fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Uniesienie brwi
Uniesienie brwi

Uniesienie brwi to zabieg, który pozwala na ich delikatne wymodelowanie i nadanie im ładnego łuku, a zarazem wyeliminowanie uciążliwych problemów związanych z opadaniem tkanek w tym obszarze. Mankamenty tego typu należą do najczęściej spotykanych przyczyn wizyt pacjentów w gabinetach medycyny estetycznej. Podniesienie łuku brwiowego najczęściej przeprowadzane jest z wykorzystaniem nici liftingujących, które pozwalają też na ogólną poprawę wyglądu powiek i okolic oczu.

Spis treści:
Na czym to polega?
Nici liftingujące Aptos
Rodzaje nici
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Jak się odbywa?
Przygotowanie i procedura zabiegowa
Efekty zabiegu
Rekonwalescencja pozabiegowa
Ile wynosi cena?

Na czym polega zabieg uniesienia brwi z wykorzystaniem nici liftingujących?

Zabieg uniesienia brwi można zrealizować w naszym centrum medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic, gdzie wykorzystujemy w tym celu specjalne nici liftingujące. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie mało inwazyjnego liftingu tkanek miękkich, a tym samym zrewitalizowanie struktur skóry w okolicach oczu. Nici tego typu stanowią idealną alternatywą dla klasycznego zabiegu chirurgicznego, który wymaga zastosowania skalpela i wiąże się z dość długim okresem rekonwalescencji pacjenta.

Nici liftingujące Aptos

Nici liftingujące Aptos wykorzystywane są w procedurze implantacji, co pozwala na efektywne konturowanie i odmładzanie różnych obszarów twarzy i ciała. W przypadku łuku brwiowego ich zastosowanie przynosi bardzo dobre efekty w przypadku zwiotczenia tkanek. Nici te można wykorzystać również w okolicach bruzd nosowo-wargowych, obszarze kości jarzmowej, żuchwy, ust i szyi, a także piersi czy wewnętrznych stron ud i ramion. Dużą zaletą jest ich niezawodność, a także możliwość uzyskania błyskawicznych rezultatów. Nie tylko poprawiają one wygląd zwiotczałej skóry i eliminują skutki jej osłabienia, ale też nie pozostawiają żadnych blizn i nierówności.

Rodzaje nici

W zależności od potrzeb pacjenta w zabiegu wykorzystać można różne rodzaje nici. Do uniesienia łuku brwiowego nadają się liczne rozwiązania stosowane w naszym centrum Kaniowscy Clinic. Wybrane nici mogą charakteryzować się wypustami umieszczonymi na całej długości oraz skierowanymi w różnych kierunkach, dzięki czemu po implantacji zapewniają optymalne napięcie i podtrzymanie tkanek. Niektóre odmiany mają z kolei wypusty dwukierunkowe, których struktura pozwala na wykonanie korekcji dłuższych odcinków o nierównych konturach. W naszym gabinecie oferujemy też inne skuteczne zabiegi na twarz.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Nici Aptos polecamy przede wszystkim pacjentom w wieku średnim lub dojrzałym, którzy chcą poprawić kondycję skóry w obszarze łuku brwiowego i odmłodzić swój wygląd. Metoda ta niweluje zarazem konieczność przeprowadzenia inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Procedura realizowana w Kaniowscy Clinic sprawdza się również w przypadku znacznie młodszych osób, które chcą zmienić naturalny kształt łuku brwiowego. Każdy zabieg posiada ustalony zakres, który indywidualnie dopasowujemy do potrzeb pacjenta.
Jednak zabieg nie powinien być wykonywany u osób z aktywnymi chorobami nowotworowymi, poważnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, chorobami autoimmunologicznymi czy zaburzeniami krzepnięcia, a także aktywnymi stanami infekcyjnymi w obszarze skóry.

Jak odbywa się uniesienie brwi z użyciem nici?

Uniesienie brwi z wykorzystaniem nici odbywa się z uwzględnieniem specyficznych procesów, które zachodzą w tkankach skóry. Obszary z silną mimiką wymagają nieco innego podejścia terapeutycznego niż te z cienką i delikatną skórą czy nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Nici wykorzystywane w naszym gabinecie występują w postaci szwu rozpuszczalnego lub stałego, co pozwala na kompleksowe dostosowanie przebiegu całego zabiegu oraz uzyskanie bardzo naturalnego efektu estetycznego.

Przygotowanie i procedura zabiegowa

Zabieg liftingujący z użyciem nici Aptos zawsze poprzedzony jest rozmową kwalifikacyjną. Na tym etapie lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do uniesienia łuku brwiowego, po czym decyduje o wyborze odpowiedniej metody. Sama procedura jest całkowicie bezpieczna, a także komfortowa dla pacjenta. Jedyne niedogodności mogą być odczuwane podczas wykonywania niedużego nakłucia, ponieważ konieczne jest przebicie skóry igłą. Przed wykonaniem implantacji, w okolicach łuku brwiowego pacjenta zaznaczane są miejsca wprowadzania nici. Lekarz znieczula następnie wybrany obszar zabiegowy i wprowadza nici w skórę, wykorzystując do tego zintegrowaną kaniulę lub igłę. Czas trwania zabiegu może być różny w zależności od jego zakresu i rozległości. W przypadku pojedynczej strefy skoncentrowanej na brwiach procedura odbywa się w ok. 15-20 minut.

Efekty zabiegu

Efekt zabiegu jest widoczny niemal od razu ze względu na zauważalne podniesienie napięcia skóry. Na finalne rezultaty trzeba zwykle poczekać kilka tygodni. Efekty osiągnięte dzięki zastosowaniu nici są długotrwałe, ponieważ utrzymują się nawet przez kilka lat. Takie rezultaty występują zarówno w przypadku uniesienia jedynie łuku brwiowego, jak i przeprowadzenia całościowego liftingu twarzy. Efekty osiągnięte z wykorzystaniem nici wchłanialnych utrzymują się 2-3 lata, natomiast z użyciem nici stałych 3-5 lat lub dłużej. Wynika to z ich zdolności do rewitalizacji tkanek. Po wprowadzeniu w skórę nici grupują tkanki oraz naprowadzają je na prawidłowe położenie. Z czasem powstaje wokół nich tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż. Rusztowanie to zapewnia tkankom wzmocnienie, a także utrzymuje je w odpowiedniej pozycji. Nici wykonane są ze specjalnego materiału, który dodatkowo stymuluję produkcję elastyny i kolagenu. W naszym centrum oferujemy również wiele innych zabiegów z zakresu medycyny regeneracyjnej.

Rekonwalescencja pozabiegowa

Pacjent może wrócić do codziennych aktywności praktycznie od razu po zabiegu. W okresie rekonwalescencji występują nieduże niedogodności, które wynikają z zasinienia i niedużego obrzęku skóry oraz pewnego dyskomfortu mimicznego. Objawy te z reguły ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni. Przez pierwsze kilka dni należy unikać nadmiernej ekspresji twarzy, wykonywania masaży i peelingów, korzystania z solarium i sauny oraz długotrwałego mówienia. Wszystkie te czynności mogą do pewnego stopnia wpłynąć na przemieszczanie się nici, utrudniając ich ostateczne ustabilizowanie się oraz negatywnie wpływając na efekty zabiegu.

Cena

Ze szczegółowym cennikiem procedur z wykorzystaniem nici Silhouette możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do skorzystania z innych zabiegów oferowanych w naszym gabinecie medycyny estetycznej. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty lub w przypadku jakichkolwiek pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas