fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja wewnętrznej strony ud
Liposukcja wewnętrznej strony ud Kaniowscy Clinic

Liposukcja wewnętrznej strony ud to zabieg pozwalający na wymodelowanie ciała oraz pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Dzięki nowoczesnej technologii zabieg wykonywany w naszej klinice jest w pełni bezpieczny i mało inwazyjny. W poniższym artykule przedstawiamy wskazania do zabiegu, omawiamy jego przebieg oraz proces rekonwalescencji.

Spis treści
Wskazania do zabiegu
Technologia LipoLife 3G
Przygotowanie do zabiegu
Przeciwwskazania
Przebieg zabiegu
Rekonwalescencja
Cena

Wskazania do zabiegu liposukcji wewnętrznej strony ud

Zabieg liposukcji wewnętrznej strony ud jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Procedura liposukcji pozwala na modelowanie sylwetki i pozbycie się tkanki tłuszczowej z miejsc najbardziej problematycznych, takich jak uda, brzuch czy ramiona. U mężczyzn natomiast najczęściej wykonuje się zabieg liposukcji ginekomastii lub lipomastii, czyli usunięcia tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicach piersi. Dlaczego zabieg ten ciągle zyskuje na popularności?

Sposób na kompleksy

Przede wszystkim stanowi prosty i bezpieczny sposób na pozbycie się wielu kompleksów dotyczących sylwetki. U wielu osób tkanka tłuszczowa nie rozkłada się równomiernie w obszarze całego ciała – często dochodzi do jej nagromadzenia w jednym miejscu, przez co trudno jest się jej pozbyć w trakcie odchudzania. Jednym z miejsc, w których tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej, jest wewnętrzna część ud.
Problem ten zwykle dotyczy kobiet, ponieważ jego występowanie związane jest z aktywnością hormonalną. Wewnętrzna strona ud to miejsce o tyle problematyczne, że nie tylko dieta nie jest w stanie wysmuklić tego obszaru – również ćwiczenia fizyczne zwykle nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, iż niemożliwa jest utrata tkanki tłuszczowej z jednego, wybranego miejsca na ciele. Dlatego też podczas intensywnego reżimu treningowego dysproporcja sylwetki może się nawet pogłębić. Poddanie się zabiegowi liposukcji pozwala na przywrócenie odpowiednich proporcji sylwetce, co daje szansę na pozbycie się kompleksów.

Liposukcja wewnętrznej strony ud za pomocą technologii LipoLife 3G

W naszej klinice zabiegi liposukcji wewnętrznej strony ud oraz innych części ciała przeprowadza się przy pomocy nowoczesnej technologii LipoLife 3G. Liposukcja laserowa, bo o niej mowa, to innowacyjne rozwiązanie posiadające wiele zalet. W porównaniu z tradycyjną liposukcją chirurgiczną wersja laserowa jest zabiegiem o wiele prostszym, mniej inwazyjnym i w pełni bezpiecznym. Rekonwalescencja po zabiegu również przebiega o wiele szybciej.

Na czym polega LipoLife 3G?

Na czym zatem polega technologia LipoLife 3G? Wykorzystuje ona specjalistyczną wiązkę lasera o długości 1470 nm, który nie niszczy komórek tłuszczowych, a jedynie rozbija strukturę tkanki tłuszczowej, pozwalając na jej usunięcie. Pozyskana tkanka tłuszczowa, niezwykle bogata w komórki macierzyste, może zostać wykorzystana do przeszczepu w inny obszar ciała. Dzięki temu można dowolnie modelować sylwetkę, pozbywając się tkanki tłuszczowej z miejsc problematycznych, takich jak brzuch czy uda, i przeszczepiając ją w obszar pośladków lub piersi. Procedura pozyskania tkanki tłuszczowej, jak i jej przeszczepienia odbywa się w trakcie jednego zabiegu.

W trakcie zabiegu użyty laser nie tylko rozbija tkankę tłuszczową – działa również korzystnie na skórę okolicy poddanej zabiegowi. Dzięki niemu skóra staje się bardziej jędrna i znacznie szybciej się obkurcza. Dlatego też liposukcja laserowa LipoLife 3G jest najlepszym możliwym wyborem z dostępnych technik zabiegu liposukcji. Pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, przeszczepienie jej w wybrane miejsce, jednocześnie działając ujędrniająco i wygładzająco na skórę.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Zabieg liposukcji laserowej jest o wiele mniej inwazyjny i bardziej bezpieczny od tradycyjnych metod chirurgicznych. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga odpowiedniego przygotowania oraz może zostać wykonany u każdego, niezależnie od jego stanu zdrowia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zabiegu, które warto znać przed podjęciem decyzji.

Przygotowanie do zabiegu

Przed każdym zabiegiem w naszej klinice konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej z naszym specjalistą. Podczas takiej wizyty przeprowadzane jest badanie kliniczne oraz dokładny wywiad lekarski. Lekarz zleca również wykonanie koniecznych badań, które dostarczą informacji o stanie ogólnym pacjenta. Zwykle obejmują one badania krwi.
Podczas konsultacji lekarz wyda również specyficzne zalecenia, których należy przestrzegać w okresie przed zabiegiem. Jako że podczas liposukcji naruszana jest ciągłość tkanek, szczególnie ważną rolę odgrywa prawidłowe krzepnięcie krwi. Dlatego też na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów, a także przyjmować leków rozrzedzających krew, na przykład aspiryny i jej pochodnych. Na kilka dni przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu, który powoduje odwodnienie organizmu i może zakłócać proces rekonwalescencji.

Przeciwwskazania

Podczas wywiadu lekarskiego kluczowa jest szczerość w rozmowie z lekarzem. Nie należy zatajać ani pomijać informacji dotyczących swojego stanu zdrowia, ani przyjmowanych leków. Rozmowa z lekarzem ma na celu kwalifikację do zabiegu oraz zidentyfikowanie ewentualnych przeciwwskazań, które mogłyby doprowadzić do pojawienia się komplikacji śródzabiegowych lub utrudnić proces zdrowienia.
Do najczęstszych przeciwwskazań zalicza się ciężkie choroby ogólnoustrojowe, takie jak zaburzenia krążenia, choroby serca i choroby nowotworowe. Zaburzeniami dyskwalifikującymi do przeprowadzenia zabiegu są również problemy z krzepnięciem krwi, aktualnie toczące się infekcje oraz zmiany skórne w obszarze poddawanemu zabiegowi.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest o wiele bezpieczniejszy, a cała procedura trwa krócej. Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, przez które usuwana jest tkanka tłuszczowa. Komórki odprowadzane są do sterylnego pojemnika i mogą zostać wykorzystane do przeszczepu w inne miejsce. Po zabiegu na ranę zakładane są szwy chirurgiczne oraz opatrunek zewnętrzny.

Liposukcja wewnętrznej strony ud przebieg zabiegu

Rekonwalescencja

Okres rekonwalescencji został znacznie skrócony w porównaniu z tradycyjną liposukcją. Już na następny dzień po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków. Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalne niewielkie odrętwienie operowanej okolicy, a tkanka może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Może również pojawić się zasinienie. Wszystkie dolegliwości powinny minąć w przeciągu kilku dni od wykonania zabiegu.
W okresie rekonwalescencji należy bezwzględnie stosować się do zaleceń przedstawionych przez lekarza prowadzącego oraz zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Cena

Zabieg liposukcji wewnętrznej strony ud kosztuje około 4500-6000 zł. Dokładna cena uzależniona jest od wielu czynników i ustalana jest indywidualnie po odbytej konsultacji.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego gabinetu oraz do umówienia się na spotkanie konsultacyjne! Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas