fbpx
Kaniowscy Clinic Uncategorized Usuwanie tłuszczu z brzucha
Usuwanie tłuszczu z brzucha

Usuwanie tłuszczu z brzucha sprawia nierzadko wiele problemów, nawet mimo aktywnego uprawiania sportu i stosowania dobrze zbilansowanej diety. W tej części ciała łatwo bowiem gromadzą się tzw. miejscowe depozyty tłuszczowe, które trudno wyeliminować poprzez aktywność fizyczną czy deficyt kaloryczny. Sposobem na skuteczne wyeliminowanie zgromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej z brzucha jest realizacja odpowiedniego zabiegu, który jest jednocześnie mało inwazyjny.

Spis treści:
Jaki jest najlepszy sposób?
Zalety liposukcji
Eliminowanie komórek tłuszczowych i modelowanie sylwetki
Na czym polega?
Wskazania i przeciwwskazania
Przygotowanie i przebieg zabiegu
Zalecenia pozabiegowe
Ile wynosi cena?
Efekty i korzyści

Jaki jest najlepszy sposób na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu z brzucha?

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu z brzucha najlepiej przeprowadzić z wykorzystaniem systemu LipoLife 3G, przeznaczonego do wykonywania liposukcji laserowej. Ten zabieg na brzuch jest jednym z wielu zabiegów, które oferuje nasze centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic, gdzie możemy go zastosować również do eliminowania tkanki tłuszczowej z bioder, ud, pośladków czy środkowej części kolan. Liposukcja laserowa to bezpieczny sposób modelowania ciała, który pozwala na odzyskanie estetycznego wyglądu sylwetki oraz przywrócenie pacjentowi pewności siebie.

Zalety

Liposukcja brzucha to zabieg, który pozwala na odessanie niepożądanej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie ciała. Nadmiar tkanki tłuszczowej zwykle spowodowany jest nieodpowiednią dietą, brakiem aktywności fizycznej czy chronicznym stresem, jednak może też wynikać z predyspozycji genetycznych czy współwystępujących schorzeń. W każdym przypadku prowadzi jednak do osłabienia wytrzymałości układu kostnego, a także utrudnia zachowanie wagi proporcjonalnej do wzrostu. Metoda laserowa pozwala na znacznie mniej inwazyjne przywrócenie sylwetce właściwego wyglądu, zwłaszcza w przypadku problemów z samodzielną redukcją komórek tłuszczowych przez organizm.

Eliminowanie komórek tłuszczowych i modelowanie sylwetki

Liposukcja laserowa jest doceniana zarówno za efektywność, jak i oszczędność czasu. Efekty zabiegu widoczne są bardzo szybko, a przy tym są bardzo trwałe. Modelowanie sylwetki taką metodą wymaga równoczesnego zadbania o aktywny tryb życia oraz prawidłową dietę, jednak doskonale sprawdza się w przypadku problemów z wyeliminowaniem miejscowej tkanki tłuszczowej poprzez sport i odpowiednie żywienie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że niepożądany tłuszcz może zostać pobrany i przeszczepiony do innych miejsc ciała – np. piersi, pośladków czy łydek. Pozyskana tkanka bardzo dobrze nadaje się również do leczenia różnych zmian skórnych, takich jak blizny.

Na czym polega laserowe usuwanie nadmiaru tłuszczu z brzucha z wykorzystaniem LipoLife 3G?

Laserowe usuwanie nadmiaru tłuszczu z brzucha odbywa się w naszym gabinecie z wykorzystaniem innowacyjnego systemu LipoLife 3G. Za jego pomocą można wyeliminować niepożądaną tkankę tłuszczową, a także ją pobrać oraz przeszczepić w określony obszar ciała. Urządzenie to charakteryzuje się długością fali 1470 nm. Komórki tłuszczowe nie są niszczone, a uzyskany materiał zawiera cenne komórki macierzyste i bardzo dobrze nadaje się do dalszej reimplantacji. Cały zabieg odsysania tłuszczu oraz jej przeszczepu w wybrane miejsce może się odbywać w ramach jednej procedury. Ze względu na oddziaływanie odpowiednio dobranej temperatury, skóra w obszarze zabiegowym jest jednocześnie ujędrniana i obkurczana.

Wskazania i przeciwwskazania

Głównym wskazaniem do liposukcji laserowej LipoLife 3G jest potrzeba usunięcia tkanki tłuszczowej zaburzającej proporcje sylwetki – zlokalizowanej miejscowo. Do procedury tej występują pewne przeciwwskazania. Pacjent poddany zabiegowi musi być przede wszystkim zdrowy, dlatego nie może cierpieć na żadne choroby przewlekłe. Dotyczy to np. zaburzeń krzepnięcia krwi, cukrzycy, schorzeń serca i układu krążenia czy skaz naczyniowych. Liposukcja laserowa brzucha nie powinna być wykonywana również u osób, które wykazują obecność zmian zapalnych w miejscu poddawanym procedurze.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Przed zabiegiem LipoLife 3G odbywa się konsultacja z naszym specjalistą, który przeprowadza wywiad lekarski i zleca niezbędne badania. Pacjent powinien zastosować się do zaleceń lekarza, które mogą dotyczyć np. diety, ewentualnego zaprzestania przyjmowania leków i suplementów czy odpowiedniego postępowania przed procedurą, w dzień zabiegu oraz w okresie rekonwalescencji. Sama liposukcja laserowa rozpoczyna się od wykonania niewielkiego nacięcia oraz doprowadzenia znieczulenia miejscowego w wybrany obszar ciała. Po około 20 minutach następuje właściwa procedura. Działanie lasera uwalnia komórki tłuszczowe, które trafiają do sterylnego pojemnika. W takiej formie możliwe jest ich dalsze wykorzystanie do przeszczepu, czyli lipotransferu.

Zalecenia pozabiegowe

Po zakończeniu procedury pacjent jest kierowany do sali pozabiegowej. W tym miejscu musi pozostać aż do momentu zakończenia działania podanego wcześniej znieczulenia. Bezpośrednio po liposukcji laserowej można odczuwać pewne dolegliwości, takie jak miejscowe odrętwienie, nieduże zasinienie czy delikatny obrzęk. Objawy te są jednak naturalne i ustępują po kilku dniach. Przez następne kilka tygodni zaleca się noszenie specjalnej odzieży uciskowej. Poszczególne zalecenia pozabiegowe są przedstawiane przez naszego lekarza prowadzącego, który udziela też indywidualnych wskazań oraz określa harmonogram wizyt kontrolnych. W naszym gabinecie oferujemy wiele innych metod redukcji tkanki tłuszczowej.

Ile wynosi cena za usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha?

Cena usuwania tkanki tłuszczowej z brzucha ma bardzo atrakcyjną cenę, a wpływa na nią zakres wykonywanego zabiegu, którą ustalamy podczas konsultacji kwalifikującej. Warto pamiętać, że sedacja z anestezjologiem jest opcją dodatkową i również wymaga indywidualnego określenia. W naszym gabinecie dostępne są również inne zabiegi dla osób zmagających się z nadmiarem okolicznej tkanki tłuszczowej.

Efekty i korzyści

Pierwsze efekty wynikające z redukcji tłuszczu z obszaru brzucha są odczuwalne i widoczne od razu po zabiegu. Finalne efekty pojawiają się po ok. 2 tygodniach, kiedy dochodzi do zaniknięcia obrzęku. Z reguły zabieg liposukcji laserowej nie wymaga powtórzeń, jednak w przypadku potrzeby pogłębienia rezultatów lekarz może wyrazić zgodę na procedurę uzupełniającą. Jeżeli wykonywany był przeszczep tkanki tłuszczowej, efekty są zależne od obszaru uzupełnianego. Na naturalne osadzenie się pobranego materiału potrzeba ok. 2 tygodni, jednak efekt jest widoczny od razu.
Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas