Terapia laserem tulowym Lavieen to świetny sposób zarówno na odmładzanie, jak i zwalczanie wszelkich niedoskonałości skóry. Urządzenia są nieustannie udoskonalane i opracowywane z myślą o tym, aby terapie były jak najbardziej skuteczne, jak najmniej inwazyjne i aby przynosiły oczekiwane efekty przy jak najmniejszej ilości sesji. Chcesz poprawić wygląd swojej skóry? Zauważyłeś pierwsze zmarszczki, przebarwienia? Masz blizny lub rozstępy? Laseroterapia jest doskonałym rozwiązaniem terapeutycznym!

Nowoczesna technologia w służbie pięknu: laser tulowy Lavieen

Przy korzystaniu z technologii lasera tulowego Lavieen ważne jest to, aby zabiegi nie zakładały długich okresów rekonwalescencji i pozwalały pacjentom na szybki powrót do codziennych aktywności.

W Kaniowscy Clinic pracujemy na najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie, który uważnie dobieramy sugerując się przede wszystkim bezpieczeństwem zabiegów i ich skutecznością.

Obecnie do grona naszych laserów dołączył nowoczesny laser tulowy Lavieen. To sprawia, że mamy jeszcze szerszy wachlarz możliwości terapeutycznych kompleksowej odbudowy skóry, aby móc proponować pacjentom indywidualne terapie, ściśle dopasowane do ich problemu.

Technologia

Źródłem energii lasera jest tul - najrzadszy lantanowiec występujący na Ziemi. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom jest używany jako źródło promieniowania w przenośnych aparatach Roentgena oraz w laserach.

Laser tulowy jest innowacyjnym urządzeniem, którego sposób działania znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej, ze względu na charakterystyczną długości fali -  1927nm.

Skuteczność działania technologii potwierdzają liczne badania i publikacje naukowe.

Laser ze skanerem frakcyjnym

To jedyny na świecie innowacyjny laser tulowy ze skanerem frakcyjnym, który umożliwia wykonywanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów w przypadku szerokiej grupy wskazań i z zachowaniem minimalnego okresu rekonwalescencji.

Zasada działania Lasera Tulowego Lavieen

Ze względu na charakterystykę długości fali, moc lasera oraz możliwość regulacji parametrów, laser tulowy Lavieen umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym.

Zasada działania lasera tulowego lavieen kaniowscy

Lekarz ma możliwość dostosowania parametrów lasera tulowego tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry, w zależności od wskazań. Można skupiać jego działanie zarówno w warstwie podstawnej naskórka, np. przy redukcji przebarwień , jak i skóry właściwej – pobudzając skórę do przebudowy, aby wyrównać jej strukturę, zredukować blizny  i drobne zmarszczki. Podczas zabiegu można dynamicznie regulować intensywność energii oraz długość impulsu.

Badania histologiczne wykazują, że laser tulowy celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka, co przyczynia się do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji.  Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Laser tulowy lavieen na przebarwienia

Laser tulowy sprawdza się doskonale w zabiegach odmładzania, remodelowania skóry, jak również w redukcji zmian pigmentacyjnych, przebarwień i melasmy. Subablacyjny tryb Lavieen jest optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów i melaniny. Terapia skutecznie i w widoczny sposób rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt.

Laser tulowy Lavieen na przebarwienia Kaniowscy Clinic

Wskazania do terapii

Laser Lavieen ma szerokie spektrum zastosowań, można stosować go w przypadku konkretnych problemów, jak i kompleksowej odnowy skóry.

Główne wskazania terapeutyczne to:

 • redukcja przebarwień, piegów, plam starczych
 • leczenie melasmy
 • leczenie rogowacenia słonecznego
 • redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych oraz rozstępów
 • redukcja rozszerzonych porów
 • poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej kolorytu
 • odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek
 • lifting i napięcie skóry

Laser daje dodatkowo możliwość pracy w trybie odpowiednim do rewitalizacji delikatnej skóry okolic oczu.

Zalety lasera

 • możliwość pracy w trzech trybach
 • szeroka grupa wskazań
 • łączenie zalet innych laserów odmładzających i redukujących przebarwienia
 • szybkość pracy
 • doskonałe rezultaty w leczeniu zmian pigmentacyjnych oraz zabiegach remodelowania skóry
 • widoczne efekty i krótki czas rekonwalescencji

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem obszar mający zostać poddany terapii zostaje oczyszczony i nakładane jest na niego znieczulenie w maści. Po upływie ok. 1 godziny znieczulenie zostaje zmyte i można rozpocząć laseroterapię. W zależności od wskazań i oczekiwanych efektów lekarz ustawia na urządzeniu odpowiednie parametry zabiegowe. Sprzęt pozwala ponadto dynamicznie regulować intensywność energii oraz długość impulsu. Podczas pracy lasera pacjent odczuwa delikatne pieczenie i ciepło.

Po zabiegu

Po laseroterapii obszar zabiegowy jest zaczerwieniony, co jest normalną i pożądaną reakcją. W celu złagodzenia uczucia ciepła, na skórę nakładana jest zazwyczaj maska chłodząca, można dodatkowo naświetlić ją lampą LED. Dzień po zabiegu skóra wygląda jakby była opalona, jest lekko szorstka w dotyku. W kolejnych dniach może pojawić się lekkie złuszczanie, niewidoczne, wyczuwalne jedynie pod palcami podczas mycia. Z dnia na dzień skóra rozjaśnia się i nabiera świeżego, promiennego wyglądu.

Synergia w połączeniu ze światłem LED

Fototerapia to niezwykle skuteczne remedium w walce z pierwszymi oznakami starzenia się, silnie stymuluje produkcję białek podporowych. Światło LED pobudza aktywność fibroblastów, które odpowiadają za syntezę kolagenu, elastyny i glikozoaminoglikanów (np. kwas hialuronowy).

Światło generowane podczas zabiegu dociera do wnętrza skóry, przyspiesza reakcje biochemiczne i powoduje regenerację tkanek lub leczenie miejsca zabiegowego. Technologia fototerapii w świecie medycyny estetycznej ma swoje istotne miejsce w dziedzinie odnowy i regeneracji skóry. Diody LED wpływają na metabolizm komórkowy, wyzwalając wewnątrzkomórkowe reakcje fotobiochemiczne. Pozwala na potęgowanie efektów zabiegowych i znaczące przyśpieszenie procesu gojenia skóry.

Terapia LED może być samodzielną procedurą zabiegową, ale może stanowi uzupełnienie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie tylko znacząco przyśpiesza okres rekonwalescencji, ale również potęguje efekty zabiegowe. Działa antybakteryjnie, zmniejsza odczucia bólowe i obrzęk. Liczne doniesienia naukowe wskazują, że połączenie terapii LED z zabiegami laserowymi zapewnia działanie synergistyczne, przyśpiesza regenerację tkankową i minimalizuje efekty uboczne zabiegów.

Dlatego w Kaniowscy Clinic zalecamy, aby po każdej procedurze z użyciem lasera  naświetlać miejsce zabiegowe lampą LED. Dzięki temu nie tylko przyśpieszamy proces regeneracji, ale również zwiększamy efekty zabiegowe. Nasi specjaliści dobiorą odpowiedni kolor światła, który pozwoli na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Efekty

Ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii, efekty zaobserwować można już po pierwszym zabiegu. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa jeszcze do około 8 tygodni po zabiegu. Terapię warto zastosować w serii – częstotliwość i ilość zabiegów ustali lekarz w zależności od wyjściowego stanu skóry i oczekiwanych rezultatów. O potrzebie ewentualnego kolejnego zabiegu zdecydują też na bieżąco obserwowane efekty przebudowy skóry.

Laser Tulowy Lavieen efekty zabiegu Wrocław Kaniowscy
Laser Tulowy Lavieen efekty zabiegu Kaniowscy
Laser Tulowy Lavieen efekty zabiegu klinika wrocław

Dodatkowe działanie

Laser tulowy umożliwia prowadzenie bezbolesnych zabiegów na powierzchniowych warstwach skóry. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej. Laser tworzy w naskórku kanaliki, które przerywają barierę naskórkową. Umożliwia to wprowadzenie w głąb naskórka specjalnych kosmeceutyków. Taka aplikacja leków jest o wiele bardziej efektywna i ma wiele zalet.

Opinie na temat Lasera Lavieen

Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi, są z niego bardzo zadowoleni. Zabieg, po wcześniejszym znieczuleniu skóry maścią, nie jest bolesny i nie wywołuje większego dyskomfortu. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja wykluczająca z normalnego funkcjonowania. Pacjentów cieszą szybkie i wyraźne efekty poprawy wyglądu skóry. Staje się ona napięta, gładka, wyrównuje się jej koloryt,  wygląda zdrowo i świeżo.

Przeciwwskazania

Jak każda terapia laserowa, również laser tulowy ma przeciwwskazania do jego wykonania, poniżej najważniejsze z nich.

 • ciąża
 • cukrzyca
 • fotodermatozy
 • leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy)
 • niedawne peelingi
 • nowotwory skóry
 • obniżenie odporności organizmu
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
 • stany zapalne skóry
 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)
Cennik zabiegów - OFERTA SPECJALNA
Twarz
1500 zł
Twarz + szyja
1800 zł
Twarz + szyja + dekolt
2200 zł
Zabiegi na ciało
Koszt ustalany indywidualnie z lekarzem, w zależności od zakresu zabiegu

Umów się na konsultację

+48 71 322 69 09
Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30 - 20:00, w soboty w godzinach 09:00 - 14:00.

Godziny pracy

Barycka: Poniedziałek - Piątek 10:00 - 20:00
Plac Teatralny: Wybrane dni od godziny 12:00
Wybrane soboty: 09:00 - 14:00

Lokalizacja

Wrocław, ul. Barycka 1/3 (wejście od ul. Prusa)
Wrocław, Pl. Teatralny 1/18, III piętro

Email

 gabinet@kaniowscy.pl