fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Modelowanie ust. Co musisz wiedzieć o zabiegu?
Modelowanie ust Co musisz wiedzieć zabiegu
Modelowanie ust to niezwykle popularny zabieg z obszaru medycyny estetycznej. Jeśli uważasz, że cokolwiek w kształcie Twoich ust Ci się nie podoba i chciałabyś to zmienić – nie zwlekaj, już dziś umów się na konsultację. W Kaniowscy Clinic podchodzimy w sposób odpowiedzialny i profesjonalny do każdego zabiegu.

Spis treści
Kiedy potrzebuję modelowania ust?
Czym jest ten zabieg i jak się go wykonuje?
Jakie są ceny w Kaniowscy Clinic?

Modelowanie nie tylko małych ust. Jak przebiega zabieg?

Mapa ciała Jak zadbać o usta

Modelowanie małych ust jest zabiegiem wykonywanym przez doświadczonych lekarzy w Kaniowscy Clinic. Rezultatem takiego zabiegu jest subtelne powiększenie warg przy zachowaniu ich naturalnego wyglądu. Są to zabiegi, dzięki którym możemy nie tylko powiększyć Twoje usta, ale również wykonać odpowiednią korektę ich kształtu, wzmocnić kontur, poprawić jędrność, nawilżenie oraz zredukować niedoskonałości, takie jak efekt opadających kącików czy zmarszczki w okolicach ust.
Usta dla płci pięknej często są symbolem kobiecości, wyrazem namiętności i atrakcyjności. Z tego powodu mniejsze, niekształtne czy też mało jędrne usta dla wielu kobiet mogą być przyczyną kompleksów. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego typu problemów, czyli modelowanie ust kwasem hialuronowym. Nie należy się bać takiego zabiegu, gdyż wykonany przez doświadczonego lekarza jest on bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny. Dzięki niemu poprawisz swoje samopoczucie i samoocenę. Nieważne, czy jesteś młodą kobietą, która nie lubi wyglądu swoich małych, nieproporcjonalnych albo niesymetrycznych ust, czy dojrzałą kobietą, która pragnie poprawić ich jędrność – taki zabieg jest dla właśnie Ciebie.

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Modelowanie ust jest zabiegiem z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, która dzięki swojej zdolności do wiązania wody poprawia m.in. elastyczność tkanek. W skórze kwas hialuronowy występuje w stosunkowo dużej ilości, jednak z wiekiem jest go coraz mniej, a poziom nawilżenia skóry spada. Efekt ten jest widoczny m.in. w postaci zmarszczek na twarzy. Twoje usta wraz z wiekiem również tracą jędrność i zmieniają swój kształt. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego używane w gabinecie medycyny estetycznej mogą znacznie poprawić i odmłodzić wygląd ust. Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej stosowany jest także m.in. do rewitalizacji skóry, wypełniania zmarszczek, korygowaniu wyglądu nosa czy owalu twarzy oraz w innych zabiegach. Ma on również wiele rozmaitych zastosowań w innych dziedzinach medycyny, np. ortopedii (zastrzyki dostawowe w celu regeneracji chrząstek stawowych) czy okulistyce (produkcja soczewek stosowanych w operacjach zaćmy).

Przed zabiegiem

Bardzo ważne, abyśmy zrozumieli Twoje potrzeby, gdyż tylko wtedy będziemy w stanie Ci jak najlepiej pomóc. Z tego powodu przed przystąpieniem do zabiegu umawiamy spotkanie z lekarzem, który przeprowadzi z Tobą rozmowę. To właśnie wtedy zostaniesz zapytana o to, co chciałabyś zmienić w wyglądzie swoich ust. Lekarz zapyta Cię też o to, czy chorujesz na schorzenia przewlekłe, jakie stosujesz leki oraz czy jesteś uczulona na różne substancje (przede wszystkim leki). Wszystko to – choć pozornie mało istotne – jest bardzo ważne, dlatego pamiętaj, aby zawsze udzielać lekarzowi informacji zgodnych z prawdą.

Przebieg zabiegu

Po takiej wstępnej kwalifikacji zostanie wyznaczony termin Twojego zabiegu. Sam w sobie jest on krótki, trwa zazwyczaj 30 minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. W celu zwiększenia komfortu przed przystąpieniem do zabiegu nałożymy na Twoje usta specjalny krem znieczulający. Następnie lekarz wykona kilka małych nakłuć, które umożliwią wprowadzenie kwasu hialuronowego. Preparat ten zostaje podany za pomocą igły lub specjalistycznej kaniuli. Dla lepszego efektu po wprowadzeniu preparatu lekarz delikatnie rozmasuje Twoje usta, aby kwas hialuronowy mógł swobodnie wypełnić całą powierzchnię warg.

Po zabiegu

W pierwszych 3-4 dniach po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk ust oraz niewielkie siniaczki w miejscach wkłuć. Ponadto w pierwszych dniach po zabiegu mogą Ci towarzyszyć tkliwość i bolesność uciskowa warg. Do niepokojących objawów, z którymi niezwłocznie należy zgłosić się do lekarza, należą wystąpienie przebarwienia ust, silnego zaczerwienienia oraz zaburzeń czucia w poddanej zabiegowi okolicy. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarskich, czyli unikać rozgrzewania ust (a tym samym spożywania gorących posiłków i napojów) oraz uczęszczania do sauny. W okresie ok. 3 pierwszych dni nie powinnaś też wykonywać forsownego wysiłku fizycznego. Po około 2 tygodniach usta uzyskują ostateczny wygląd. Efekt zabiegu utrzymują się około 8-12 miesięcy, czasami nawet 18 miesięcy, co zależy od predyspozycji genetycznych, stylu życia czy wieku. Jest to spowodowane naturalną degradacją kwasu hialuronowego przez organizm. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Czy to zabieg dla każdego?

Niestety nie każdy może przystąpić do takiego zabiegu, istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Można wśród nich znaleźć:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • trądzik, aktywna opryszczka, liszajec zakaźny i inne problemy dermatologiczne występujące w okolicy ust,
  • wrodzona tendencja do tworzenia się blizn przerostowych,
  • nadwrażliwość na składniki wstrzykiwanego preparatu
  • niewyrównana cukrzyca,
  • aktywna choroba nowotworowa,
  • obecność niektórych chorób autoimmunologicznych.

Ile kosztuje modelowanie ust? Poznaj ceny w naszej klinice

Cena modelowania ust jest w dużej mierze uzależniona od zastosowanego preparatu oraz tego, jaką ilość kwasu hialuronowego lekarz musi podać. Najbardziej popularne zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to jednorazowo koszt w granicach od 900 do 1500 zł. Zdecydowanie bardziej precyzyjny szacunek kosztów zabiegu uzyskasz po pierwszej wizycie u lekarza, który określi, jaki preparat będzie dla Ciebie najlepszy oraz jaką jego ilość należy podać.

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie, dlatego czasami pragniemy zmienić określone elementy w naszym wyglądzie. Dzieje się tak, gdyż obniżają one naszą samoocenę. Dla płci pięknej często takim elementem są nierówne lub zbyt małe usta. Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi z pomocą takim osobom. Jeśli nigdy nie miałaś zabiegu powiększania i modelowania ust, to wiedz, że zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są właśnie dla Ciebie. W naszym gabinecie stosujemy preparaty kwasu hialuronowego najwyższej jakości, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa całej procedury oraz trwałość wykonanego przez nas zabiegu. Jeśli się wahasz, to nie rób tego dłużej, tylko skontaktuj się z Kaniowscy Clinic i umów się na pierwszą wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas