fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Epilacja laserowa we Wrocławiu
Epilacja laserowa we Wrocławiu
Epilacja laserowa to wspaniała metoda usuwania niechcianego owłosienia ze skóry różnych okolic ciała, dostępna w naszym gabinecie we Wrocławiu. Różni się ona od depilacji tym, że niszczy cebulki włosów, co daje trwały efekt. Takiego rezultatu nie da się obecnie uzyskać w domu, dlatego zapraszamy Cię do Kaniowscy Clinic, aby raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia.

Spis treści
Czym jest ten zabieg?
Różne rodzaje laserów
Ceny zabiegów w Kaniowscy Clinic

Epilacja laserowa a depilacja. Poznaj różnicę zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej we Wrocławiu

Co to jest epilacja laserowa i gdzie można ją wykonać we Wrocławiu? Zapewne wiele osób nie jest pewnych odpowiedzi na te pytania. Wynika to z faktu, iż przyjęło się mówić głównie o depilacji, ewentualnie stosując te dwa pojęcia wymiennie. Nie znaczą one jednak tego samego, dlatego warto znać różnice. Epilacja stwarza możliwość całkowitego zapomnienia o domowych zabiegach depilacji i związanych z tym wszelkich niedogodnościach. Już nigdy nie będziesz musiała się zastanawiać, czy Twoje ciało jest gotowe na wyjście na basen czy założenie krótkich spodenek. Epilacja umożliwia ponadto wyeliminowanie nadmiernego owłosienia z miejsc, w których nie powinno go być – u kobiet np. nad górną wargą. Niestety domowe sposoby w takich przypadkach często sprawiają, że i tak taki zarost jest nadal widoczny, co niestety prowadzi do powstawania kompleksów.

Epilacja a depilacja laserowa

Epilacja i depilacja laserowa mają ze sobą dosyć dużo wspólnego, ale również różnią się pod kilkoma względami. Po pierwsze, epilacja laserowa wykonywana jest jedynie w gabinetach medycyny estetycznej, a depilacja może być wykonywana samodzielnie w domu. Po drugie, w trakcie depilacji usuwane są jedynie górne części włosa (łodygi), a podczas epilacji trwałemu uszkodzeniu ulegają również cebulki włosów. Przyczynia się to do różnic w trwałości efektu – po depilacji włoski potrafią odrastać kolejnego dnia, a po zakończonym cyklu zabiegów epilacji, włosy w danym miejscu już nie odrosną.

Jak to działa? Poznaj różne lasery

Epilacja laserowa polega na zastosowaniu odpowiedniej długości fali lasera, która w największym stopniu oddziałuje na melaninę (brązowy barwnik w obrębie komórek skóry) występującą w dużym stężeniu we włosach. Po dotarciu światła lasera do barwnika wytwarza się energia cieplna, która niszczy włos wraz z cebulką. Taki włos już nie odrośnie pod pewnym warunkiem. Aby tak się stało, włos musi być bowiem w fazie aktywnego wzrostu, z wystarczającą ilością melaniny. Tylko w tej sytuacji możliwe jest skuteczne zniszczenie macierzy włosa, która jest odpowiedzialna za jego wzrost. Z tego powodu wymagane są kolejne zabiegi epilacji, aby usunąć włoski, które wcześniej nie zostały zniszczone. Zależnie od partii ciała zabiegi należy powtarzać 4-6 razy co 4–10 tygodni (szybciej można powtórzyć zabieg na twarzy, w obrębie pach, bikini, brzucha czy pośladków, a dłuższy odstęp czasu między zabiegami należy zachować podczas epilacji pleców, klatki piersiowej, łydek czy ud).

zabieg laserem diodowym palomar vectus

Laser Vectus

Laser diodowy Vectus to rewolucyjne urządzenie, które w trwały sposób usuwa owłosienie niezależnie od karnacji i koloru włosów (oprócz włosów siwych). Jest to możliwe dzięki czytnikowi (Skintel), poziomu stężenia melaniny, dzięki czemu możliwe jest indywidualne dopasowanie parametrów lasera dla uzyskania jak najlepszego efektu. Dwie głowice o różnej wielkości umożliwiają zoptymalizowanie przebiegu zabiegu – mniejsza głowica lepiej dopasowuje się do trudno dostępnych miejsc, a większa w krótszym czasie usuwa włoski z dużej powierzchni ciała.

Laser Thunder MT

Laser Thunder MT to obecnie najsilniejszy laser do epilacji, który używa dwóch różnych długości fal świetlnych, co przyspiesza proces zabiegu i zwiększa jego efektywność. Jedna długość fali lasera ma powinowactwo do barwnika – melaniny, przez co niszczy łodygę i macierz włosa, a druga długość fali trafia w naczynia odżywiające cebulki włosów. Dzięki zastosowaniu obu technologii możliwe jest całkowite usunięcie wszystkich struktur włosów na danym obszarze skóry. Podczas zabiegu stosowany jest element chłodzenia skóry, co zmniejsza odczuwanie działania lasera.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Zabieg epilacji laserowej w naszym gabinecie we Wrocławiu wymaga wcześniejszego przygotowania się do niego, aby przyniósł lepsze rezultaty i mniej efektów ubocznych. Przez trzy tygodnie przed zgłoszeniem się do gabinetu, obszar skóry, który ma być poddany epilacji, nie może być depilowany za pomocą depilatora elektrycznego, pęsety czy wosku (usuwają one również część włosa w skórze, co powoduje, że światło lasera nie niszczy skutecznie cebulki włosa). Jednakże samo ogolenie tego obszaru za pomocą jednorazowej maszynki przed zabiegiem jest wskazane, gdyż sprawia to, iż laser nie skupia się na łodydze włosa ponad powierzchnią skóry, lecz na części znajdującej się wewnątrz skóry. Pozwala to także uniknąć poparzenia skóry. Prosimy również o pozostawienie nieogolonego obszaru skóry o wielkości około 1 cm na 1 cm, co pozwoli na ocenę gęstości, koloru włosów. Takie postępowanie pomoże w doborze odpowiednich parametrów zabiegu.

Podczas zabiegu

W trakcie zabiegu zakładane są specjalne okulary, które chronią oczy przed działaniem lasera. Podczas gdy Ty wygodnie leżysz, specjalista przesuwa głowicę lasera po skórze, wyzwalając błyski światła o odpowiedniej długości fali.

Po zabiegu

Wiązka światła wytwarzana przez laser musi być na tyle silna, aby zniszczyć cebulki włosów, dlatego czasami po zabiegu epilacji mogą pojawić się przemijające podrażnienia skóry, takie jak obrzęk, zaczerwienienie, uczucie pieczenia lub mrowienia. Po kilkunastu godzinach te skutki uboczne mijają, a włoski stopniowo wykruszają się w ciągu kolejnych kilku tygodni. Należy wówczas unikać opalania się, gdyż może dojść do przebarwień skóry.

Po prawidłowo wykonanych zabiegach epilacji włoski nie odrastają. Znika więc problem wrastających włosów i związanego z tym przymieszkowego zapalenia skóry oraz podrażnień po domowych depilacjach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Epilacja laserowa jest bezpieczną metodą usuwania owłosienia, lecz nie każdy może z niej skorzystać. Istnieje bowiem kilka przeciwwskazań, które czasowo uniemożliwiają odbycie zabiegu, między innymi:

  • ciąża i czas karmienia piersią,
  • spożywanie leków czy ziół, które mają efekt fotouczulający (np. pochodne witaminy A),
  • uszkodzona lub zmieniona chorobowo skóra w obszarze zabiegu.

Jaka są efekty i cena epilacji laserowej we Wrocławiu?

Epilacja laserowa we Wrocławiu ma różne ceny. Po pierwsze, kwota zależy od modelu lasera. Po drugie zależy od obszaru skóry poddawanego zabiegowi. Dla przykładu, jeden zabieg laserowego usuwania owłosienia z nóg laserem Thunder to koszt 900 złotych, a laserem Vectus 600 złotych. Dla epilacji pach jest to odpowiednio 400 złotych (Thunder) i 250 złotych (Vectus).

Jednorazowe wykonanie epilacji nie wystarcza, aby całkowicie pozbyć się owłosienia. Wymagane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu w odstępach około miesiąca, aby trwale usunąć włosy z danego obszaru ciała. Dlatego polecamy zakup pakietów kilku zabiegów, które często są w okazyjnej cenie.

Efekty

Epilacja laserowa to skuteczna metoda na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki temu oszczędzasz czas i minimalizujesz powikłania po domowej depilacji. Korzystając z dostępnych możliwości laserowego usuwania owłosienia w Kaniowscy Clinic, masz pewność, że wykonywany zabieg jest przeprowadzany przez profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas