fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha
Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha

Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo, którą trudno wyeliminować przy wykorzystaniu innych sposobów. Osiągnięcie docelowej sylwetki często wydaje się praktycznie niemożliwe, nawet mimo stosowania diety z deficytem kalorycznym oraz dbania o regularną aktywność fizyczną. Zastosowanie odpowiedniej metody laserowej może jednak pomóc w usuwaniu tzw. miejscowych depozytów tłuszczowych.

Spis treści:
W jaki sposób się odbywa?
Opis zabiegu
Redukcja komórek tłuszczowych i modelowanie ciała
Jak wygląda w praktyce?
Zalecenia i przeciwwskazania
Konsultacja i przebieg zabiegu
Po zabiegu
Od czego zależy koszt?
Ilość zabiegów

W jaki sposób się odbywa laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha?

Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic opiera się przede wszystkim na przeprowadzeniu zabiegu liposukcji laserowej, która wymaga skorzystania ze specjalnej aparatury. System tego typu służy również do redukcji depozytów tłuszczowych z innych obszarów, takich jak uda, biodra, pośladki czy wewnętrzna część kolan. Zabieg ten jest obecnie bardzo powszechnie stosowaną metodą modelowania ciała, która stanowi optymalne uzupełnienie dla prawidłowej diety oraz systematycznego ruchu.

Opis zabiegu

W ramach tego typu zabiegu niepożądana tkanka tłuszczowa jest usuwana z brzucha poprzez jej odessanie i dodatkowo wymodelowanie ciała. Do nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej dochodzi w wyniku wielu czynników. Poza brakiem aktywności fizycznej i niewłaściwym odżywianiem, przyczyną mogą być również współwystępujące schorzenia, predyspozycje genetyczne czy chroniczny stres. Nadmiar tłuszczu na brzuchu zaburza proporcjonalność wagi ciała względem wzrostu, a także osłabia wytrzymałość układu kostnego i negatywnie wpływa na pracę narządów wewnętrznych. Taki zabieg laserowy ma na celu przywrócenie właściwego kształtu sylwetki, ułatwiając przy tym samodzielną redukcję komórek tłuszczowych w organizmie.

Redukcja komórek tłuszczowych i modelowanie ciała

Zabieg laserowy jest doceniany przede wszystkim za możliwość bardzo szybkiego zredukowania komórek tłuszczowych, a także widocznego wymodelowania ciała bezpośrednio po zabiegu. Warunkiem utrzymania zadowalających rezultatów jest równoczesne dbanie o prawidłową dietę i aktywny tryb życia. Metoda ta sprawdza się w przypadku problematycznej tkanki nagromadzonej miejscowo, której nie da się łatwo usunąć poprzez właściwe odżywianie i uprawianie sportu. Specyficzną cechą tej procedury jest możliwość pobrania tłuszczu od pacjenta, a następnie przeszczepienia go do innych obszarów ciała w ramach lipotransferu. W ten sposób działa on jako naturalny wypełniacz pośladków, piersi czy łydek. Tkanka pozyskana w tej formie nadaje się również do zmniejszania widoczności różnych zmian na skórze, włącznie z bliznami.

Jak wygląda laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha w praktyce?

Kriolipoliza brzucha

Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha musi być przeprowadzane z wykorzystaniem odpowiednio zaprojektowanego systemu. Nowoczesne urządzenia umożliwiają zarówno redukcję tkanki, jak i jej pobranie i przeszczepienie w innych obszar ciała. Do najważniejszych parametrów lasera należy długość fali, która może sięgać nawet do 1470 nm. W pobranym materiale znajdują się cenne komórki macierzyste. Procedura odsysania i reimplantacji tłuszczu w wybrane miejsce jest wykonywana w ramach pojedynczego zabiegu. Z uwagi na jednoczesne oddziaływanie specjalnie dobranej temperatury, skóra pacjenta jest dodatkowo obkurczana i ujędrniana.

Zalecenia i przeciwwskazania

Podstawowym zaleceniem do wykonania tego zabiegu jest konieczność zredukowania tkanki tłuszczowej na brzuchu, która zaburza proporcje sylwetki. Zależnie od potrzeb, procedura ta pozwala na usunięcie tłuszczu występującego na większym obszarze lub zlokalizowanego miejscowo. Warto jednak pamiętać, że nie może być zrealizowana u wszystkich osób. Procedurze tej poddawani są wyłącznie zdrowi pacjenci, którzy nie cierpią na żadne schorzenia przewlekłe. Do przeciwwskazań zaliczają się przede wszystkim choroby serca i układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe oraz cukrzyca. Z sytemu laserowego nie możemy skorzystać również w przypadku występowania stanów zapalnych na obszarze brzucha.

Konsultacja i przebieg zabiegu

Warunkiem wykonania takiego zabiegu jest odbycie specjalistycznej konsultacji, podczas której przeprowadzany jest wywiad medyczny, a także wykonanie niezbędnych badań – włącznie z czasem krzepnięcia krwi, kreatyniną czy morfologią. Pacjent musi też stosować się do konkretnych zaleceń odnośnie postępowania przed procedurą, włącznie z dniem zabiegu oraz w okresie rekonwalescencji. Konieczne jest ponadto przestrzeganie wymogów dietetycznych oraz tych związanych z przyjmowaniem leków czy suplementów. Sam zabieg wymaga wykonania niedużego nacięcia, a następnie zastosowania znieczulenia miejscowego. Procedura rozpoczyna się po około 20 minutach. Praca lasera uwalnia komórki tłuszczowej, które są następnie przekazywane do sterylnego pojemnika i mogą być wykorzystane w ramach lipotransferu do przeszczepu w inne miejsce.

Po zabiegu

Po odbyciu zabiegu pacjent jest kierowany do sali pozabiegowej, gdzie pozostaje do momentu zakończenia oddziaływania znieczulenia. Po zakończeniu procedury mogą się pojawić różne dolegliwości, włącznie z niedużym obrzękiem, delikatnym zasinieniem czy miejscowym odrętwieniem. Objawy te stanowią naturalny rezultat zabiegu i ustępują w ciągu kilku dni. Przez pierwsze tygodnie należy nosić odpowiednią odzież uciskową. Pacjent otrzymuje pełen wykaz zaleceń pozabiegowych oraz indywidualnych wskazań, a także harmonogram wizyt kontrolnych.

Od czego zależy cena laserowego usuwania tłuszczu z brzucha?

Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha to zabieg, którego cena jest uzależniona od kilku podstawowych czynników. Kluczowy wpływ ma przede wszystkim zakres procedury, wynikający głównie z ilości nadmiernie zgromadzonych depozytów oraz ewentualnej potrzeby jednoczesnego wykonania lipotransferu. Istotną kwestią jest też zdecydowanie się na sedację z udziałem anestezjologa, która stanowi opcjonalne rozwiązanie i wymaga indywidualnego ustalenia z zespołem specjalistów.

Ilość zabiegów

Zabieg laserowy zazwyczaj wykonywany jest jednorazowo i nie wymaga powtórzenia, jednak w razie konieczności możemy zastosować zabieg uzupełniający. Redukcja tkanki tłuszczowej jest zauważalna bezpośrednio po zakończeniu procedury, a w ciągu ok. 2 tygodni rezultaty finalnie się pogłębiają. W przypadku jednoczesnego wykonania przeszczepu w ramach lipotransferu, efekty zależą od uzupełnianego obszaru. Z reguły pobrany materiałów naturalnie osadza się w ok. 2 tygodnie, jednak początkowy rezultat również widoczny jest od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas