fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Powiększanie biustu tkanką tłuszczową
powiększenie biustu tkanką tłuszczową-kaniowscy-clinic
Powiększanie biustu tkanką tłuszczową to zabieg, który umożliwia wymodelowanie oraz delikatne powiększenie piersi. Wszczepianie własnego tłuszczu pacjenta w inną okolicę ciała wykonuje się już od wielu lat, a dzięki dopracowanym metodom pobierania materiału (liposukcji) procedura jest bezpieczna i skuteczna. W rezultacie następuje utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej sporo (uda, brzuch) z jednoczesnym transferem pobranych komórek do piersi. Jak dokładnie przebiega zabieg i jakie efekty są uzyskiwane?

Spis treści
Opis metody
Jak przebiega zabieg?
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Efekty zabiegu
Przeciwwskazania
Opinie o zabiegu
Lipotransfer a implanty

Na czym polega powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową?

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową nazywa się także lipoliftingiem lub lipomodelingiem piersi. Jest to metoda alternatywna dla znacznie bardziej inwazyjnego zabiegu wszczepiania implantów. Wypełniacz stosowany w tego typu zabiegu to tłuszcz pochodzący z innej okolicy ciała tego samego pacjenta. Metoda jest przeznaczona do upiększenia i regeneracji biustu. Piersi, które zostały poddane lipomodelingowi są kształtne, symetryczne i delikatnie powiększone. Biust po zabiegu wygląda bardzo naturalnie i atrakcyjnie. Metoda jest bezpieczna, ponieważ unika się wprowadzania na stałe ciał obcych do organizmu. Naturalny materiał wypełniający w postaci żywych komórek tłuszczowych wrasta w miejsce podania i zachowuje się jak normalna tkanka. Dodatkową zaletą metody jest połączenie jej z liposukcją. Dzięki temu zmniejsza się ilość tłuszczu pokrywająca brzuch, biodra czy uda.

Na czym dokładnie polega zabieg?

Zabieg powiększania i modelowania piersi własną tkanką tłuszczową pacjenta składa się z kilku etapów. Cała procedura jest planowana na wizycie konsultacyjnej. Podczas rozmowy z lekarzem, określane są cele zabiegu i oczekiwania pacjentki. Specjalista omawia kolejne etapy procedury. Wybierane jest miejsce, z którego pobrany będzie materiał do lipoliftingu. Może być to okolica brzucha, bioder, wewnętrzna powierzchnia ud, czy talia. Miejsce jest wybierane na podstawie budowy ciała pacjentki. Lekarz na wizycie konsultacyjnej zleca wykonanie różnych badań, które są niezbędne w celu określenia stanu zdrowia i kwalifikacji do zabiegu. Do obowiązkowych testów należą niektóre parametry oznaczane z krwi żylnej oraz USG piersi. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i można go podzielić na trzy główne etapy- pobranie tłuszczu (liposukcja), odpowiednie opracowanie materiału tkankowego oraz modelowanie piersi poprzez podawanie komórek tłuszczowych.

Pierwszy etap: liposukcja

Pierwszym etapem naturalnie jest uzyskanie materiału do późniejszej reimplantacji. Metoda pobrania tkanki tłuszczowej ma wpływ na efekty zabiegu. Uzyskane komórki nie mogą być uszkodzone, ponieważ później będą musiały normalnie funkcjonować. Z pomocą przychodzi technologia liposukcji laserowej Lipo Life 3G. Jest to innowacyjna metoda, w której większość pobieranych tkanek nie jest uszkadzana, a dodatkowo materiał jest bogaty w komórki macierzyste (wpływają one na regenerację piersi). Podczas liposukcji metodą laserową, skóra ulega ujędrnieniu i obkurczeniu w miejscu pobrania tłuszczu.

Drugi etap: opracowanie materiału tkankowego

Kolejny etap to odpowiednie przygotowanie pobranego wcześniej materiału do umieszczenia go w piersi. Procedura wymaga oddzielenie nieuszkodzonych adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej) i komórek macierzystych od nadmiaru płynów, trójglicerydów i zniszczonych komórek. Ten etap jest wykonywany przez specjalistyczne urządzenia do opracowywania tłuszczu. Starannie wyizolowane adipocyty bez problemu przyjmą się w miejscu podania i podejmą funkcje metaboliczne, co wpłynie pozytywnie na trwałość efektów wykonywanego zabiegu.

Trzeci etap: umieszczenie wyizolowanych komórek w odpowiednie obszary

Ostatni etap to oczywiście umieszczenie wcześniej przygotowanego materiału w docelowej lokalizacji. Komórki są podawane przy pomocy cienkich kaniul przez doświadczonego lekarza. Miejsca iniekcji są wybierane odpowiednio do indywidualnej budowy gruczołu piersiowego u pacjentki. Lekarz wybiera lokalizacje, w których materiał ma największe prawdopodobieństwo na unaczynienie i podjęcie normalnych procesów metabolicznych. Komórki są umieszczane w niewielkich ilościach, unikając dużych skupisk. Podnosi to skuteczność procedury. Cały zabieg jest wykonywany w ciągu jednego dnia.

Zalecenia po zabiegu

Po lipomodelingu można wrócić do codziennych czynności już kolejnego dnia. W pierwszym tygodniu należy unikać wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie nie zaleca się korzystania z saun oraz basenów. Zaraz po zabiegu powinno się unikać ucisku piersi. Gorące kąpiele również są przeciwwskazane. Miejsca poboru tkanki tłuszczowej należy okrywać specjalnymi opatrunkami, żeby proces gojenia był prawidłowy. Bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalny lekki dyskomfort w okolicach, w których przeprowadzana była procedura. Przestrzeganie zaleceń, wpływa pozytywnie na osiągane efekty, jak również zapobiega ewentualnym powikłaniom, takim jak krwiaki, trudno gojące się rany, czy infekcje.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg powiększenia biustu tkanką tłuszczową?

Zabieg powiększania biustu tkanką tłuszczową przeznaczony jest dla pacjentek w różnym wieku, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu. Zabiegiem można wymodelować niesymetryczne i nierówne piersi. Uzyskiwany jest również delikatny efekt naturalnego powiększenia biustu. Podawane podczas zabiegu komórki wpływają na odtworzenie tkanki, więc jest to dobra propozycja dla kobiet, które chcą zregenerować piersi po ciąży i karmieniu.

Efekty uzyskiwane po zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po kilku dniach. Tkanka jest jędrniejsza i zwiększa swoją objętość. Dobrze wymodelowane piersi stają się symetryczne, ale zachowują przy tym naturalny wygląd. Uważa się, że ustabilizowanie rezultatu trwa około 2 miesiące, a utrwalenie do pół roku.

adivive piersi lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową lipofillinfg wypełnienie tkanką tłuszczową kaniowscy

Po tym czasie można wykonać ewentualny zabieg uzupełniający. Wszczepiane komórki macierzyste zapewniają odpowiednią regenerację. Skóra staje się napięta. Ponadto uzyskiwane są:

 • delikatne powiększenie rozmiaru piersi,
 • wymodelowanie kształtu piersi (symetryczny wygląd),
 • zwiększenie jędrności,
 • zregenerowanie piersi po okresie ciąży oraz karmienia,
 • naturalny efekt wypełnienia,

Zabieg nie pozostawia także widocznych śladów, a niewielkie nacięcia po liposukcji goją się w kilka dni.

Przeciwwskazania do lipoliftingu piersi

Jak do każdego zabiegu istnieje grupa przeciwwskazań, kiedy nie zaleca się wykonywania lipoliftingu. Należą do nich:

 • zaburzenia krzepnięcia,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • niektóre choroby kardiologiczne,
 • infekcje,
 • zakrzepica,
 • choroby dotykające piersi,
 • niektóre choroby wirusowe (np. wirusowe zapalenie wątroby).

Poznaj opinie o powiększaniu biustu tkanką tłuszczową

Opinie kobiet, które poddają się zabiegowi powiększenia biustu tkanką tłuszczową, świadczą o tym, że są one bardzo zadowolone zarówno z przebiegu procedury, jak i jej rezultatów. Metoda przynosi bardzo zadowalające efekty, w postaci pięknych, pełniejszych piersi, ale też wyszczupla miejsce poboru tkanki tłuszczowej. Rezultaty są osiągane stosunkowo niewielką inwazyjnością zabiegu, dzięki czemu pacjentki nie są wyłączone z codziennego funkcjonowania. Lipolifting cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Skutki niepożądane są obserwowane niezwykle rzadko. Metoda sprawdza się bez względu na wiek pacjentki, zarówno młodsze, jak i bardziej zaawansowane wiekowo kobiety zauważą poprawę w wyglądzie swojego biustu.

Lipolifting vs sztuczne implanty

Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej znacznie podnosi bezpieczeństwo metody. Operacja wszczepienia implantów jest bardziej inwazyjną operacją chirurgiczną, a po zabiegu w organizmie zostają ciała obce, które mogą wywołać niepożądane odczyny. Lipolifting nie powiększy piersi w tak dużym stopniu, ale za to zachowa w pełni naturalny wygląd. Biust po modelowaniu tłuszczem nie wykazuje śladów ingerencji medycznej.

Wiele kobiet dostrzega zalety powiększania biustu własną tkanką tłuszczową. Bezpieczeństwo metody, jej mała inwazyjność i doskonałe efekty sprawiają, że zabieg stał się naprawdę popularny. Dodatkową zaletą lipotransferu jest odchudzenia miejsca, z którego pobierana jest tkanka. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy również na wizyty konsultacyjne w sprawie powiększenia piersi tkanką tłuszczową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas