fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Dermapen we Wrocławiu
Dermapen we Wrocławiu oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic. Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem tego zaawansowanego urządzenia do mikronakłuwania skóry pozwala na jej kompleksowe odświeżenie, przywrócenie blasku oraz redukcję przebarwień, zmarszczek, rozstępów czy blizn potrądzikowych. W naszym gabinecie korzystamy z Dermapen 4, czyli nowoczesnego systemu do regeneracji i samoodnowy w oparciu o stymulację pulsującymi igłami w ramach opatentowanej technologii.

Spis treści:
Na czym polega procedura?
Technologia AOVN
Wskazania do zabiegu
Przebieg zabiegu
Efekty
Zalety i korzyści
Zalecenia pozabiegowe
Koszt

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen we Wrocławiu?

dermapen from topZabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen we Wrocławiu wykonujemy u pacjentów, którzy oczekują poprawy gęstości, elastyczności i odżywienia skóry. W procedurze tej odbywa się dostarczanie substancji czynnych do skóry właściwej oraz naskórka, co prowadzi do powstania kontrolowanych mikrourazów. Są one bezpieczne, ponieważ stymulują naturalną samoodnowę oraz inicjują zwiększoną produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Składniki te mają kluczowy wpływ na kondycję skóry.

Technologia AOVN

Wykorzystywane przez nas urządzenie Dermapen 4 pracuje w oparciu o opatentowaną technologię AOVN, czyli Advanced Oscillating Vertical Needling. Jej parametry nakłuwania skóry można dostosować w taki sposób, aby były generowane w optymalnej ilości. System ten wykonuje nawet 1920 nakłuć na sekundę, co jest wynikiem nieosiągalnym dla innych urządzeń. Nakłuwanie skóry w taki sposób nie tylko podnosi efektywność terapii, ale też minimalizuje dyskomfort u pacjentów. Kartridże są wymienne i jednorazowe, a każdy z nich posiada 16 igieł molibdenowych o grubości 33G. Igły są wytrzymałe i jednocześnie bardzo cienkie, co znacząco zmniejsza odczucia bólowe. Nie zawierają również niklu i chromu, dlatego zabieg może być wykonywany u osób uczulonych na te gatunki metalu. Obecnie molibden jest uznawany za jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych materiałów wykorzystywanych do produkcji chirurgicznego wyposażenia narzędziowego.

Wskazania do zabiegu

Dermapen to urządzenie wyjątkowo uniwersalne, umożliwiające wykonywanie zabiegów na całej twarzy, dekolcie, szyi, udach, brzuchu, pośladkach czy nawet skórze głowy. Niewielkie rozmiary sprawiają, że mikronakłuwanie można przeprowadzić również w okolicach ust i oczu oraz innych trudno dostępnych miejscach. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim do walki z objawami fotostarzenia, takimi jak utrata witalności, zwiotczenie skóry czy występowanie płytkich zmarszczek. Do wskazań należy też utrata elastyczności, jędrności i napięcia czy obecność blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i pooparzeniowych, przebarwień i niejednolitego odcieniu skóry, rozstępów oraz innych niepożądanych zmian. Dermapen można wykorzystać do rewitalizacji skóry, w tym również jej odmładzania. Zabieg ten znajduje ponadto zastosowanie we wspomaganiu terapii wypadania włosów. Występują również pewne przeciwwskazania, dlatego ze względów bezpieczeństwa konieczna jest wcześniejsza kwalifikacja pacjenta. Procedura ta nie powinna być wykonywana u pacjentów z aktywną opryszczką, trądzikiem lub stanami zapalnymi skóry oraz zmagającymi się z chorobą nowotworową, a także u kobiet w ciąży lub znajdujących się w okresie karmienia piersią.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczynamy nałożeniem maści znieczulającej na wybrany obszar ciała. Skóra jest następnie odpowiednio dezynfekowana. Aby przeprowadzić możliwie najbardziej precyzyjne mikronakłucia, wykonujemy kilka pasaży i przejść. Samo urządzenie można skonfigurować pod kątem parametrów terapii, dostosowując głębokość wkłuć do grubości skóry, obszaru ciała i wskazań medycznych. Mikronakłuwanie wykonujemy w zakresie 0,2-3 mm, z możliwością zmiany głębokości podczas zabiegu. Procedura z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 trwa około 15-30 minut. Skóra ulega w tym czasie równomiernemu zaczerwienieniu, czemu towarzyszy odczucie gorąca i delikatnego pieczenia. Wystąpić mogą też krwawienia punktowe. Objawy te są jednak naturalne, a maska łagodząca pozwala na ich zminimalizowanie. Po zabiegu wystąpić może zaróżowienie i napięcie skóry, co przypomina nieco lekkie oparzenie słoneczne. W ciągu 3-4 dni jest też prawdopodobne pojawienie się delikatnego złuszczenia. Po około 5-7 dniach widoczne stają się natomiast właściwe efekty terapii.

Jakie efekty może zapewnić zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4 we Wrocławiu?

Dermapen 4 we Wrocławiu cieszy się coraz większą popularnością, co wynika z dużej efektywności zabiegu z wykorzystaniem tego urządzenia. Terapia ta pozwala na przebudowanie i przemodelowanie tkanek, a także poprawę unaczynienia skóry oraz wzmocnienie jej struktury poprzez produkcję nowego kolagenu. Oferowany przez nas zabieg może zmniejszyć widoczność porów, spłycić zmarszczki i zredukować widoczność rozstępów czy blizn. Efekty terapii uwidoczniają się zwykle po drugiej lub trzeciej sesji, jednak u wielu pacjentów można je odnotować praktycznie od razu. Ostateczne rezultaty zabiegu da się zaobserwować w ciągu ok. miesiąca po ostatniej procedurze wykonanej w zaplanowanym cyklu.

Zalety i korzyści

Wysoka efektywność i duża liczba wskazań terapeutycznych sprawia, że Dermapen 4 jest wyjątkowo użytecznym i praktycznym narzędziem. Mikronakłuwanie skutecznie stymuluje procesy samonaprawcze skóry, umożliwiając wprowadzanie substancji czynnych w bezpieczny sposób. Wybrane składniki docierają w głębsze warstwy skóry, co podnosi ich skuteczność. Zależnie od wskazań i zaleceń, podczas zabiegu podać można np. osocze bogatopłytkowe, koktajle mezoterapeutyczne, aminokwasy, krzemionki czy preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Dermapen 4 nie tylko poprawia ukrwienie skóry, ale też reguluje procesy melanogenezy i wyrównuje dzięki temu koloryt oraz strukturę.

Zalecenia pozabiegowe

Niemałą zaletą jest niewielka ilość zaleceń pozabiegowych. Pacjent powinien po około 8 godzinach od procedury oczyścić skórę delikatnym preparatem myjącym, np. płynem micelarnym lub środkiem do mycia wrażliwej skóry. Nasi specjaliści zalecają też stosowanie delikatnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Po kilku dniach skóra może być lekko tkliwa i bolesna, a także zaczerwieniona i pokryta obrzękiem w miejscu poddanemu zabiegowi. Takie objawy stanowią naturalną reakcję na zabieg i samoistnie ustępują. Przez minimum tydzień zaleca się stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, co zabezpieczy skórę przed podrażnieniami i powstawaniem przebarwień.

Ile wynosi cena zabiegu Dermapen we Wrocławiu?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen w naszym gabinecie we Wrocławiu ma bardzo przystępną cenę. W Kaniowscy Clinic koszty zależą przede wszystkim od obszaru poddawanego procedurze, a także użytych preparatów. Należy też pamiętać, że rekomenduje się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Program terapii ustalamy indywidualnie, zależnie od rodzaju problemu i stanu skóry.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas