fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Ujędrnianie skóry brzucha
Ujędrnianie skóry brzucha
Ujędrnianie skóry brzucha po ciąży czy zmianie masy ciała to spore wyzwanie. Pomimo najszczerszych starań może okazać się, że domowe zabiegi oraz ćwiczenia nie przynoszą pożądanych rezultatów. Wtedy z pomocą przychodzą specjaliści – profesjonalne zabiegi pozwolą Ci cieszyć się jędrnym i gładkim brzuchem w krótkim czasie. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze przyczyny utraty jędrności okolic brzucha, a także skuteczne sposoby na usunięcie tego problemu.


Spis treści

Przyczyny problemu
Popularne sposoby
Rekomendowane metody
Accent Prime
Ultraformer III
Utims A3

Przyczyny poddania się zabiegowi ujędrniania skóry brzucha

Zabieg ujędrniania skóry brzucha to rozwiązanie dla osób, którym problem wiotkości skóry brzucha spędza sen z powiek. W ciągu ostatnich lat problem ten stał się jednym z najpopularniejszych kompleksów, szczególnie wśród kobiet. Jak zatem dochodzi do zwiotczenia skóry w tym konkretnym obszarze?

Dwie najczęstsze przyczyny

Istnieją dwie najczęstsze przyczyny zwiotczenia skóry w obszarze brzucha: jej nadmierne rozciągnięcie w trakcie ciąży oraz gwałtowna utrata kilogramów. Nagłe zmniejszenie obwodu ciała sprawia, że skóra staje się wiotka i zaczyna nieestetycznie „obwisać”. W trakcie ciąży skóra stopniowo dostosowuje się do rosnącego brzucha, przez co ulega znacznemu rozciągnięciu. Proces ten jest jednak powolny, dlatego zwykle przebiega bez większych komplikacji – zdarza się jednak, że na brzuchu powstają rozstępy. Podobnie dzieje się w okresie dojrzewania czy też podczas przybierania na wadze. Skóra ma czas, aby stopniowo dostosowywać się do większego rozmiaru. Inaczej sprawa ma się podczas nagłej utraty masy ciała. Dlaczego tak się dzieje?

W skórze znajdują się komponenty odpowiedzialne za jej elastyczność, rozciągliwość oraz wytrzymałość – są to włókna kolagenowe oraz elastynowe. Zapewniają one odporność skóry na siły nacisku oraz rozciągania. Jednakże w okresie ciąży, gdy rozciągnięcie skóry jest bardzo duże, może dochodzić do uszkodzenia bądź nawet zerwania pojedynczych włókien – widoczne jest to jako rozstępy na skórze. Skóra potrzebuje sporo czasu, aby powstały nowe włókna kolagenowe, a te uszkodzone mogły ulec regeneracji. Po porodzie czy też intensywnym odchudzaniu skóra staje przed nowym zadaniem, jakim jest powrót do swojej dawnej formy i elastyczności. Przebudowa tkanki oraz jej obkurczenie trwa zwykle dłużej niż jej rozciąganie i najczęściej potrzebna jest jej nasza pomoc.

Sposoby na ujędrnienie skóry brzucha

Istnieje wiele sposobów na ujędrnienie i obkurczenie rozciągniętej skóry brzucha, a szczególną popularność zyskały te, które można wykorzystywać samodzielnie w domu. Do najpopularniejszych należy aktywność fizyczna, masaże oraz kosmetyki ujędrniające. Są to metody powszechnie znane i przynoszące wymierne rezultaty, jednak ich skuteczność ma swoje ograniczenia. Domowe metody wspierają skórę w jej naturalnych procesach regeneracyjnych, a także mogą w niewielkim stopniu pobudzić przebudowę tkanki. Jednakże w wielu przypadkach nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Gdy struktura skóry jest znacznie uszkodzona, a więc widnieje na niej dużo rozległych rozstępów świadczących o uszkodzeniach włókien kolagenowych i elastynowych, proces regeneracji jest znacznie utrudniony. Skóra może nie powrócić do swojego pierwotnego stanu, opierając się jedynie na własnych zdolnościach regeneracyjnych. Skutkiem tak rozległych uszkodzeń może być skóra wiotka, mało elastyczna, sprawiająca wrażenie, że „jest jej za dużo”. Odpowiedź na te problemy może być tylko jedna: profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej.

Najlepsze zabiegi na ujędrnianie skóry brzucha

Jeśli masz wrażenie, że skóra na Twoim brzuchu nie ulega obkurczeniu bądź też proces ten przebiega bardzo wolno, profesjonalne zabiegi ujędrniające to idealna propozycja dla Ciebie. Pozwolą one na znaczne przyspieszenie regeneracji skóry bądź też pobudzenie skóry do rozpoczęcia przebudowy. Zabiegi stanowią stymulujący bodziec dla skóry, dzięki czemu zacznie się ona zmieniać już po pierwszej przeprowadzonej sesji.

Wszystkie zabiegi w naszym gabinecie przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich procedur. Przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne jest odbycie wizyty konsultacyjnej, pozwalającej na opracowanie indywidualnego planu leczenia oraz wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Zabiegi ujędrniające przeprowadzane są z użyciem zaawansowanych technologii, dzięki czemu są one niesłychanie skuteczne, a zarazem mało inwazyjne. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze zabiegi ujędrniające przeprowadzane w naszym gabinecie.

Accent Prime

Accent Prime to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w przypadku problemów z utratą jędrności i wiotkością skóry. Nowoczesne urządzenie łączy w sobie działanie fali ultradźwiękowej oraz radiowej, co pozwala na jeszcze skuteczniejsze działanie i lepsze efekty po zabiegu. Zabieg silnie ujędrnia skórę, a także redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Fale ultradźwiękowe powodują rozpad tkanki tłuszczowej oraz uwolnienie zgromadzonego w komórkach tłuszczu, który usuwany jest przez organizm systemem naczyń limfatycznych. Zabieg pozwala na skuteczne wymodelowanie sylwetki, znaczną poprawę elastyczności który, a także redukcję cellulitu.

Ultraformer III

Zabieg Ultraformer III pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu skóry całego ciała, a w szczególności skóry na brzuchu. Nowoczesne urządzenie wykorzystuje innowacyjną technologię HIFU, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego podgrzania tkanek w danym obszarze ciała, co powoduje powstawanie mikrouszkodzeń w strukturze tkanki. Dzięki nim skóra otrzymuje bodziec do rozpoczęcia i przyspieszenia procesów regeneracyjnych, a także do syntezy nowych włókien kolagenowych. Zabieg pozwala na znaczne ujędrnienie oraz wymodelowanie danego obszaru ciała przy wykorzystaniu naturalnych procesów naprawczych organizmu.

Utims A3

utims zabieg kaniowscy

Technologia Ultims A3 wykorzystuje zaawansowaną formę ultradźwięków z wykorzystaniem przetworników Centerless. Jest to innowacyjne rozwiązanie – przetworniki kontrolują przebieg wiązek fal ultradźwiękowych, które przechodzą równolegle do poziomu skóry, bezpośrednio pod tkanką podskórną. Dzięki temu zabieg jest niezwykle precyzyjny i zapewnia lepszą kontrolę nad jego przebiegiem. Najważniejszym skutkiem zabiegu jest silne zagęszczenie struktur skóry – staje się ona o wiele bardziej jędrna i elastyczna. Po zabiegu skóra jest zmuszona do przeprowadzenia procesów przebudowy, powstają również nowe włókna kolagenowe i elastynowe. Zabieg pozytywnie wpływa także na objętość tkanki tłuszczowej oraz pozwala na wymodelowanie sylwetki.

Utrata jędrności skóry to problem, który może w dużym stopniu zaważyć na samoocenie oraz codziennym samopoczuciu. Dzięki nowoczesnym, nieinwazyjnym zabiegom przeprowadzanym w naszym gabinecie możesz pozbyć się tego problemu i zapomnieć o nim raz na zawsze. Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wizytę z jednym z naszych specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas