Radiofrekwencja mikroigłowa we Wrocławiu zyskuje coraz większą popularność, co wynika z bardzo szerokiego zastosowania tej procedury. Zabieg łączy w sobie bowiem dwie technologie, czyli fale o częstotliwości radiowej oraz mikronakłuwanie specjalnymi igłami. Jego celem jest odpowiednie obkurczenie włókien kolagenowych, co stymuluje naturalną regenerację. Zabieg pozwala tym samym na poprawę napięcia skóry, redukując jednocześnie blizny, rozstępy, zmarszczki, zwiotczenia i inne niedoskonałości.
Spis treści:
Czym się charakteryzuje i gdzie można wykonać zabieg?
Połączenie dwóch technologii
Możliwości wykorzystania
Jak przebiega i z czego wynika koszt procedury?
Wskazania pozabiegowe
Czym się charakteryzuje radiofrekwencja mikroigłowa i gdzie można ją wykonać we Wrocławiu?
Radiofrekwencja mikroigłowa we Wrocławiu jest realizowana przez specjalistów Kaniowscy Clinic, czyli naszego gabinetu medycyny estetycznej. W procedurze tej duże znaczenie ma właściwe przygotowanie skóry, a także jej odpowiednia pielęgnacja w okresie rekonwalescencji. Zabieg odbywa się z wykorzystaniem specjalnego systemu, który zapewnia duże możliwości personalizacji. Zastosowanie właściwych urządzeń wpływa korzystnie na stan skóry, ograniczając jej niedoskonałości nawet w najbardziej delikatnych obszarach.
Połączenie dwóch technologii
Radiofrekwencja opiera się na zastosowaniu prądu, którego cechą charakterystyczną jest częstotliwość fal radiowych. Technologia ta pozwala na podgrzewanie skóry w sposób kontrolowany, co stymuluje jej naturalną regenerację oraz inicjuje przebudowę wybranych struktur. Zastosowanie tej metody podnosi elastyczność skóry, a także działa ujędrniająco. Mikronakłuwanie natomiast jest zabiegiem, który stymuluje regenerację i procesy naprawcze poprzez wykonanie serii odpowiednich nakłuć. Zestawienie tych dwóch technologii jednocześnie wzmacnia działanie obu, ze względu na synergiczną pracę systemów. Mikroigły są przystosowane do frakcyjnego dostarczania energii radiofrekwencji w liczne warstwy skóry. Cały ten proces prowadzi do rewitalizacji, czyli zredukowania oznak starzenia. Zabieg znajduje zastosowanie w przypadku niemal każdego typu skóry, a przy tym nie ogranicza codziennych aktywności pacjenta.
Możliwości wykorzystania
Zabieg ten znajduje obecnie bardzo szerokie zastosowanie w poprawie kondycji skóry. Procedura umożliwia wygładzenie jej faktury i zniwelowanie zwiotczeń, a także redukcję zmarszczek, wyrównanie kolorytu czy zwężenie porów. Technologia ta znajduje zastosowanie na dowolnych obszarach ciała, włącznie z dekoltem, szyją czy skórą pod kolanami. Zabieg często jest wybierany jako metoda termicznego liftingu twarzy, która kompleksowo poprawia jej owal oraz ogólne napięcie skory. Odpowiednio dobrany system może się sprawdzić również w przypadku redukcji zmian zapalnych wywołanych trądzikiem, pourazowych blin zanikowych, rozstępów czy popękanych naczynek. Pacjenci mogą korzystać z fal o częstotliwości radiowej oraz mikronakłuwania zarówno razem, jak i osobno. W porównaniu do standardowych laserów frakcyjnych typu ablacyjnego, systemy wykorzystujące obie technologie mogą zapewnić krótszy okres rekonwalescencji. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość zastosowania urządzenia do laseroterapii, która ma na celu wzmocnienie rezultatów innych procedur.
Jak przebiega radiofrekwencja mikroigłowa i z czego wynika jej cena we Wrocławiu?
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, którego cena we Wrocławiu zależy głównie od obszaru skóry poddawanego procedurze. Koszty wzrastają wówczas, gdy jest on większy. Przygotowanie do zabiegu może wymagać odstawienia niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przyjmowanych doustnie sterydów. Procedura jest wykonywana po znieczuleniu wybranego obszaru specjalną maścią. Specjalista przykłada głowicę systemu do skóry, dbając o jej dokładne przyleganie. W procesie tym następuje aktywacja mikroigieł. Penetracja skóry odbywa się na odpowiedniej głębokości, a energia radiofrekwencji wywołuje pożądany efekt termiczny. Okoliczna tkanka ulega koagulacji, co prowadzi do przebudowy elastyny i kolagenu.
Wskazania pozabiegowe
O czasie trwania procedury decyduje głównie rozległość obszaru zabiegowego. Po jej zakończeniu skóra może być delikatnie obrzęknięta i zaczerwieniona, jednak z reguły objawy te samoczynnie mijają po kilkudziesięciu minutach. Rezultat zabiegu jest widoczny od razu, a w ciągu następnych tygodni dodatkowo wzrasta. Skóra odzyskuje sprężystość i jędrność, co jest wywołane aktywacją fibroblastów oraz powstania nowych wiązań między włóknami kolagenu oraz ich odpowiednim zagęszczeniem. Zależnie od oczekiwań i początkowego stanu skóry, częstotliwości i ilość zabiegów określa się indywidualnie. Zwykle zalecane jest wykonanie 3-5 sesji w odstępach 3-4 tygodni, co pozwala na uzyskanie pożądanego rezultatu. Jeżeli zabieg ma posłużyć do redukcji blizn, można go powtórzyć nawet 5-7 razy.