fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha
Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha

Usuwanie tłuszczu z brzucha przy pomocy liposukcji laserowej to nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej zgromadzonej miejscowo, którą trudno wyeliminować przy wykorzystaniu innych sposobów. Osiągnięcie docelowej sylwetki często wydaje się praktycznie niemożliwe, nawet mimo stosowania diety z deficytem kalorycznym oraz dbania o regularną aktywność fizyczną. Zastosowanie odpowiedniej metody liposukcji laserowej może jednak pomóc w usuwaniu tzw. miejscowych depozytów tłuszczowych.

Spis treści:
W jaki sposób się odbywa?
Opis zabiegu
Redukcja komórek tłuszczowych i modelowanie ciała
Jak wygląda w praktyce?
Zalecenia i przeciwwskazania
Konsultacja i przebieg zabiegu
Po zabiegu
Od czego zależy koszt?
Ilość zabiegów

W jaki sposób się odbywa laserowa liposukcja usuwająca tłuszczu z brzucha?

Usunięcie nadmiaru tłuszczu brzucha w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic opiera się przede wszystkim na przeprowadzeniu zabiegu liposukcji laserowej, która wymaga użycia specjalnej aparatury. System tego typu służy również do redukcji depozytów tłuszczowych z innych obszarów, takich jak uda, biodra, pośladki czy wewnętrzna część kolan. Zabieg ten jest obecnie bardzo powszechnie stosowaną metodą modelowania ciała, która stanowi optymalne uzupełnienie dla prawidłowej diety oraz systematycznego ruchu.

Opis zabiegu

W ramach tego typu zabiegu niepożądana tkanka tłuszczowa jest usuwana z brzucha poprzez jej odessanie i dodatkowo wymodelowanie ciała. Do nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej dochodzi w wyniku wielu czynników. Poza brakiem aktywności fizycznej i niewłaściwym odżywianiem, przyczyną mogą być również współwystępujące schorzenia, predyspozycje genetyczne czy chroniczny stres. Nadmiar tłuszczu na brzuchu zaburza proporcje wagi ciała względem wzrostu, a także osłabia wytrzymałość układu kostnego i negatywnie wpływa na pracę narządów wewnętrznych. Zabieg liposukcji laserowej ma na celu przywrócenie właściwego kształtu sylwetki, ułatwiając przy tym samodzielną redukcję komórek tłuszczowych w organizmie.

Redukcja komórek tłuszczowych i modelowanie ciała

Zabieg liposukcji laserowej jest doceniany przede wszystkim za możliwość bardzo szybkiego zredukowania komórek tłuszczowych, a także wymodelowania ciała, co widoczne jest już bezpośrednio po zabiegu. Warunkiem utrzymania zadowalających rezultatów jest równoczesne dbanie o prawidłową dietę i aktywny tryb życia. Metoda ta sprawdza się w przypadku problematycznej tkanki nagromadzonej miejscowo, której nie da się łatwo usunąć poprzez właściwe odżywianie i uprawianie sportu. Specyficzną cechą tej procedury jest możliwość pobrania tłuszczu od pacjenta, a następnie przeszczepienia go do innych obszarów ciała w ramach lipotransferu. W ten sposób działa on jako naturalny wypełniacz pośladków, piersi czy łydek. Tkanka pozyskana w tej formie nadaje się również do zmniejszania widoczności różnych zmian na skórze, włącznie z bliznami.

Jak wygląda liposukcja laserowa brzucha w praktyce?

Kriolipoliza brzucha

Laserowe usuwanie tłuszczu z brzucha musi być przeprowadzane z wykorzystaniem odpowiednio zaprojektowanego systemu. Nowoczesne urządzenia umożliwiają zarówno redukcję tkanki, jej pobranie, jak i przeszczepienie w inny obszar ciała. Do najważniejszych parametrów lasera, w który wyposażony jest sprzęt do liposukcji, należy długość fali, która może sięgać nawet do 1470 nm. W pobranym materiale znajdują się cenne komórki macierzyste. Procedura odsysania i reimplantacji tłuszczu w wybrane miejsce jest wykonywana w ramach pojedynczego zabiegu. Z uwagi na jednoczesne oddziaływanie specjalnie dobranej temperatury, skóra pacjenta jest dodatkowo obkurczana i ujędrniana.

Zalecenia i przeciwwskazania

Podstawowym zaleceniem do wykonania tego zabiegu jest potrzeba zredukowania tkanki tłuszczowej na brzuchu, która zaburza proporcje sylwetki.  Procedura ta pozwala na usunięcie tłuszczu występującego na większym obszarze lub zlokalizowanego miejscowo. Warto jednak pamiętać, że nie może być zrealizowana u wszystkich osób. Zabiegowi liposukcji laserowej poddawani są wyłącznie zdrowi pacjenci, którzy nie cierpią na żadne schorzenia przewlekłe. Do przeciwwskazań zaliczają się przede wszystkim choroby serca i układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe oraz cukrzyca. Z zabiegu nie można skorzystać również w przypadku występowania stanów zapalnych na obszarze brzucha.

Konsultacja i przebieg zabiegu

Warunkiem wykonania zabiegu jest odbycie specjalistycznej konsultacji z lekarzem, podczas której przeprowadzany jest wywiad medyczny, a także wykonanie niezbędnych badań - włącznie z czasem krzepnięcia krwi, kreatyniną czy morfologią. Pacjent musi też stosować się do konkretnych zaleceń odnośnie postępowania przed procedurą, włącznie z dniem zabiegu oraz w okresie rekonwalescencji. Konieczne jest ponadto przestrzeganie wymogów dietetycznych oraz tych związanych z przyjmowaniem leków czy suplementów. Sam zabieg wymaga wykonania niedużego nacięcia skóry, a następnie zastosowania znieczulenia miejscowego. Właściwa procedura liposukcji  rozpoczyna się po około 20 minutach od jego podania. Praca lasera uwalnia komórki tłuszczowe, które są następnie odsysane i przekazywane do sterylnego pojemnika. Mogą być one wykorzystane w ramach lipotransferu do przeszczepu w inne miejsce na ciele.

Po zabiegu

Po zakończeniu liposukcji pacjent kierowany jest do sali pozabiegowej, gdzie pozostaje do momentu zakończenia oddziaływania znieczulenia. Po zabiegu mogą się pojawić przejściowe dolegliwości, takie jak nieduży obrzęk, delikatne zasinienie czy miejscowe odrętwienie tkanki. Objawy te stanowią naturalny skutek zabiegu i ustępują w ciągu kilku dni. Przez pierwsze tygodnie należy nosić odpowiednią odzież uciskową. Pacjent otrzymuje także pełen wykaz zaleceń pozabiegowych oraz indywidualnych wskazań, a także harmonogram wizyt kontrolnych.

Od czego zależy cena laserowej liposukcji brzucha?

Laserowa liposukcja brzucha to zabieg, którego cena jest uzależniona od kilku podstawowych czynników. Kluczowy wpływ ma przede wszystkim zakres procedury, wynikający głównie z ilości nadmiernie zgromadzonych depozytów tłuszczowych oraz ewentualnej potrzeby jednoczesnego wykonania lipotransferu. Istotną kwestią jest też zdecydowanie się na sedację z udziałem anestezjologa, która stanowi opcjonalne rozwiązanie i wymaga indywidualnego ustalenia z lekarzem.

Ilość zabiegów

Zabieg liposukcji laserowej wykonywany jest zazwyczaj jednorazowo i nie wymaga powtórzenia, jednak w razie konieczności możemy zastosować zabieg uzupełniający. Redukcja tkanki tłuszczowej jest zauważalna bezpośrednio po zakończeniu procedury, a w ciągu ok. 2 tygodni rezultaty finalnie się pogłębiają. W przypadku jednoczesnego wykonania przeszczepu w ramach lipotransferu, efekty zależą od uzupełnianego obszaru. Z reguły pobrany materiał naturalnie osadza się w tkankach w czasie ok. 2 tygodni, jednak początkowy rezultat również widoczny jest już od razu po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas