fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zmniejszenie warg sromowych laserem
Zmniejszenie warg sromowych laserem

Zmniejszenie warg sromowych laserem jest efektywną metodą poprawy wyglądu miejsc intymnych, która pozwala na wyeliminowanie problemów związanych z ich wadami wrodzonymi, niesatysfakcjonującą estetyką czy dyskomfortem fizycznym. Zabieg ten wymaga bardzo delikatnego podejścia i profesjonalnej opieki, ze względu na duże skrępowanie pacjentek. Kompleksową ofertę w tym zakresie medycyny estetycznej posiada nasz gabinet Kaniowscy Clinic we Wrocławiu.

Spis treści:
W jakich sytuacjach jest zalecane?
Wskazania do zabiegu
Hipertrofia warg sromowych
Na czym polega labioplastyka
Laser MonaLisa Touch
Od czego zależy cena?

W jakich sytuacjach zalecane jest zmniejszenie warg sromowych laserem?

Zmniejszenie warg sromowych laserem polecane jest kobietom, które chcą zredukować wielkość tkanki w obszarze miejsc intymnych oraz zmienić ich kształt lub objętość. Zabieg ten pozwala też na zniwelowanie ewentualnych blizn, ubytków czy asymetrii. Ze względu na zastosowanie nowoczesnych metod procedura przebiega w sposób znacznie mniej inwazyjny niż wykorzystanie tradycyjnych rozwiązań chirurgicznych. Jej przeprowadzenie ma szczególne znaczenie dla pacjentek, u których niekorzystny wygląd warg sromowych mniejszych negatywnie wpływa na samopoczucie oraz poziom zadowolenia z własnego ciała.

Wskazania do zabiegu

Wargi sromowe większe to fałdy zewnętrzne skóry, które rozciągają się od wzgórka łonowego kobiety aż do krocza i są obficie wypełnione tkanką tłuszczową. Wargi sromowe mniejsza są natomiast dwoma cienkimi fałdami, zlokalizowanymi wewnątrz warg sromowych większych poniżej kości łonowej. Ich funkcja w układzie rozrodczym jest bardzo istotna, ponieważ tworzy strukturę ochronną wokół ujścia pochwy, ujścia cewki moczowej oraz łechtaczki. Ich elastyczność i objętość gwarantuje właściwą amortyzację, a tym samym chroni przed otarciami i naciskiem. Wargi sromowe zamykają też drogę różnym drobnoustrojom chorobotwórczym. Wygląd i wielkość zewnętrznych narządów płciowych to kwestia indywidualna, jednak w wielu przypadkach ich prezencja może być przyczyną kompleksów, wzbudzać niepokój lub utrudniać codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji zalecamy konsultację medyczną w naszym gabinecie.

Hipertrofia warg sromowych

Do najczęściej spotykanych problemów należy przerost warg sromowych mniejszych, czyli ich hipertrofia. W tym przypadku występuje ich znaczące powiększenie, nierzadko w sposób asymetryczny oraz sięgający poza wargi sromowe większe. Hipertrofia nie jest uznawana za jednostkę chorobową, jednak może być przyczyną dyskomfortu i skrępowania. U wielu kobiet z tą przypadłością występują problemy z aktywnością fizyczną, co wynika z nadmiernego tarcia i ucisku w okolicach intymnych. Część pacjentek z przerostem warg sromowych mniejszych doświadcza też bólu podczas współżycia seksualnego, a ciągłe ocieranie tej wrażliwej części ciała o bieliznę wywołuje podrażnienia. Z problemem tym wiąże się również występowanie licznych fałdów skóry, które utrudniają higienę i mogą doprowadzić do rozwoju infekcji grzybiczych lub bakteryjnych. Wargi sromowe mogą również utracić swoją objętość, co wynika z zaniku tkanek i nazywane jest atrofią. W tym przypadku okolice intymne są bardziej narażone na podrażnienia i infekcje, ze względu na brak naturalnej osłony śluzówki i jej szybsze wysychanie. Problem ten często występuje w wyniku urazów, np. po problematycznym porodzie.

Na czym polega zmniejszenie warg sromowych laserem?

Zmniejszenie warg sromowych mniejszych laserem polega na zredukowaniu ich wielkości oraz kształtu. Zabieg ten nazywany jest labioplastyką, którą wykonujemy bez użycia skalpela. Zastosowanie lasera nie tylko zmniejsza ryzyko występowania powikłań oraz minimalizuje dolegliwości bólowe, ale też znacząco skraca czas rekonwalescencji. Zabieg ten skupia się na plastyce warg sromowych mniejszych i pozwala na zredukowanie nadmiarowych tkanek. W przypadku zastosowania tradycyjnych narzędzi chirurgicznych wskazane jest przeprowadzenie również elektrokoagulacji celem zamknięcia naczyń krwionośnych. Nowoczesna technika laserowa pozwala natomiast na wyjątkowo precyzyjne usunięcie nadmiaru tkanek.

Labioplastyka

Labioplastyka nie jest skomplikowanym, bolesnym i czasochłonnym zabiegiem. Przed jego przeprowadzeniem należy jednak przejść obowiązkowe badania ginekologiczne, a także przeprowadzić kompleksowy wywiad medyczny. Znaczenie ma chociażby występowanie różnych chorób, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, nasi specjaliści mogą zadecydować o poszerzeniu diagnostyki oraz zleceniu dodatkowych badań. Sam zabieg realizowany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 2 godzin. W tym czasie nadmiar tkanki w obrębie mniejszych warg sromowych jest precyzyjnie usuwany, a dodatkowo stymulowana jest produkcja kolagenu, celem podniesienia sprężystości tkanek. Dużą zaletą labioplastyki jest brak konieczności hospitalizacji, dzięki czemu pacjentka może opuścić gabinet jeszcze w dniu wykonania zabiegu. Przez około 2 tygodnie po wykonaniu procedury może występować uczucie dyskomfortu, dlatego dla zapewnienia najszybszego zagojenia się okolic intymnych należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Zalecamy też unikane kontaktów seksualnych w okresie rekonwalescencji.

Laser MonaLisa Touch

zabiegi monalisa touchUrządzeniem wykorzystywanym do tego zabiegu w naszym gabinecie jest nowoczesny laser MonaLisa Touch, który efektywnie koryguje kształt, wielkość, wygląd i asymetrię warg sromowych. Urządzenie to charakteryzuje się wysoką precyzją pracy, a jego zastosowanie skutecznie minimalizuje ryzyko wystąpienia blizn pooperacyjnych i efektywnie redukuje krwawienie. Laser ten stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, co nie pozostaje bez wpływu na czas regeneracji tkanek oraz proces gojenia. W przypadku użycia MonaLisa Touch pacjentki mogą znacznie szybciej powrócić do pełnej sprawności. W porównaniu do tradycyjnych operacji z wykorzystaniem skalpela, technika laserowa zapewnia też dużo lepsze efekty. Funkcja pobudzająca produkcję kolagenu i elastyny dodatkowo sprawia, że wargi sromowe mniejsze stają się mniej wiotkie.

Od czego zależy cena za zabieg zmniejszenia warg sromowych?

Zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych to koszt ok. 4500 zł. Poszczególne etapy postępowania muszą być dobrane specjalnie do potrzeb pacjentki, dlatego ostateczna cena zabiegu określana jest w każdym przypadku indywidualnie. Warto też pamiętać, że zabieg nie zawsze będzie konieczny. Przerost warg sromowych niekoniecznie musi sprawiać problemy w życiu osobistym i wywoływać ból fizyczny, jednak w wielu sytuacjach kobiety zmagające się z tą przypadłością doświadczają obniżonego komfortu codziennego funkcjonowania. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas