienia się problemów, które czasami zdarzają się ze sztucznymi wypełnieniami.

Wygląd piersi dla wielu kobiet to podstawa ich poczucia kobiecości. Z tego powodu wszelkie nieprawidłowości w wyglądzie piersi mogą obniżyć samoocenę i zmniejszyć komfort życia. Obecne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet. My również chcemy pomóc w tej dziedzinie, dlatego korzystając z najnowszych metod, oferujemy Ci zabieg ujędrniania biustu metodą Adivive.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas