fbpx
Kaniowscy Clinic Zabiegi Zmniejszenie warg sromowych mniejszych
Zmniejszenie warg sromowych mniejszych Kaniowscy
Zmniejszanie warg sromowych mniejszych to jeden z popularniejszych zabiegów ginekologii estetycznej. Ma on na celu poprawę komfortu kobiet – zarówno w życiu codziennym, jak i intymnym. W naszych gabinetach dbamy zarówno o wysoką jakość prowadzonych zabiegów, jak i o rozpowszechnianie wśród kobiet wiedzy na temat możliwości medycyny estetycznej w zakresie ginekologii.

Spis treści
Labioplastyka – co to i dla kogo?
Na czym polega zabieg?
Jak jest cena zabiegu?

Czym jest labioplastyka i jak się wiąże ze zmniejszaniem warg sromowych mniejszych?

Zmniejszanie warg sromowych mniejszych może być podyktowane nie tylko względami estetycznymi, ale również zdrowotnymi. Takimi względami zdrowotnymi mogą okazać się bolesne podrażnienia czy otarcia podczas uprawiania sportów, takich jak bieganie czy jazda na rowerze spowodowane przerostem warg sromowych mniejszych. Oczywiście przerost warg sromowych mniejszych wiąże się również z dyskomfortem, obniżeniem samooceny, poczuciem wstydu czy też niepewnością w kontaktach seksualnych. O przeroście warg sromowych mniejszych mówimy wtedy, gdy są one większe niż wargi sromowe większe. Oczywiście nie zawsze mogą one sprawiać problemy, jednak w zdecydowanej większości przypadków kobiety z powiększonymi wargami sromowymi mniejszymi cierpią z powodu obniżonego komfortu życia.

Przyczyny problemu

Przerost warg sromowych mniejszych ma wiele różnych przyczyn. Można je podzielić na wrodzone i nabyte. Wrodzone wady zazwyczaj są wykrywane jeszcze w dzieciństwie, choć czasami są one przeoczone i stanowią problem wśród dorosłych kobiet. Znacznie częstsze są przyczyny nabyte, związane z wiekiem i utratą kolagenu, porodami, które zniekształcają wygląd zewnętrznych narządów płciowych kobiet, a także urazami i infekcjami, wpływającymi na wielkość warg sromowych.

Czym jest labioplastyka?

Pod dość skomplikowaną nazwą „labioplastyka” kryją się zabiegi mające na celu zmianę kształtu i/lub wielkości warg sromowych. W tym wypadku mamy na myśli zabieg pomniejszenia warg sromowych mniejszych, który w naszym gabinecie wykonujemy za pomocą lasera, a nie skalpela, co skraca czas rekonwalescencji, obniża ryzyko powikłań i zmniejsza dolegliwości bólowe. To właśnie z tego powodu ten rodzaj zabiegu stał się tak popularny.

Dla kogo?

Zabiegi zmniejszania warg sromowych mniejszych dedykowane są wszystkim kobietom, w każdym wieku, którym dokucza przerost tego narządu. Za duże wargi sromowe mniejsze mogą być przyczyną uszkodzeń naskórka okolic intymnych i nawracających powikłań w postaci infekcji, dyskomfortu czy bólu. Czasem oprócz powiększenia warg sromowych występuje ich deformacja, brak symetrii, nadmierna wiotkość, co niekorzystnie potęguje aspekty estetyczne okolic intymnych i zmniejsza poczucie atrakcyjności u wielu kobiet. W celu dokładnej oceny potrzeby zabiegu oraz możliwości jego wykonania zachęcamy do umówienia się na konsultację.

Zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych krok po kroku

Wbrew pozorom zabieg zmniejszania warg sromowych mniejszych nie jest bardzo skomplikowany, czasochłonny czy bolesny. Niemniej jednak przed przystąpieniem do samego zabiegu pacjentka musi przejść obowiązkowe badanie ginekologiczne wraz z obszernym wywiadem lekarskim. Jest to niezbędne do podjęcia przez lekarza odpowiednich decyzji co do dalszych działań. Pozornie niezwiązane z zabiegiem sprawy, takie jak choroby towarzyszące (np. nadciśnienie tętnicze albo cukrzyca), mogą być powodem, dla którego lekarz podejmie decyzję o poszerzeniu diagnostyki o dodatkowe badania.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleni miejscowym. Cała procedura trwa ok. 2 godzin. Jest to czas potrzebny na dokładne usunięcie nadmiaru tkanki w obrębie warg sromowych mniejszych oraz stymulację produkcji kolagenu, który zwiększa sprężystość tkanek.

Po zabiegu

Bardzo ważnym atutem labioplastyki metodą laserową jest fakt, iż zabieg ten nie wymaga hospitalizacji. Oznacza to, że w tym samym dniu nasze pacjentki poddane zabiegowi mogą opuścić gabinet. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że przez około 2 tygodnie po przeprowadzeniu labioplastyki może występować uczucie dyskomfortu. W ciągu tych 2 tygodni należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego w celu jak najlepszego i najszybszego zagojenia się okolicy intymnej. Zalecane jest również unikanie kontaktów seksualnych podczas rekonwalescencji.

Labioplastyka laserowa

W Kaniowscy Clinic zabiegi labioplastyki wykonujemy za pomocą nowoczesnego lasera Mona Lisa Touch™. Dzięki tej technice pacjentki zdecydowanie szybciej wracają do pełnej sprawności. Oznacza to skrócenie do minimum czasu rekonwalescencji po zabiegu oraz zminimalizowanie ryzyka powikłań. Ponadto zabiegi z wykorzystaniem lasera pozwalają uzyskać dużo lepsze efekty w porównaniu do tradycyjnych operacji z użyciem skalpela. Laser Mona Lisa Touch™ spełnia dodatkową funkcję polegającą na pobudzaniu produkcji kolagenu, dzięki któremu wargi sromowe mniejsze stają się zdecydowanie mniej wiotkie.

Efekty i ceny zabiegu zmniejszania warg sromowych mniejszych

To właśnie dzięki zabiegowi labioplastyki kobiety mogą odzyskać swoją sprawność fizyczną, którą zakłócił przerost warg sromowych mniejszych. Warto podkreślić, iż mowa tutaj zarówno o sferze życia erotycznego, jak i codziennych aktywnościach fizycznych, takich jak np. jazda na rowerze czy spacery.

Cena

Trudno wskazać jednoznaczny koszt tego typu zabiegu. Ze względu na to, że konieczne jest dostosowanie całego postępowania do potrzeb pacjenta i stanu początkowego, cena także ustalana jest indywidualnie. Możemy jednak przyjąć, że będzie ona oscylowała w zakresie 4000-4500 zł.

Chociaż dla wielu kobiet powiększone wargi sromowe są tematem tabu, warto przełamać poczucie wstydu. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy w profesjonalny sposób pomogą Ci w tym problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas