fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Nici liftingujące we Wrocławiu
Nici liftingujące we Wrocławiu

Nici liftingujące znajdują szerokie zastosowanie w zabiegach modelujących we Wrocławiu. Ich wykorzystanie zalecane jest zwłaszcza w procedurach realizowanych na twarzy, ponieważ mogą skutecznie przywrócić jej naturalny owal oraz odmłodzić wygląd. Nici do biostymulacji i bezinwazyjnego liftingu stosowane są także na innych obszarach ciała, takich jak piersi czy dekolt. We Wrocławiu zabiegi z ich wykorzystaniem oferuje nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Do czego służą?
Na czym polega ta technologia?
Zastosowanie nici
Na czym polega zabieg?
Jak działają nici Silhouette Soft?
Przebieg zabiegu
Koszt

Do czego służą nici liftingujące i dlaczego warto zdecydować się na zabieg we Wrocławiu?

Nici liftingujące we Wrocławiu wykorzystywane są jako alternatywa dla klasycznego zabiegu chirurgicznego, który wymaga od pacjenta długotrwałej rekonwalescencji. Poza zapewnieniem odpowiedniego efektu estetycznego, ich zastosowanie pozwala też na wzmocnienie i zregenerowanie skóry przy jednoczesnym wpłynięciu na jej przebudowę. Wyróżnić można kilka rodzajów nici, które zapewniają konkretne efekty estetyczne w określonych obszarach ciała i twarzy. Ich dobór powinien się odbywać w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Na czym polega ta technologia?

Technologia ta początkowo bazowała na nierozpuszczalnych niciach, które wprowadzano na stałe. Obecnie jednak możliwe jest wykorzystanie materiałów wchłanialnych, co znacząco ułatwia specjalistom realizację zabiegów. Nici mogą być gładkie bądź też wyposażone w stożki lub haczyki usprawniające proces zakotwiczania w tkankach. Dawniej jedynym uzyskiwanym za ich pomocą efektem było podniesienie tkanek. Pojawienie się nici na bazie kaprolaktonu, kwasu hialuronowego i kwasu polimlekowego pozwoliło jednak na osiągnięcie dodatkowego działania stymulującego skórę, a tym samym jej odmłodzenia na skutek naturalnego liftingu. Zabieg ten przyspiesza proces rewitalizacji, wywołując wzmożoną produkcję elastyny i kolagenu. Takie działanie skraca też okres rekonwalescencji. Skóra wygląda na odmłodzoną, naturalną i odświeżoną od razu po zastosowaniu nici.

Zastosowanie

Zabieg z wykorzystaniem nici najczęściej przeprowadza się na środkowej części twarzy, w której występuje opadanie tkanek. Ze względu na szeroki wybór technik i materiałów, możliwe jest także liftingowanie okolic podbródka, podnoszenie linii brwi, korygowanie linii żuchwy oraz poprawianie kształtu ust. Realizacja takich zabiegów zalecana jest przede wszystkim w przypadku uwidocznionych objawów starzenia się twarzy, które mogą obejmować jej różne warstwy. Z wiekiem dochodzi do utraty wolumetrii twarzy, ubytku masy kostnej twarzoczaszki i zauważalnych zmian w tkankach miękkich, przez co skóra traci napięcie, występuje wzrost atrofii mięśni oraz dostrzegalna wiotkość. Ze względu na pracę mięśni twarzy tkanka tłuszczowa w jej obszarze ulega przemieszczeniu lub zanikowi. W przypadku kumulacji tłuszczu na linii owalu twarzy lub poniżej powieki dolnej powstaje nieestetyczny efekt obrzęków lub charakterystycznych worków. Problem dotyczy też kości policzkowych, które powyżej 55. roku życia zaczynają opadać. Dochodzi również do wyraźnego zarysowania bruzd nosowo-wargowych i opadnięcia owalu twarzy, co wynika z utraty białek strukturalnych w postaci kolagenu i elastyny. Skóra wygląda też na zmęczoną i starszą.

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących we Wrocławiu?

Zabieg nićmi liftingującymi we Wrocławiu przeprowadzamy z wykorzystaniem nici Silhouette Soft, Aptos Thred 2G oraz Aptos Excellence Visage. W zależności od wybranej metody uzyskać można bardzo dobre rezultaty zagęszczania skóry oraz efekt wolumetryczny, poprzez stymulację fibroblastów i procesu neokolagenogenezy. Szczególnie wysoką efektywność biostymulacji zapewniają certyfikowane nici Silhouette Soft, które wykonane zostały z kwasu polimlekowego. Składnik ten znajduje szerokie zastosowanie w farmacji i medycynie, ponieważ jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Jego podanie powinny poprzedzać testy na nadwrażliwość lub alergię.

Jak działają nici Silhouette Soft?

Nici Silhouette Soft bazują na opatentowanej technologii 3D, zapewniającej efektywną zmianę położenia opadających tkanek. Obecnie jest to jedyna dwukierunkowa, w pełni bioresorbowalna nić stożkowa. Powierzchnia stożków wynosi 360 stopni, co znacząco podnosi ich możliwość przylegania do tkanek oraz trwałego przytwierdzenia do struktury podskórnej. Wokół nici następuje naturalna produkcja kolagenu, co wzmacnia oraz przedłuża jej funkcje strukturalne i podporowe w tkance skórnej. Takie działanie niweluje też ryzyko wysuwania się i migracji stożków. Same nici mają gładką powierzchnię na całej długości, dlatego pacjent nie odczuwa żadnego mrowienia i kłucia w skórze. Stożki gwarantują ich prawidłowe i równomierne zakotwiczenie, co umożliwia repozycjonowanie podskórnej tkanki tłuszczowej ulokowanej powierzchniowo. Z czasem dochodzi do zaniku stożków, a w ich miejscu następuje produkcja endogennego kolagenu. Jego nagromadzenie w odpowiedniej ilości pozwala na przejęcie funkcji podporowej.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem nici Silhouette Soft jest małoinwazyjny, a jego realizacja odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Procedura trwa około 20-30 minut i polega na wprowadzeniu szwów do podskórnej tkanki tłuszczowej, co można połączyć z innymi terapiami – np. iniekcjami toksyny botulinowej czy wypełnieniem kwasem hialuronowym. Przed zastosowaniem nici koniczne jest odbycie konsultacji lekarskiej, podczas której specjalista omawia wszystkie szczegóły z pacjentem. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim osobom z niedużą obwisłością skóry, uwydatnionymi strukturami kostnymi, opadającymi powiekami, zaburzeniami owalu twarzy, wiotkością skóry szyi czy utratą objętości policzków. Efekt liftingujący dzięki zastosowaniu nici jest widoczny praktycznie od razu po zabiegu, a także systematycznie postępuje. Procedura ta pozwala na przywrócenie skórze naturalnie młodego wyglądu, co utrzymuje się przez nawet 18 miesięcy.

Ile wynosi cena zabiegu z użyciem nici liftingujących i jakie są opinie o usługach we Wrocławiu?

Nici liftingujące w naszym gabinecie we Wrocławiu zbierają bardzo pozytywne opinie, na co wpływa również przystępna cena zabiegu. Dokładny cennik jest podawany dopiero podczas konsultacji z lekarzem, ponieważ wynika on z indywidualnych potrzeb pacjenta.
Pozytywne opinie wynikają też z ograniczonych do minimum zaleceń w okresie rekonwalescencji. Przez sześć godzin po zabiegu należy stosować zimne okłady na obszary poddane procedurze. Zaleca się przez pierwsze kilka dni spać na plecach, a także zrezygnować przez pierwszy tydzień z zabiegów kosmetycznych, masażu twarzy, leczenia stomatologicznego czy sportów kontaktowych. Należy też ograniczyć mimikę twarzy, stosować filtry przeciwsłoneczne i unikać twardych produktów spożywczych. Zapraszamy do skorzystania z oferty Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas