Radiofrekwencja mikroigłowa przed i po to porównanie efektów przed rozpoczęciem i po zakończeniu zabiegu przeprowadzonego tą metodą. Tym zagadnieniem zapewne interesuje się każda osoba, która rozważa wybór takiego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. Procedura łączy w sobie technologię fali o częstotliwości radiowej z nakłuwaniem mikroigłami, co ma na celu obkurczenie włókien kolagenowych oraz zainicjowanie procesów regeneracji. W rezultacie zabieg ma na celu ogólną poprawę napięcia skóry, a także zminimalizowanie zwiotczeń, rozstępów, zmarszczek czy blizn. Jak to jednak wygląda w praktyce?
Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Charakterystyka
Jak się przygotować do procedury i kiedy rezultaty stają się widoczne?
Postępowanie pozabiegowe
Rezultaty procedury
Jak wygląda radiofrekwencja mikroigłowa przed i po oraz na czym polega zabieg?
Przed radiofrekwencją mikroigłową pacjent zazwyczaj boryka się z widocznie wiotką skórą, która po zabiegu jest bardziej gładka i napięta. Do zabiegu należy prawidłowo się przygotować, należy także zadbać o właściwą pielęgnację skóry w okresie rekonwalescencji. Procedura ta jest dostępna w ofercie naszego gabinetu Kaniowscy Clinic, gdzie przeprowadzamy ją z wykorzystaniem odpowiednio dobranych systemów technologicznych. Zastosowanie specjalnych urządzeń pozwala na ogólną poprawę kondycji skóry, a także zmniejszenie jej niedoskonałości nawet w najbardziej newralgicznych i delikatnych obszarach.
Charakterystyka
Radiofrekwencja bazuje na wykorzystaniu specjalnego prądu o częstotliwości fal radiowych, który umożliwia kontrolowane podgrzewanie skóry. Proces ten aktywuje jej naturalną regenerację a tym samym prowadzi do kompleksowej przebudowy jej struktur. Ma on na celu poprawę elastyczności skóry, czemu towarzyszy także jej ujędrnienie. Mikronakłuwanie z kolei opiera się na wykonaniu serii nakłuć, które również stymulują procesy naprawcze i pobudzają regenerację. Obie te technologie wzajemnie się wspierają, zapewniając pożądany rezultat na wybranych obszarach ciała. W przypadku zastosowania odpowiedniego systemu, mikroigły mogą frakcyjnie dostarczać do wielu warstw skóry energię radiofrekwencji. W procesie tym następuje oczekiwana rewitalizacja, która może zniwelować oznaki starzenia. Z metody tej można korzystać w przypadku praktycznie dowolnego typu skóry. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ta metoda nie wymaga od pacjenta rezygnacji z codziennych aktywności.
Jak się przygotować przed radiofrekwencją mikroigłową i kiedy rezultaty stają się widoczne po zabiegu?
By uzyskać jak najlepsze efekty po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, należy się odpowiednio przygotować i przed zabiegiem m.in. zrezygnować, w porozumieniu z lekarzem, ze stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także sterydów przyjmowanych doustnie. O wskazaniu tym należy pamiętać na kilka dni przed planowaną procedurą oraz w okresie rekonwalescencji. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia określonego obszaru odpowiednią maścią. Po upływie ok. 1 godziny maść jest zmywana a specjalista przykłada do skóry głowicę systemu, dbając przy tym o precyzyjne przyleganie aplikatora. W trakcie procedury aktywowane są mikroigły, które delikatnie penetrują skórę na wybranej głębokości. Energia radiofrekwencji wywołuje natomiast efekt termiczny, co prowadzi do koagulacji okolicznej tkanki. W ten sposób następuje przebudowa kolagenu i elastyny. Czas trwania zabiegu zależy od rozległości obszaru poddanego procedurze.
Postępowanie pozabiegowe
Po wykonanym zabiegu skóra jest nieznacznie zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te z reguły samoistnie ustępują po kilkudziesięciu minutach. Rezultaty uwidoczniają się już po pierwszej procedurze, a następnie ulegają nasileniu w ciągu kilku tygodni. Skóra po zabiegu nabiera jędrności i sprężystości, co wynika z aktywacji fibroblastów i utworzenia nowych wiązań między włóknami kolagenu oraz ich zagęszczenia. W zależności od oczekiwań pacjenta i początkowej kondycji skóry, liczbę zabiegów oraz ich częstotliwość ustala się indywidualnie. Z reguły wskazane jest przeprowadzenie od 3 do 5 sesji w odstępach od 3 do 4 tygodni, co przynosi długotrwały i pożądany rezultat. W przypadku potrzeby zredukowania blizn, procedura musi być powtórzona średnio od 5 do 7 razy. Koszty samego zabiegu zależą głownie od obszaru skóry, na którym jest on wykonywany. Cena wzrasta, jeżeli procedura ma być przeprowadzona na całym ciele.
Rezultaty procedury
System umożliwiający wykonanie takiego zabiegu jest bardzo zaawansowany, w wyniku czego znajduje szerokie zastosowanie w nieablacyjnym resurfacingu. Procedura ta pozwala na wygładzenie faktury skóry, a także wyrównanie jej kolorytu, zredukowanie zmarszczek, zagęszczenie zwiotczeń, zwężenie porów czy poprawę napięcia. Zabieg może być przeprowadzony na praktycznie wszystkich obszarach ciała, włącznie z miejscami newralgicznymi i trudno dostępnymi – np. podbródkiem, szyją, powiekami czy nawet skórą nad kolanami. Technologia ta pozwala też na wykonanie kompleksowego, termicznego liftingu twarzy pod kątem poprawy jej owalu oraz napięcia skóry. System sprawdza się również w przypadku usuwania zmian zapalnych spowodowanych trądzikiem, popękanych naczynek, potrądzikowych i pourazowych blizn zanikowych czy też rozstępów.