fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Wypełnienie policzków
Wypełnienie policzków Wrocław
Wypełnienie policzków to nowoczesna metoda niwelowania objawów starzenia się skóry twarz. Do zalet tego zabiegu należy jego niska inwazyjność oraz wysokie bezpieczeństwo, a przy tym duża skuteczność i możliwość uzyskania praktycznie natychmiastowych efektów. Z procedury tej z powodzeniem korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg ten zrealizować można w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Na czym polega?
Zastosowanie kwasu hialuronowego
Wybór metody zabiegowej
Jakie efekty dają poszczególne zabiegi?
Wolumetria twarzy
Stylage
Teoxane
Od czego zależy cena?

Na czym polega wypełnienie policzków?

Wypełnienie policzków polega na zastosowaniu odpowiedniego preparatu w miejscach stopniowego zaniku tkanki tłuszczowej. Procedura ta pozwala na skorygowanie kształtu twarzy, a także nadanie jej odpowiednich proporcji. Policzki mogą w rezultacie odzyskać swoją naturalną objętość, a tym samym młody i świeży wygląd. Za pomocą takich zabiegów można zwiększyć napięcie i wyeliminować drobne zmarszczki.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Preparatem najczęściej stosowanym jako wypełniacz jest kwas hialuronowy, którego utrata w dużym stopniu wpływa na procesy starzenia się skóry. Substancja ta odpowiada za wiązanie wody, przez co jej utrata prowadzi do zmniejszenia objętości policzków. Wynika to bezpośrednio z postępujących zmian degeneracyjnych w poszczególnych warstwach skóry. Poza zmniejszeniem produkcji kwasu hialuronowego następuje też spadek poziomu kolagenu i elastyny, zanik tkanki tłuszczowej oraz grawitacyjne opadanie tkanek. W rezultacie skóra wiotczeje i opada, a także zaczynają występować na niej zmarszczki. Zabieg wypełniania przeprowadzany może być z użyciem wielu preparatów, które różnią się sieciowaniem i gęstością kwasu hialuronowego. Niektóre z nich pozwalają na kondycjonowanie i rewitalizowanie skóry, podczas gdy inne zapewniają bardzo duże możliwości modelowania policzków. Kwas hialuronowy może wyeliminować widoczne oznaki starzenia, przywrócić utraconą objętość, wypełnić zmarszczki, a także stymulować produkcję elastyny i kolagenu.

Wybór metody zabiegowej

Aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo zabiegu, przed jego przeprowadzeniem konieczne jest odbycie specjalistycznej konsultacji. Lekarz musi odpowiednio zdiagnozować problem, a także ocenić jego stopień zaawansowania. Na tej podstawie dobierana jest optymalna metoda zabiegowa, włącznie ze wstępnym zaplanowaniem ilości sesji oraz poszczególnych etapów terapii. Podczas konsultacji możemy też wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do procedury wypełniania, które mogłyby doprowadzić do komplikacji lub uniemożliwić wykonanie zabiegu. Wykorzystywane przez nas metody są małoinwazyjne, dzięki czemu nie wymagają długiej rekonwalescencji oraz pozostawania w gabinecie. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy tkliwość, jednak objawy te ustępują samoistnie po kilku dniach.

Jakie efekty dają poszczególne zabiegi na wypełnienie policzków?

Wypełnienie policzków daje określone efekty, które znacząco wpływają na wygląd skóry. Pierwsze rezultaty zastosowania kwasu hialuronowego są zauważalne praktycznie od razu, a do ich całkowitego uwidocznienia trzeba odczekać kilka dni. W czasie tym ustępuje obrzęk, a preparat znajdujący się pod skórą ulega częściowej absorpcji. Twarz staje się wymodelowana, bardziej symetryczna i proporcjonalna, a także gładka, pełna oraz odmłodzona.

Wolumetria twarzy

Wolumetria policzków zmiana kształtu policzków bez użycia skalpela

Wolumetria twarzy to małoinwazyjny zabieg, który jest praktycznie bezbolesny i u większości pacjentów nie wymaga podawania znieczulenia. Jeżeli jednak występuje taka potrzeba, istnieje możliwość aplikacji maści znieczulającej w obszarze dokonywania iniekcji. W zabiegu tym kwas hialuronowy jest wprowadzany pod skórę przy użyciu igły lub kaniuli, z czego ta druga minimalizuje ryzyko pojawienia się zasinienia. W wolumetrii wykorzystywane są preparaty z kwasem hialuronowym najwyższej jakości, zapewniające bezpieczeństwo użytkowania oraz wyjątkowo dużą skuteczność. Z reguły do iniekcji używa się substancji o podniesionej gęstości, co pozwala na uzyskanie konkretnych efektów. Rodzaj zastosowanego preparatu zależy od różnych czynników, podobnie jak objętość wypełnienia. Pod uwagę należy wziąć zarówno poddawany zabiegowi obszar, jak i indywidualne preferencje czy oczekiwane rezultaty. Wolumetria policzków trwa zwykle około 20 minut.

Stylage

Stylage to preparat zawierający stabilizowany kwas hialuronowy, który pozwala na uzyskanie trwałych efektów. Wynika to z faktu, że zastosowanie tego produktu dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Zabieg z jego wykorzystaniem polega na przeprowadzeniu tzw. soft liftingu, który przywraca właściwy poziom nawilżenia w skórze oraz podnosi jej elastyczność. Procedura wypełniania preparatem Stylage realizowana jest najczęściej z użyciem miękkiej kaniuli. Możliwość wykorzystania takiej mikrokaniuli znacząco ogranicza ilość potrzebnych wkłuć, a tym samym minimalizuje ryzyko powstawania zasinień czy grudek. Aby zwiększyć komfort terapii, przed zabiegiem można podać pacjentowi znieczulanie w formie maści. Ze względu na dużą plastyczność preparatu nowoczesnej generacji Stylage jego użycie pozwala na zastosowanie wysublimowanych metod iniekcji oraz uzyskanie wyjątkowo naturalnych efektów korekcyjnych. W gamie tych produktów występują środki dedykowane konkretnym typom zabiegów, w tym również na policzki.

Teoxane

Wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego jest również preparat Teoxane, który można stosować w najbardziej ruchomych obszarach skóry twarzy. Dotyczy to zarówno policzków, jak i okolic ust, czoła, tzw. kurzych łapek czy bruzd nosowo-wargowych. Produkty z tej serii działają w oparciu o metodę reologii dynamicznej. Opatentowana formuła sieciowania sprawia, że zastosowany preparat całkowicie integruje się z tkanką. Teoxane reaguje na mimikę twarzy, dostosowując się do ruchu ust czy oczu oraz umożliwia w ten sposób pełną ekspresję. W serii tej występują obecnie 4 preparaty na bazie kwasu hialuronowego, z których każdy przeznaczony jest do rozwiązywania konkretnych problemów estetycznych. Ich zastosowanie zapewnia długotrwałą poprawę elastyczności skóry i przywraca jej optymalny poziom nawilżenia, dzięki czemu twarz zyskuje wypoczęty, świeży i odmłodzony wygląd.

Od czego zależy cena wypełnienia policzków?

Cena wypełnienia policzków jest uzależniona od kilku specyficznych czynników. Duże znaczenie ma rodzaj wybranego preparatu z kwasem hialuronowym, a także zużyta ilość samego wypełniacza oraz obszar poddawany procedurze. Szczegółowe koszty zabiegu poznasz podczas konsultacji z naszymi specjalistami, którzy ustalają cały plan terapii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, nawiązania kontaktu oraz umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas