fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laseroterapia – Sposób na zdrową i piękną skórę
walka z niedoskonałościami skóry

Nowoczesna laseroterapia umożliwia skuteczną walkę z niedoskonałościami skóry!

Skuteczna walka z niedoskonałościami skóry

Urządzenia oparte na nowoczesnej technologii pozwalają na znaczne skrócenie czasu rekonwalescencji pozabiegowej i jednocześnie spotęgowanie efektów estetycznych – czyli to, na czym zależy pacjentom!

W naszym Centrum pracujemy na najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie, który wybieramy po wnikliwej analizie, sugerując się bezpieczeństwem zabiegów i ich skutecznością. Wieloletnie doświadczenie w terapiach laserowych pozwala nam w pełni korzystać z potencjału tych nowoczesnych urządzeń i proponować pacjentom indywidualne terapie, ściśle dopasowane do ich problemu.

Zabiegi z zakresu nowoczesnej laseroterapii umożliwiają kompleksową odbudowę skóry  – począwszy od zabiegów regenerujących, odmładzających poprzez usuwanie przebarwień, blizn, rozstępów poprzez zabiegi usuwające tatuaże i makijaż permanentny.

RESURFACING – laserowa odbudowa i odmładzanie skóry, poprawa kondycji skóry

Wskazania: profilaktyka starzenia się skóry, niejednolita struktura skóry, przebarwienia, plamy posłoneczne, zmarszczki, utrata jędrności skóry

Zabiegi laserowe uruchamiają procesy samoregeneracji skóry – produkcję kolagenu, elastyny – wpływają na kompleksową poprawę jej jakości. Dbanie o dobrą kondycję skóry to podstawa jej pielęgnacji, inne terapie, takie jak wypełnienia z kwasem hialuronowym, botox, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, atelokolagenem (Linerase) dopełniają efekt estetyczny.

W przypadku osób młodych, zabiegi laserowe stanowią doskonałą profilaktykę anti-aging, dają efekt odświeżenia, redukują „pierwsze” zmarszczki. W przypadku skóry dojrzałej, uzyskujemy widoczny i naturalny efekt odmłodzenia, poprawy jędrności i sprężystości skóry, który dodatkowo narasta z czasem.

Efekty: skóra staje się gładsza, promienna, napięta, zyskuje jednolity koloryt, spłycone zostają zmarszczki

Technologie wykorzystywane do zabiegów: Laser eCO2laser Golden Touch SmartXide2laser Discovery Pico

Usuwanie przebarwień

Powstanie przebarwień związane jest z zaburzeniami procesów regulujących przemianami barwnikowymi w skórze. Czynnikami, które sprzyjają powstaniu ciemnych plam są – promieniowanie słoneczne, hormony, choroby tarczycy i wątroby, zmiany zapalne skóry, działanie substancji zawartych w lekach lub kosmetykach.

Przebarwienia powstają z reguły na odsłoniętej skórze  – twarzy, szyi, dekoltu, grzbietach dłoni – stanowią tym samym spory problem estetyczny, jak również psychologiczny.
Likwidacja przebarwień oznacza przywrócenie naturalnego koloru skórze poprzez usunięcie występujących na niej plam.

Trądzik, poparzenia i urazy skóry po ustąpieniu mogą również zostawiać ślady w postaci przebarwień.
Melasma (ostuda) jest innym powszechnie występującym wśród dorosłych kobiet przebarwieniem skóry, szczególnie po ciąży. Jednakże wszelkie przebarwienia można skutecznie leczyć. Wnikliwy wywiad lekarski, służący ocenie przyczyny powstania przebarwień, właściwa diagnoza i odpowiednio ułożony plan terapii, pomogą w pozbyciu się problemu.

W przypadku walki z przebarwieniami, oprócz terapii preparatami zewnętrznymi (Cosmelan, Dermamelan) również doskonale sprawdza się laseroterapia. Najnowszym osiągnięciem w tej dziedzinie są pracujące w innowacyjnej technologii lasery pikosekundowe. Tego typu laserem, najmocniejszym w swojej klasie, jest nasz Discovery Pico, służący likwidacji wszelkiego rodzaju zaburzeń barwnikowych.

Więcej o usuwaniu przebarwień – Tutaj.

Likwidacja blizn potrądzikowych

Obecnie, doskonałą metodę walki z bliznami, umożliwia nowoczesna technologia i nowej generacji sprzęt. Radiofrekwencja igłowa, unikatowe połączenie działania lasera frakcyjnego CO2 i bipolarnej fali radiowej (laser Golden Touch SmartXide2) oraz wykorzystanie najnowszej technologii pikosekundowej – z końcówką frakcyjną (laser Discovery Pico), pozwala na kompleksową odbudowę skóry. Dochodzi do uaktywnienia rekonstrukcji prawidłowego naskórka bez ubocznych skutków zaburzeń pigmentacji. W wyniku zabiegów następuje uruchomienie procesów naprawczych i regeneracyjnych, które prowadzi do remodelowania włókien kolagenowych oraz powstania nowego kolagenu. Następuje przemodelowanie istniejących blizn – goją się one w nowy sposób z efektem wyrównania powierzchni. System ponadto zapobiega ciężkim krwawieniom skórnym i w konsekwencji skraca czas powrotu do zdrowia.

Usuwanie rozstępów

Rozstępy są rodzajami blizn, które powstają na skórze w wyniku uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny. Leczenie ma na celu sprowokowanie skóry do samoregeneracji, pobudzenie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych i w efekcie przebudowę istniejących zmian.

Zabiegi frakcyjne w technologii pikosekundowej (laser Discovery Pico) otwierają nowe możliwości w leczeniu, tak trudnego problemu, jakim są  rozstępy. Ta innowacyjna technologia umożliwia uzyskiwanie doskonałych efektów leczniczych przy maksymalnym skróceniu okresu rekonwalescencji i zminimalizowaniu działań niepożądanych.

Ważny w terapii jest rodzaj sprzętu, którym wykonuje się zabiegi oraz doświadczenie lekarza, który wie jakie parametry zabiegu dadzą oczekiwany efekt leczniczy.

Więcej o usuwaniu rozstępów – Tutaj

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Nowoczesna technologia laserowa wychodzi również naprzeciw innym problemom, takim jak niechciane na skórze tatuaże, czy nieudany makijaż permanentny. Innowacyjny laser Discovery Pico, działający w technologii pikosekundowej, doskonale radzi sobie z usuwaniem różnokolorowych tatuaży – impuls laserowy trafia bezpośrednio w barwnik, rozbijając go na drobny pył a system odpornościowy „wymiata” go spod skóry.

Laser ma dwukrotnie wyższą moc, od innych tego rodzaju urządzeń, co wpływa na spotęgowanie efektów zabiegów. Poza tym zastosowana technologia wpływa na skrócenie okresu terapii i zminimalizowanie.

Więcej o laserowym usuwaniu tatuażu i makijażu permanentnego – Tutaj.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas