fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zamykanie naczynek na nosie
Zamykanie naczynek na nosie
Zamykanie naczynek na nosie to zabieg, który pomoże Ci pozbyć się nieestetycznych zaczerwienień i przywrócić Twojej skórze zdrowy, jednolity koloryt. Jesteśmy przekonani, że z lekkim rumieńcem wyglądasz uroczo, ale raczej nikt nie chce takich zmian na stałe. Dlatego w naszej klinice proponujemy nieinwazyjny, bezbolesny zabieg laserowy, który zamknie rozszerzone naczynka i sprawi, że skóra na Twoim nosie i twarzy będzie prezentować się perfekcyjnie.

Spis treści
Kiedy zdecydować się na zabieg?
Skóra naczyniowa
Laserowe leczenie zmian naczyniowych
Jak działa laser Cutera Excel V+?
CoolView a Genesis
Opinie o Cutera Excel
Cena zabiegu

Poznaj wskazania do zamykania naczynek na nosie

Zamykanie naczynek na nosie to zabieg cieszący się dużą popularnością. Zmiany naczyniowe pojawiają się najczęściej u osób o delikatnej, płytko unaczynionej skórze. Powodują one nieestetyczne zaczerwienienia na policzkach, czole oraz nosie, których nie sposób się pozbyć za pomocą środków kosmetycznych. Wydają się niegroźne, ale niektóre z nich mogą prowadzić do stanu zapalnego skóry, w konsekwencji do trądziku różowatego. Poza tym stanowią duży problem estetyczny, który trudno zatuszować korektorem. Najskuteczniejszy i trwały sposób usuwania naczynek zapewnia zabieg laserowy. Warto wiedzieć, że zabieg laserowy jest także rekomendowany do leczenia nadmiernej skłonności skóry do czerwienienia się pod wpływem określonych okoliczności – może on „uspokoić” naczynka i zapobiec pojawieniu się trwałych zmian.

Skóra naczyniowa

Skóra ze skłonnością do teleangiektazji jest przeważnie bardzo delikatna, płytko unaczyniona i posiada mało elastyczne naczynia krwionośne. Tzw. „rumieniec” to rzecz naturalna – mogą wywołać go emocje, wysiłek, ciepło lub zimno, a nawet pikantne przyprawy. Pod wpływem tych czynników naczynia krwionośne rozszerzają się, a następnie samoczynnie ulegają obkurczeniu. Gdy brakuje im elastyczności, proces obkurczania staje się trudniejszy, co daje efekt ciągłego zaczerwienienia. Zignorowany problem prowadzi do pojawiania się trwałych zmian naczyniowych, ponieważ delikatna struktura naczyń ulega w końcu uszkodzeniu.

Czym są zmiany naczyniowe?

Zmiany naczyniowe powstają wskutek uszkodzeń drobnych naczyń krwionośnych. Mogą być one wrodzone lub nabyte. Do zmian naczyniowych należą: teleangiektazje, czyli tzw. pajączki, rumień na twarzy, trądzik różowaty. Inną kategorię stanowią naczyniaki – niezłośliwe nowotwory, występujące w postaci pojedynczych lub mnogich zmian oraz ziarniaki naczyniowe. Przyczyny pojawiania się zaczerwienień są różne. Najczęściej należą do nich predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, choroby takie jak nadciśnienie czy cukrzyca. Zaczerwienienia mogą pojawić się także na skutek narażenia skóry na działanie niesprzyjających czynników termicznych – intensywnego oparzenia słonecznego lub odmrożenia.

Zmiany naczyniowe a trądzik różowaty

Zmiany naczyniowe mogą objąć zarówno duże, jak i małe naczynia krwionośne. Objawiają się one miejscowym zaczerwienieniem w określonych obszarach. W zaawansowanym stadium pojawiają się intensywne, rozproszone plamy w czerwonym kolorze oraz ropne zmiany, przypominające trądzik. Przypadłość ta nosi nazwę trądziku różowatego.

Laserowe leczenie zmian

Przełomową metodą leczenia pękających naczynek jest wykorzystanie lasera. Jego działanie polega na emisji wiązki światła o określonej długości fal. Wiązka ta jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę. Wysoka temperatura niszczy ścianki naczynka, powodując jego fotokoagulację. Zamknięte w ten sposób naczynko nie ulegnie powtórnej rekanalizacji, a skóra odzyska zdrowy, wyrównany koloryt. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Zamykanie naczynek na nosie za pomocą zabiegu laserowego

Zamykanie naczynek na nosie i twarzy w naszej klinice wykonujemy wykorzystując innowacyjny laser Cutera Excel V+. Może on emitować zarówno fale o długości 532 nm i 1064 nm, a dwie rączki zabiegowe umożliwiają precyzyjne dostosowanie urządzenia do Twoich potrzeb. Rączka CoolView posiada szafirowe okno, pozwalające na chłodzenie tkanek w trakcie zabiegu. Używamy jej do leczenia zaawansowanych zmian naczyniowych, naczyniaków i trądziku różowatego. Z kolei Genesis V służy do usuwania delikatniejszych zaczerwienień, rozproszonych na większych partiach skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg zamykania naczynek wykonywany jest. Oczy pacjenta zabezpiecza się specjalnymi, osłonkami a na skórę nakłada żel. Lekarz prowadzi głowicę lasera w okolicach pokrytych siecią popękanych naczynek. Cały zabieg trwa do 20 min.

Po zabiegu wykonywanym głowicą CoolView skóra jest rozgrzana i wymaga kompresu chłodzącego, do 48 godzin mogą pojawić się także zaczerwienienia, obrzęk, lekkie pieczenie czy nadwrażliwość. Objawy te znikną w ciągu kilku dni. W okresie rekonwalescencji należy unikać skrajnych temperatur (sauna, solarium, gorące kąpiele), prowadzić oszczędzający tryb życia i zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem UV.

Rączka CoolView Cutera

Zabiegi wykonywane rączką Genesis powodują jedynie lekkie zaczerwienie – po nałożeniu kremu z filtrem i makijażu można wrócić do codziennych zajęć. Rekonwalescencja nie jest konieczna, choć zabezpieczanie skóry przed słońcem po zabiegu jest obligatoryjne. Niezależnie od użytej rączki lasera, należy zrezygnować z opalania na ok. 4 tygodnie.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu są zakażenia wirusowe i bakteryjne, ciąża, przyjmowanie leków fotouczulających i obniżających krzepliwość krwi. Przed zabiegiem nie należy się również opalać (dotyczy to także solarium i samoopalaczy), ponieważ ciemny barwnik na skórze może absorbować światło lasera, powodując uszkodzenia skóry.

Poznaj opinie o zamykaniu naczynek na nosie oraz ceny zabiegu

Zamykanie naczynek na nosie w opinii naszych pacjentów to niemal idealne rozwiązanie problemów ze zmianami naczyniowymi. W naszej szerokości geograficznej, gdzie przeważa populacja osób o delikatnej, jasnej, płytko unaczynionej skórze, a różnice temperatur w lecie i w zimie są znaczne, zmiany naczyniowe to niezwykle częsty problem. Z reguły pielęgnacja domowa jest niezbyt skuteczna. Pękające naczynka krwionośne wydają się problemem estetycznym, ale nieleczone mogą prowadzić do rozwoju trądziku różowatego. Warto również wiedzieć, że wcześniej rozpoczęta terapia przynosi lepsze rezultaty. W opinii naszych pacjentów, skorzystanie z laseroterapii pomogło im odzyskać jednolity koloryt skóry i pozbyć się kompleksów, związanych z występującymi na twarzy i nosie zaczerwienieniami.

Cena zabiegu

Zamykanie naczynek na nosie laserem Cutera Excel + to koszt ok. 400 zł. Zabieg wykonany na całą twarz to wydatek rzędu 650-1000 zł. Podobnie przedstawiają się ceny zamykania naczynek na dekolcie – od 750 do 1000 zł.

Jeżeli na Twoim nosie czy twarzy pojawiły się zmiany naczyniowe, nie czekaj, aż wejdą w stadium bardziej zaawansowane – zadzwoń do naszej kliniki i umów się na spotkanie już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas