fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Leczenie nadmiernego wypadania włosów
Leczenie nadmiernego wypadania włosów

Leczenie nadmiernego wypadania włosów jest możliwe przy wykorzystaniu różnych metod i technologii. Proces ten powinien być odpowiednio dopasowany do specyfiki problemu z łysieniem, ponieważ jego przyczyny często powiązane są ze stanem skóry głowy i wymagają odpowiedniego ukierunkowania terapii. Nadmierne wypadanie włosów dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Z problemem tym coraz częściej zmagają się młodsze osoby.

Spis treści:
Kiedy jest konieczne?
Łysienie androgenowe
Problemy zdrowotne
Schorzenia skóry głowy
Na czym polega?
Mezoterapia igłowa skóry
Przebieg zabiegu i zalecenia
Koszty zabiegu

Kiedy konieczne jest leczenie nadmiernego wypadania włosów?

Leczenie nadmiernego wypadania włosów
przyczyny

Leczenie nadmiernego wypadania włosów jest zalecane w każdym przypadku, gdy następuje ich spowolniony wzrost lub nawet jego zahamowanie. Każdy włos posiada ograniczoną żywotność, jednak po osiągnięciu odpowiedniego wieku i wypadnięciu powinien być zastąpiony nowym. Do niepokojących objawów zaliczyć można wyraźne przerzedzenie włosów, pozostawianie ich nadmiaru na poduszce, szczotce lub pod prysznicem czy występowanie bezwłosych fragmentów skóry na głowie. Wypadanie w nadmiernym tempie może się też objawić zauważalnym cofnięciem linii włosów na czole, co najczęściej dotyka mężczyzn.

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe należy do najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Dotyczy 70% przypadków u mężczyzn, a także około 40% przypadków u kobiet. Stan ten warunkowany jest genetycznie, dlatego szanse jego wystąpienia wzrastają w przypadku posiadania członków rodziny dotkniętych łysieniem. Bezpośrednią przyczyną schorzenia jest oddziaływanie na wrażliwe mieszki włosowe androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Łysienie androgenowe u mężczyzn najczęściej objawia się stopniowym przerzedzeniem włosów na czubku głowy, które z czasem postępuje i może sięgać aż do czoła. U kobiet schorzenie to prowadzi do przerzedzenia włosów wzdłuż przedziałka, sprawiając wrażenie jego poszerzania. W stadium zaawansowanym również występuje łysienie na czubku głowy.

Problemy zdrowotne

Innym wskazaniem do leczenia mogą być różne problemy zdrowotne, które prowadzą do osłabienia organizmu w wyniku niedoborów żywieniowych czy przebytych chorób. Jednym z objawów jest właśnie nadmierne wypadanie włosów. Do szybkiego wzrostu i utrzymania zdrowego wyglądu włosy potrzebują licznych mikroelementów i substancji odżywczych. Jeżeli występuje ich niedobór i podaż jest zbyt niska, organizm ulega osłabieniu. Niezbędne substancje są wówczas priorytetowo wykorzystywane przez narządy odpowiedzialne za funkcjonowanie organizmu, przez co włosy nie otrzymują ich w odpowiedniej ilości. Objawem jest wówczas ich osłabienie, wzrost łamliwości oraz tendencja do wypadania w większych ilościach.

Schorzenia skóry głowy

Przeprowadzenie odpowiedniej terapii może być konieczne także w przypadku występowania schorzeń skóry głowy, które prowadzą do nadmiernego wypadania włosów. Najczęściej dotyczy to AZS i ŁZS, czyli atopowego i łojotokowego zapalenia skóry. Schorzenia te wywołują szereg objawów, które uniemożliwiają włosom utrzymanie odpowiedniego tempa wzrostu oraz utrudniają ich prawidłowe odżywienie. Skóra głowy musi być utrzymana w dobrej kondycji, dlatego jej nadmierne zaczerwienienie lub przesuszenie może prowadzić do łysienia. Nadmierne wypadanie włosów początkowo objawia się stopniowo, jednak z czasem problem pogłębia się i w przypadku braku podjęcia odpowiednich działań może stać się bardziej zaawansowany.

Na czym polega leczenie nadmiernego wypadania włosów?

Leczenie nadmiernego wypadania włosów zawsze powinno być poprzedzone konsultacją z dermatologiem. Specjalista będzie w stanie odpowiednio ustalić podłoże problemu, a następnie zaproponować na tej podstawie właściwą metodę. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie preparatu Dr CYJ czyli terapii peptydowej, który zawiera formułę z kwasem hialuronowym. Jego zadaniem jest nie tylko zahamowanie wypadania włosów, ale też stymulacja ich wzrostu oraz odpowiednie odżywienie skóry głowy. Składniki preparatu pobudzają proces angiogenezy w obrębie mieszków włosowych, a jednocześnie hamują apoptozę. Aktywują też komórki macierzyste i namnażają keratynocyty, przywracając zarazem właściwą pigmentację włosów.

Mezoterapia igłowa skóry

Mezoterapia igłowa skóry głowy pozwala na odżywienie cebulek włosów oraz poprawę jakości skóry głowy. Zabieg ten nie jest przeznaczony do leczenia choroby systemowej wywołującej wypadanie włosów. Z tego względu należy ją wyleczyć przed rozpoczęciem terapii, aby pozbyć się pierwotnej przyczyny problemu. Mezoterapia jest więc stosowana przede wszystkim jako procedura uzupełniająca, która bazuje na specjalnej formule łączącej kwas hialuronowy i kompleks peptydów. Ze względu na optymalnie dobraną ilość skoncentrowanych substancji aktywnych liczba sesji jest znacząco ograniczona. Dawka skoncentrowanego preparatu utrzymuje się w skórze przez nawet dwa tygodnie po zabiegu, dlatego poszczególne składniki uwalniają się długotrwale i mogą efektywniej penetrować tkanki. Procedura ta może pobudzić krążenie i poprawić ukrwienie skóry głowy, a także zrewitalizować mieszki włosowe i zwiększyć ich gęstość, z tego względu znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku terapii łączonych w nadmiernym wypadaniu włosów, ale też wzmacnia je np. przed i po przeszczepie włosów.

Przebieg zabiegu i zalecenia

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu iniekcji punkowych na obszarze skóry głowy, co trwa średnio pół godziny. Poza preparatem Dr CYJ terapia może też bazować na wykorzystaniu polinukleotydów, osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej pacjenta. Na tydzień przed zabiegiem nie powinno się pić alkoholu. Najczęściej zalecamy wykonanie 4 sesji, realizowanych w odstępach 2-tygodniowych. Po jego wykonaniu skóra głowy może być delikatnie zaczerwieniona i nieco tkliwa, a jej powierzchnia pokryta wyczuwalnymi grudkami spowodowanymi wstrzyknięciem preparatu. Objawy te z reguły mijają po kilku godzinach. Przez dobę po zabiegu nie powinno się myć głowy. Rezultaty uzyskane dzięki mezoterapii utrzymują się średnio około roku, a po tym czasie procedurę możemy powtórzyć zależnie od preferencji i potrzeb pacjenta.

Koszty zabiegu

Cena zabiegu pozwalającego na uporanie się z problemem nadmiernego wypadania włosów zależy przede wszystkim od liczby wykonanych serii. Każda z nich zwiększa jednak zdolność skóry głowy do regeneracji i stymulacji wielu procesów naprawczych, co ma szczególne znaczenie w procesie leczenia poważnych schorzeń systemowych. Na koszty wpływa też stopień zaawansowania zmian czy poziom oczekiwań pacjenta względem uzyskanych rezultatów. Wszystkie te aspekty są ustalane podczas wizyty konsultacyjnej, w ramach której specjalista dokładnie ocenia kondycję skóry głowy i przygotowuje optymalny plan całej terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas