fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kriolipoliza łydek
Kriolipoliza łydek

Kriolipoliza łydek to procedura, która umożliwia redukcję nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej z obszaru tej części ciała. Na taki zabieg często decydują się osoby mające trudności z wyszczupleniem nóg innymi metodami, takimi jak stosowanie deficytu kalorycznego w diecie czy zwiększonej aktywności fizycznej. Tkanka tłuszczowa w tym obszarze może być bardzo oporna, jednak kriolipoliza często pomaga się z nią uporać. Zabieg wykonywany jest także na innych częściach ciała.

Spis treści:
Na czym się opiera?
Specyfika technologii
Przygotowanie do procedury
Jak się odbywa?
Przebieg procedury
Zalecenia po zabiegu

Na czym opiera się kriolipoliza łydek?

Liposukcja łydek

Kriolipoliza łydek jest procedurą, która polega na zminimalizowaniu tkanki tłuszczowej wskutek jej schłodzenia oraz naturalnego usunięcia przez organizm w przebiegu procesów metabolicznych. Zabieg ten wykonują specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic, gdzie korzystamy z odpowiedniej aparatury do modelowania i ujędrniania ciała oraz redukowania rozmaitych niedoskonałości. Do skóry przykładana jest specjalna głowica, która zasysa tłuszcz i zmniejsza jego temperaturę. W następstwie dochodzi do wywołania kontrolowanego stanu zapalnego w komórkach, po czym są one samoistnie usuwane przez organizm.

Specyfika technologii

System wykorzystywany w tym przypadku zapewnia szerokie możliwości personalizacji pod kątem przebiegu terapii, co umożliwia dostosowanie zabiegu do potrzeb pacjenta. Wykorzystywane urządzenie pozwala na redukcję miejscowego tłuszczu z łydek dzięki charakterystycznym procesom, które zachodzą pod wpływem ekspozycji na niską temperaturę. Tkanka występująca podskórnie i poddana schłodzeniu jest zamrażana, dzięki czemu następuje jej trwały ubytek. Aparatura do kriolipolizy dysponuje zintegrowanymi układami technologicznymi, które pozwalają na synergiczną realizację niezbędnych procesów. Oprócz wymrażania tkanki tłuszczowej w temperaturze nawet -10 stopni Celsjusza, ważnym aspektem zabiegu pozostaje zasysanie skóry w trybie pulsacyjnym przy jednoczesnym operowaniu czerwonym światłem LED. Procedury te ułatwiają absorpcję, a zarazem uskuteczniają procesy metaboliczne oraz zmniejszają zaczerwienienie obszaru poddanego zabiegowi.

Przygotowanie do procedury

Każdy zabieg jest poprzedzony specjalistyczną konsultacją w naszym gabinecie, podczas której specjalista, m.in. przedstawia pacjentowi, jak wygląda zabieg i sprawdza, czy nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Następnie ważnym etapem przygotowującym jest dobór właściwego aplikatora, zależnie od miejsca na ciele poddawanego wymrażaniu tkanki tłuszczowej. System używany podczas zabiegu umożliwia redukcję zarówno mniejszych, jak i większych złogów. Najmniejszy aplikator pozwala na usunięcie tłuszczu z łydek, a także innych obszarów nóg. Do wymrażania komórek z brzucha, pleców, pośladków czy boków służą większe aplikatory. Urządzenie umożliwia zachowanie bezpośredniego kontaktu ze skórą, a chłodzenie utrzymuje swoją wydajność w zasięgu 360 stopni. Podczas jednego zabiegu możemy użyć kilku głowic, aby zrealizować procedurę jednocześnie na wielu obszarach i w ten sposób pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej.

Jak odbywa się kriolipoliza łydek?

Kriolipoliza łydek jest ściśle ukierunkowana na ten jeden obszar nóg, jednak zabieg można wykonać także w innych strefach. System wykorzystywany podczas procedury ułatwia redukcję tłuszczu zlokalizowanego podskórnie, którego często nie da się usunąć innymi sposobami. Zabieg nie sprawdzi się jednak w odchudzaniu i leczeniu nadwagi, ponieważ jego głównym zastosowaniem jest modelowanie ciała. Procedura jest bezbolesna i nie wywołuje przy tym żadnych odmrożeń i siniaków na powierzchni skóry.

Przebieg procedury

Intensywna praca aplikatora podczas zabiegu sprawia, że pacjent może odczuwać specyficzne zasysanie. W procesie tym następuje przyciągnięcie fałdów skóry i tłuszczu przez próżnię, która jest ulokowana w głowicy. Kriolipolizie początkowo towarzyszy stopniowy dyskomfort, wynikający z występującego zimna, kłucia i mrowienia. Symptomy te ustępują, gdy zachodzi drętwienie tkanek poddanych schłodzeniu. Zabieg odbywa się z kontrolowaną i indywidualnie dostosowaną temperaturą pracy oraz siłą ssania. Z reguły procedura trwa około 45 minut, zależnie od rozległości tkanki tłuszczowej. Na koniec aplikatory są odłączane, a skóra poddawana jest masowaniu falą uderzeniową. Obrzęki i zaczerwienienia zwykle mijają po kilku godzinach.

Zalecenia po zabiegu

W ciągu kilku dni od wykonania procedury strefa zabiegowa może być wrażliwa i tkliwa, jednak powrót do codziennych aktywności jest możliwy dość szybko. Przez około miesiąc zalecamy rezygnację z masażu nóg, a także innych procedur terapeutycznych w ich obszarze. Zalecamy też stosowanie się do innych zaleceń, włącznie z unikaniem nadmiernej aktywności fizycznej oraz przyjęciem właściwych postępowań dietetycznych. Zabieg zwykle jest wykonywany jednorazowo, ale można go powtórzyć. O częstotliwości kolejnych serii decydują kryteria ustalane indywidualnie ze specjalistą. Sam zabieg nie ma wpływu na nerwy i mięśnie, ponieważ oddziałuje tylko na komórki tłuszczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas