fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Efekty laserowego usuwania rozstępów
Efekty laserowego usuwania rozstępów
Efekty laserowego usuwania rozstępów są w dużym stopniu uzależnione od rodzaju procedury, jaka została przeprowadzona w celu zredukowania widoczności tych zmian skórnych. Obecnie stosowane metody zabiegowe są bezbolesne, bezinwazyjne i bezpieczne, a przy tym bardzo skuteczne. Wynika to z wykorzystania nowoczesnych technologii laserowych, których używamy również w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Rezultaty
Skuteczna redukcja zmian skórnych
Jakie efekty zapewniają poszczególne zabiegi?
Laser Discovery Pico
Laser Golden Touch
Laser tulowy Lavieen
Radiofrekwencja
Eliminowanie rozstępów po porodzie

Jakie efekty może przynieść laserowe usuwanie rozstępów?

Laserowe usuwanie rozstępów może przynieść imponujące efekty. Zabiegi realizowane w naszym gabinecie pozwalają na zredukowanie uciążliwych zmian z różnych obszarów ciała, takich jak brzuch, pośladki, piersi czy ramiona. Przyczyny rozstępów mogą być dość zróżnicowane, jednak zwykle występują one pod wpływem nagłego wzrostu masy ciała, czynników hormonalnych i genetycznych, zaburzeń tkanki łącznej czy stosowania niektórych leków. Zmiany te często rozwijają się u osób uprawiających kulturystykę i sporty siłowe, a także kobiet w ciąży. Bezpośrednim powodem powstawania rozstępów jest bowiem osłabienie skóry, spowodowane jej nadmiernym rozciągnięciem oraz zerwaniem włókien kolagenowych i elastynowych.

Skuteczna redukcja zmian skórnych

Rozstępy są dużym problemem skórnym głównie w kontekście estetycznym, jednak nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Sposobem na ich wyeliminowanie może być skorzystanie z nowoczesnych zabiegów laserowych, które pozwalają na usunięcie zmian w różnych fazach rozwoju. Początkowo w zmienionej skórze występuje stan zapalny, który trwa nawet przez kilka miesięcy. W tym okresie włókna kolagenowe ulegają zniekształceniu, czemu towarzyszy obrzęk skóry właściwej. W kolejnym etapie następuje faza zanikowa, podczas której rozstępy bledną i stają się wklęsłe. Utrata kolagenu i elastyny jest wówczas dość duża, a pasma przyjmują swoją finalną formę. Realizacja zabiegów laserowych przynosi najlepsze rezultaty w początkowej fazie rozwoju rozstępów, ponieważ odbudowa struktury włókien jest wówczas łatwiejsza. Dla utrzymania efektów zalecamy też profilaktykę, która ogranicza powstawanie nowych zmian i pogłębienie już istniejących oraz zmniejsza ich widoczność.

Jakie efekty zapewniają poszczególne zabiegi umożliwiające usuwanie rozstępów laserem?

Efekty usuwania rozstępów laserem są uzależnione od rodzaju przeprowadzanych zabiegów, ponieważ bazują one na różnych narzędziach oraz technologiach. Ich specyfika powinna być starannie dobrana do potrzeb skóry pacjenta. Rozstępy da się zredukować zarówno za pomocą laseroterapii, jak i innych procedur. W każdym przypadku duże znaczenie ma precyzyjna diagnostyka, którą zawsze przeprowadzamy w naszych gabinetach przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań.

Laser Discovery Pico

laser discovery pico zabiegi na trądzik

Pikosekundowy laser Discovery Pico to nowoczesne urządzenie, które emituje silną wiązkę w wyjątkowo krótkich odstępach czasu. Jego działanie pobudza tkanki skóry poprzez wykonywanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, co aktywuje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny. Zabieg z użyciem tak skutecznego lasera ten trwa maksymalnie kilkanaście minut, zależnie od zajmowanego przez rozstępy obszaru ciała. Podczas jego realizacji na skórę dostarczany jest nawiew chłodnego powietrza, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu. Przed przejściem do właściwej procedury pacjentowi podaje się znieczulenie w formie maści.

Laser Golden Touch

Działanie lasera Golden Touch bazuje na dwóch efektywnych technologiach. Poza wiązką światła urządzenie to korzysta również z fal radiowych. Zabieg ten intensyfikuje regenerację tkanek na drodze fototermolizy struktur w obszarze występowania rozstępów, co pozwala komórkom na zwiększoną produkcję kolagenu oraz stopniową odbudowę skóry. W Kaniowscy Clinic dysponujemy najbardziej nowoczesnym systemem Golden Touch, czyli Smartxside2. Parametry tego urządzenia można optymalnie dostosować pod kątem zarówno wiązki laserowej, jak i fali radiowej. Zależnie od stopnia zaawansowania rozstępów oraz potrzeb pacjenta ich ustawienia da się dowolnie modyfikować.

Laser tulowy Lavieen

Lavieen to nowoczesny laser tulowy, który przynosi bardzo dobre efekty w niwelowaniu widoczności rozstępów. Zabieg z jego wykorzystaniem jest mało inwazyjny. Efektywność tego urządzenia w dużym stopniu zależy od zastosowania specyficznego źródła energii, czyli tulu – najrzadszego lantanowca występującego na Ziemi. Laser tulowy Lavieen jest przystosowany do pracy w kilku trybach, a długość jego fali wynosi 1972 nm. Parametry urządzenia można bez problemu dostosować do grubości skóry, którą posiada pacjent. Ma to szczególne znaczenie dla efektywnego usuwania rozstępów. Przy umiejętnym dopasowaniu intensywności energii i długości impulsu zabieg ten pozwala na wyrównanie struktury skóry oraz jej kompleksową przebudowę.

Radiofrekwencja

Radiofrekwencja nie jest zabiegiem laserowym, jednak również przynosi bardzo dobre rezultaty w usuwaniu rozstępów. Zabieg ten polega na wykorzystaniu prądu o częstotliwości fal radiowych RF, wywołujących silne i kontrolowane podgrzewanie skóry. W ten sposób inicjowane są procesy regeneracyjne, pozwalające na przebudowę struktury oraz poprawę elastyczności i jędrności tkanek. Radiofrekwencję można połączyć z mikronakłuwaniem, które pobudza skórę do odnowy poprzez stymulowanie jej naturalnych właściwości naprawczych. Do takich zabiegów służy system Secret DUO. Mikroigły pozwalają na dostarczanie energii radiofrekwencji do najgłębszych warstw skóry, co daje najbardziej optymalne rezultaty. W zabiegu tym dodatkowo wykorzystuje się nieablacyjne wiązki erbowo-szklanego lasera o długości fali 1540 nm.

Czy laserowe usuwanie rozstępów zapewnia dobre efekty po ciąży?

Laserowe usuwanie rozstępów po ciąży może zapewnić świetne efekty. Wiele kobiet zmaga się po porodzie z występowaniem nieestetycznych zmian skórnych. Ich przyczyną są duże wahania wagi spowodowane ciążą, a także pojawiające się w jej przebiegu zaburzenia hormonalne. Do uwidocznienia rozstępów tego typu dochodzi głównie na brzuchu, jednak zmiany mogą się pojawić również na pośladkach, udach, piersiach i ramionach.

Eliminowanie rozstępów po porodzie

Rozstępy po porodzie mogą utrzymywać się przez długi czas, przez co dojrzewają i nabierają białego koloru. Na tym etapie ich usuwanie jest trudniejsze, dlatego w miarę możliwości warto jak najszybciej zdecydować się na laseroterapię. Efekty redukcji rozstępów po ciąży zależą zarówno od stanu skóry, jak i rozległości zmian. Duże znaczenie ma obszar występowania niedoskonałości oraz wybrana metoda zabiegowa. Ze względu na delikatność skóry po porodzie konieczne jest zastosowanie procedur bezinwazyjnych, bezbolesnych i niewywołujących podrażnień. Wiele takich zabiegów zrealizować można w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, dlatego zapraszamy do nawiązania kontaktu, sprawdzenia cennika i umówienia terminu wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas