Nici rewitalizujące są wykorzystywane w zabiegach o działaniu liftingującym tkanki miękkie i struktury skóry w różnych częściach ciała. Ich zastosowanie coraz częściej wybierane jest w zastępstwie dla klasycznych procedur chirurgicznych. W znacznym stopniu wynika to z braku konieczności użycia skalpela, a także krótszego okresu rekonwalescencji. Produkty tego typu mogą być przeznaczone dla konkretnych zastosowań, zależnie od ich budowy oraz rodzaju.

Spis treści:
Do czego służą i jakie dają efekty?
Wskazania
Mechanizm działania
Od czego zależy koszt zabiegu?
Rodzaje
Jak wygląda zabieg?
Kwalifikacja i wykonanie zabiegu
Postępowanie po zabiegu i przeciwwskazania

Do czego służą nici rewitalizujące i jakie dają efekty?

Nici rewitalizujące mogą przynieść pożądane efekty w wielu różnych przypadkach, pozwalając m.in. na konturowanie twarzy, korygowanie wyglądu powiek, zmianę kształtu ust, usunięcie tzw. chomików czy nawet podniesienie i uwydatnienie biustu. Zabiegi z ich wykorzystaniem realizujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Produkty tego typu znajdują zastosowanie w widocznym odmładzaniu tkanek dotkniętych zwiotczeniem również w wielu innych obszarach, takich jak wewnętrzna strona ud i ramion, brzuch, pośladki, szyja czy okolice bruzd nosowo-wargowych, żuchwy i kości jarzmowej.

Główne wskazania do użycia

Produkty o takich właściwościach mogą rozwiązać wiele problemów estetycznych, zapewniając przy tym bezpośrednie rezultaty i nie pozostawiając po sobie blizn czy nierówności. Zastosowanie zabiegów z ich użyciem jest wskazane przy różnych objawach, które wskazują na osłabienie i zwiotczenie skóry. Technologia ta może być wykorzystywana u pacjentów w różnym wieku, zwłaszcza średnim lub dojrzałym. Takie metody pozwalają bowiem na poprawę kondycji skóry i odmłodzenie jej wyglądu, niwelując przy tym konieczność stosowania bardziej ryzykownych metod chirurgicznych. Z zabiegów tych mogą korzystać również stosunkowo młodzi pacjenci, którzy chcą np. uwydatnić swoje kości policzkowe czy zmienić kształt łuku brwiowego. Nici mogą być implantowane zarówno w różne obszary twarzy, jak i skóry ciała.

Mechanizm działania

Podczas zabiegu nici są wprowadzane w skórę, a następnie grupują tkanki oraz naprowadzają je na właściwe położenie. W rezultacie stopniowo zaczyna powstawać wokół nich tkanka włóknista, która spełnia funkcję stelażu i podskórnego rusztowania. Tkanki są dzięki temu utrzymywane w prawidłowej pozycji, a także wzmacniane. Produkty wykorzystywane w naszym gabinecie powstają z odpowiednich materiałów, które stymulują naturalną produkcję elastyny i kolagenu. Sam zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa zazwyczaj do 30 minut. Po jego zakończeniu pacjent może od razu powrócić do codziennych zajęć. Zastosowanie tej procedury dodatkowo poprawia mikrokrążenie skórne. Zależnie od wybranej metody, uzyskany rezultat utrzymuje się przez okres 2-5 lat.

Od czego zależy cena za zabieg wykorzystujący nici rewitalizujące?

Nici rewitalizujące pozwalają na wykonanie zabiegu o specyfice indywidualnie dopasowanej do potrzeb pacjenta, dlatego jego cena może być dość zróżnicowana i zależy od wielu czynników. Procedura musi być przeprowadzona w taki sposób, aby zapewnić utrzymywanie się docelowych rezultatów przez długi czas. W zależności od docelowego obszaru poddanego rewitalizacji, zakresu działań oraz rodzaju problemu pacjenta, w naszym gabinecie decydujemy o wykorzystaniu nici ze szwem stałym lub rozpuszczalnym.

Rodzaje

W zależności od wybranej metody, produkty wykorzystane podczas zabiegu mogą charakteryzować się zróżnicowaną budową oraz działaniem. Każde z rozwiązań odznacza się nieco inną konstrukcją i rozmieszczeniem haczyków czy wypustów, a także sposobem nakładania na igłę oraz metodą implantacji. Ich umiejętny dobór do potrzeb pacjenta pozwala na uzyskanie właściwego podtrzymania tkanek, a tym samym poprawę napięcia skóry. Produkty te mogą być ponadto wprowadzane pod skórę przy wykorzystaniu kaniuli i igieł o zróżnicowanych parametrach, a ich prawidłowe dopasowanie znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia nadmiernego krwawienia czy dotkliwego obrzęku. Same nici wywołują stopniową poprawę jędrności i napięcia dzięki zastosowaniu odpowiednich składników, takich jak chociażby kwas hialuronowy, kwas polimlekowy czy kaprolakton.

Jak wygląda zabieg wykorzystujący nici rewitalizujące pod oczy?

Nici rewitalizujące oczy

Nici rewitalizujące pod oczy stosowane są bardzo często, co w dużym stopniu wynika z możliwości ograniczenia dyskomfortu odczuwalnego na tym obszarze oraz skrócenia rekonwalescencji po liftingu. Zabieg ten zawsze musi być specjalnie dobrany do problemów estetycznych, które występują w danych okolicach. Skóra pod oczami charakteryzuje się bardzo niską zawartością tkanki tłuszczowej, a także jest cienka i delikatna. Z tego względu wymaga stosowania specyficznych rozwiązań terapeutycznych. Indywidualne podejście i staranne przygotowanie do zabiegu przyczyniają się do możliwości uzyskania bardzo naturalnego rezultatu finalnego.

Kwalifikacja i wykonanie zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem takich produktów musi być poprzedzony odpowiednią kwalifikacją pacjenta. W jej ramach możemy wykluczyć występowanie ewentualnych przeciwwskazań, a także zadecydować o wyborze właściwej metody. Sama procedura nie wywołuje nadmiernego dyskomfortu. Może się z nim jednak wiązać moment przekłucia skóry igłą. Przed implantacją nici, konieczne jest zaznaczenie na ciele pacjenta miejsc ich wprowadzenia. Wybrany obszar poddawany jest znieczuleniu, po czym następuje proces aplikacji. Z reguły lifting całej twarzy trwa średnio 30-40 minut, podczas gdy pojedyncze strefy zajmują jedynie około 10-15 minut. W zależności od wybranej metody, rezultaty mogą być widoczne od razu po zabiegu lub w ciągu najbliższych tygodni. Z czasem napięcie skóry ulega jeszcze bardziej widocznej poprawie.

Postępowanie po zabiegu i przeciwwskazania

Tego typu zabiegi nie wiążą się z koniecznością zawieszenia codziennej aktywności, dlatego do normalnych zajęć można powrócić od razu po ich zakończeniu. W okresie rekonwalescencji mogą jednak występować pewne niedogodności, takie jak niewielki obrzęk i zasinienie skóry. Jeżeli nici były stosowane na twarzy, u niektórych pacjentów zachodzi przejściowy dyskomfort mimiczny. Z reguły objawy tego typu samoistnie ustępują w okresie około dwóch tygodni po zakończeniu procedury. Przez pierwsze dni zaleca się rezygnację z nadmiernej mimiki, długotrwałego mówienia oraz masaży i peelingów twarzy, a także sauny czy solarium. Zalecenia te mają na celu zabezpieczenie nici przed przemieszczeniem, zanim te się faktycznie ustabilizują. Do zbiegu rewitalizującego z wykorzystaniem tego typu metody występują również przeciwwskazania. Nie należy go stosować u osób z aktywnymi chorobami nowotworowymi, chorobami autoimmunologicznymi i groźnymi chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz aktywnymi infekcjami w obszarze skóry.