fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kriolipoliza na podbródek
Kriolipoliza na podbródek

Kriolipoliza na podbródek to zabieg, który służy do redukcji tłuszczu nagromadzonego w tym miejscu. Zastosowanie takiej procedury często sprawdza się wówczas, gdy utrata masy ciała nie zapewnia satysfakcjonującego wyszczuplenia twarzy. Tkanka tłuszczowa w obszarze podbródka może być bardzo oporna, nawet mimo deficytu kalorycznego w diecie oraz regularnej redukcji wagi. Sam zabieg kriolipolizy polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej, która jest następnie usuwana przez organizm.

Spis treści:
Jakim systemem jest wykonywana?
Zastosowanie systemu
Jak się odbywa?
Dobór aplikatora
Przebieg procedury
Koszty i rekomendacje
Redukcja komórek tłuszczowych

Jakim systemem wykonywana jest kriolipoliza podbródka?

Zabieg na podwójny podbródek Kaniowscy Clinic

Kriolipoliza podbródka odbywa się z wykorzystaniem specjalnej technologii, która pozwala na wymrożenie tkanki tłuszczowej i zarazem ujędrnienie skóry w tej części twarzy. Zabieg ten polega na zastosowaniu odpowiedniej głowicy, odpowiedzialnej za zassanie fałdu tłuszczowo-skórnego oraz zmniejszeniu jego temperatury. W procesie takim wywołujemy kontrolowany stan zapalny komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być one następnie samoistnie usunięte przez organizm. Kriolipolizę możemy przeprowadzić również w innych obszarach twarzy lub ciała, które wymagają redukcji tłuszczu.

Zastosowanie jednego z systemów

Na redukcję tkanki tłuszczowej z podbródka jest wiele sposobów. Kriolipoliza wykonywana z użyciem jednego z naszych urządzeń może być na różne sposoby dostosowana do wybranego obszaru ciała, co zwiększa precyzję usuwania tłuszczu nagromadzonego miejscowo. Specyfika pracy wykorzystywanej technologii wynika z procesów, które są wywoływane pod wpływem oddziaływania niskiej temperatury. Komórki tłuszczowe w obszarze podbródka można schłodzić nawet do -10 stopni Celsjusza, co prowadzi do ich ubytku w warstwie podskórnej. Podczas zabiegu wykorzystywany jest układ technologiczny, który odpowiada za synergiczne oddziaływanie wszystkich etapów procedury. Poza wymrażaniem tkanki tłuszczowej istotną częścią zabiegu jest pulsacyjne zasysanie skóry oraz wpływanie na nią światłem czerwonym LED. Procedury te przyczyniają się do lepszej absorpcji niskiej temperatury. Ich zadaniem jest też wspomaganie naturalnych procesów metabolicznych, zredukowanie zaczerwienienia oraz poprawa elastyczności skóry.

Jak odbywa się kriolipoliza podbródka?

Kriolipoliza podbródka przeprowadzana jedną z dostępnych metod ma na celu redukcję tłuszczu zlokalizowanego podskórnie, którego w tej części twarzy często nie da się usunąć bardziej standardowymi metodami. Zabieg ten nie służy zatem do leczenia nadwagi czy otyłości. Kriolipoliza nie wymaga znieczulania. Procedura rozpoczyna się od zabezpieczenia skóry z wykorzystaniem substancji chroniącej przed odmrożeniem skóry. Kolejnym etapem jest przyłożenie odpowiednio dobranego aplikatora do podbródka pacjenta.

Dobór aplikatora

Podczas zabiegu bardzo duże znaczenie ma umiejętne dobranie aplikatora do miejsca wykonania zabiegu. O jego rodzaju decyduje przede wszystkim obszar, który ma być poddawany wymrażaniu tkanki tłuszczowej zgromadzonej podskórnie. W przypadku podbródka stosujemy mniejsze aplikatory, które umożliwiają redukcję mniejszych złogów. Ich zastosowanie sprawdza się również w przypadku kriolipolizy przedramion czy kolan. Przy wykonywaniu zabiegu na podbródku nie stosuje się natomiast większych aplikatorów, które są przeznaczone dla większych obszarów ciała – na przykład brzucha, pleców, boków czy pośladków. Ze względu na odpowiednią konstrukcję, wybrany rodzaj głowicy ma całkowity kontakt ze skórą oraz umożliwia jej wydajne chłodzenie w zakresie 360 stopni. W ramach jednego zabiegu możemy zastosować kilka aplikatorów, co ma znaczenie w przypadku potrzeby wykonania kriolipolizy różnych obszarów ciała. Poza podbródkiem, miejscową tkankę tłuszczową najczęściej usuwamy z brzucha, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud, wewnętrznej strony kolan, górnej części ramion czy linii biustu.

Przebieg procedury

W czasie pracy aplikatora pacjent odczuwa wyraźne zasysanie w okolicy podbródka. Wynika to z faktu przyciągania fałdu tłuszczowo-skórnego przez próżnię, która znajduje się wewnątrz głowicy. Podczas zabiegu pacjent może doświadczać pewnego dyskomfortu, wynikającego z kłucia, mrowienia i zimna. W ciągu kilku minut objawy te zmniejszają się, ponieważ tkanki ulegają drętwieniu wskutek chłodzenia. Zabieg powinien być indywidualnie dobrany pod względem siły zasysania tkanek oraz temperatury pracy. Kriolipoliza trwa przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, zależnie od rozległości obszaru ciała poddawanego wymrażaniu komórek tłuszczowych. Na koniec głowice są odłączane, a tkanka pacjenta zostaje rozmasowana za pomocą fali uderzeniowej. Po zakończeniu kriolipolizy, na skórze podbródka może uwidocznić się zaczerwienienie i obrzęk. Zazwyczaj objawy te mijają po kilku godzinach. Przez parę dni miejsce poddane zabiegowi może być tkliwe i nadwrażliwe, jednak większość pacjentów szybko powraca do codziennych aktywności. Przez ok. miesiąc podbródka nie powinno się nadwyrężać, a także masować i poddawać innym formom terapii.

Jakie opinie ma kriolipoliza podbródka i od czego zależy cena tego zabiegu?

Kriolipoliza podbródka ma z reguły pozytywne opinie, na co w pewnym stopniu wpływa relatywnie przystępna cena zabiegu. O kosztach wymrażania tkanki tłuszczowej decyduje przede wszystkim ilość użytych aplikatorów. Cena wzrasta w przypadku wykonania zabiegu nie tylko na podbródku, ale też innych obszarach ciała w ramach jednej sesji tego samego dnia. Kriolipoliza oddziałuje jedynie na komórki tłuszczowe, dlatego jest neutralna dla mięśni czy nerwów. Naskórek pacjenta jest odpowiednio zabezpieczony przed odmrożeniem, co wynika z zastosowania odpowiednich membran izolacyjnych.

Redukcja komórek tłuszczowych

Kriolipoliza ma na celu przede wszystkim zmrożenie komórek tłuszczowych, czyli ich kontrolowaną krystalizację. Skóra podbródka nie ulega uszkodzeniom podczas zabiegu. Po zakończeniu procedury komórki tłuszczowe wchodzą w stan apoptozy, czyli fazę ich samodzielnego wydalania przez organizm w ramach naturalnych procesów metabolicznych. Martwa tkanka tłuszczowa jest odpowiednio przetwarzana, a następnie usuwana w okresie około trzech miesięcy. Po pierwszej sesji zabiegowej możemy zredukować część podskórnego tłuszczu, przy czym pierwsze rezultaty stają się widoczne po około 30-60 dniach. Kriolipoliza wymaga od pacjenta stosowania się do precyzyjnych zaleceń pozabiegowych, związanych z aktywnością fizyczną czy dietą. Procedura ta może być powtarzana, jednak w przypadku podbródka zwykle wystarczy pojedyncza sesja. O potrzebie wykonania ponownej kriolipolizy decyduje indywidualna kwalifikacja pacjenta przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas