fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Usuwanie pieprzyków we Wrocławiu
Usuwanie pieprzyków we Wrocławiu
Usuwanie pieprzyków w naszym gabinecie we Wrocławiu przeprowadzane jest z wykorzystaniem odpowiednio dobranych metod zabiegowych, które pozwalają na bezpieczne wyeliminowanie tych charakterystycznych znamion skórnych. Pozbycie się tego rodzaju zmiany ma znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, ponieważ może uchronić przed nowotworem skóry. Kompleksową ofertę zabiegową w tym zakresie posiada nasz gabinet medycyny i dermatologii estetycznej Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Kiedy warto się zdecydować?
Dlaczego należy obserwować znamiona barwnikowe?
Jak powinno się badać znamiona barwnikowe?
Na czym polega zabieg?
Chirurgia klasyczna
Wskazania do zabiegu
Przygotowanie do zabiegu
Cena i opinie

Kiedy warto zdecydować się na usuwanie pieprzyków w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Usuwanie pieprzyków w naszym gabinecie we Wrocławiu zalecane jest wszystkim pacjentom, których niepokoi obecność charakterystycznych znamion skórnych. Zabiegi w tym zakresie należą do najczęściej wykonywanych procedur, ze względu na ich znaczenie profilaktyczne. Same pieprzyki mają postać niewielkich, brązowych zmian skórnych przypominających plamkę. Nie jest to jednak ich definicja medyczna, która w semiotyce dermatologicznej ma znacznie bardziej złożoną formę. Pieprzyki są tak naprawdę znamionami barwnikowymi lub znamionami melanocytowymi, powstałymi na skórze pod wpływem nadmiernego występowania barwnika – melaniny. W zależności od jej ilości odcień zmiany może być bardzo zróżnicowany. Niektóre pieprzyki są bardzo jasne, podczas gdy inne dużo ciemniejsze i wpadające niemal w czerń.

Dlaczego należy obserwować znamiona barwnikowe?

Pieprzyki mogą występować na skórze od urodzenia i przez całe życie nie stanowić żadnego zagrożenia dla zdrowia pacjenta. Niestety nie wszystkie pieprzyki są całkowicie bezpieczne. Niektóre znamiona barwnikowe mogą bowiem przekształcić się w nowotwory złośliwe skóry, czyli czerniaki. Z tego względu zaleca się dokładne obserwowanie zmian tego typu, które występują na ciele. Ze zdrowotnego punktu widzenia, najgroźniejsze mogą się okazać najciemniejsze znamiona o nierównych i zanikających granicach oraz pieprzyki o niejednorodnym kolorycie.

Jak powinno się badać znamiona barwnikowe?

Podobne kryteria bierze pod uwagę również dermatolog, który ocenia stan znamion za pomocą tzw. dermatoskopu. Narzędzie to pozwala na precyzyjne zweryfikowanie rozłożenia barwnika w obrębie pieprzyka, czyli równości granicy między nim a skórą zdrową. Takie badanie odbywa się w bardzo dużym zbliżeniu. Przy codziennej i samodzielnej obserwacji znaczenie ma również dynamika zmian zachodzących w wyglądzie pieprzyka. Jeżeli znamię zaczyna wzbudzać niepokój, warto dokładnie je oglądać i robić zdjęcia w ok. 1- lub 4-tygodniowych odstępach. Za pomocą takiej dokumentacji można łatwiej ocenić zarówno rozwój zmiany, jak i jej potencjalną złośliwość.

Na czym polega usuwanie pieprzyków z twarzy i innych obszarów ciała w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu?

Usuwanie pieprzyków z twarzy i innych obszarów ciała w naszym gabinecie we Wrocławiu można przeprowadzić nawet wówczas, jeżeli znamię barwnikowe ma łagodną postać i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Zmiany tego typu nierzadko jednak zaburzają wygląd skóry bądź też znajdują się w miejscach narażonych na urazy mechaniczne i podrażnienia. Takie pieprzyki jak najbardziej kwalifikują się do wycięcia, co wykonujemy w naszym gabinecie przy wykorzystaniu odpowiednich metod zabiegowych. Należą do nich specjalistyczne procedury z zakresu chirurgii klasycznej.

Chirurgia klasyczna

Klasyczny zabieg usuwania pieprzyków metodą chirurgiczną jest w praktyce stosunkowo drobny, a także realizowany w znieczuleniu miejscowym. Procedura polega na nacięciu zdrowej skóry w okolicach zmiany, a następnie usunięciu jej z zachowaniem niedużych marginesów nienaruszonej tkanki. Zaletą tej metody jest fakt, że pozwala ona na przeprowadzenie badania histopatologicznego wyciętego znamienia. Specjalista bada pieprzyk pod mikroskopem, a następnie stawia ostateczne rozpoznanie. W wielu przypadkach wyniki badania histopatologicznego pokrywają się z diagnozą, którą wcześniej ustala dermatolog. Sam zabieg chirurgiczny nie wymaga szczególnych przygotowań, a podstawowym przeciwwskazaniem jest stosowanie leków rozrzedzających krew. Po ok. 7-10 dniach od zabiegu należy usunąć szwy założone przez chirurga. Zależnie od wielkości eliminowanej zmiany, z reguły jest to ok. 1-4 szwów.

Wskazania do zabiegu chirurgicznego

Z diagnostyką pieprzyków nie powinno się zwlekać. Ignorowanie podejrzanej zmiany skórnej może mieć negatywny wpływ na zdrowie, a czasem nawet życie pacjenta. Przeprowadzenie badania jest konieczne zwłaszcza wówczas, gdy pieprzyk ulega powiększeniu czy krwawieniu. Sam zbieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jego realizacja nie wywołuje dyskomfortu. Należy przy tym pamiętać, że przeprowadzenie takiej procedury pozostawia ślad na skórze. Wygląd blizny może zależeć od wielu różnych czynników, takich jak kondycja skóry, lokalizacja pieprzyka i jego wielkość czy wybrana metoda chirurgiczna. Nasi specjaliści wykonują jednak zabieg w taki sposób, aby pozostawione ślady były jak najmniejsze. O ostatecznym efekcie w dużym stopniu decydują indywidualne zdolności regeneracyjne. Aby przyspieszyć proces gojenia, można zastosować różne metody wykonywane w naszym gabinecie. W ten sposób da się też zredukować ryzyko powstawania blizn przerosłych.

Przygotowanie do zabiegu chirurgicznego

Zabieg chirurgiczny warto zaplanować w czasie wolnym od dużego wysiłku fizycznego czy dłuższych wyjazdów, najlepiej do ok. 1-2 tygodni po procedurze. W przypadku kobiet nie jest zalecane wykonywanie procedury w pierwszych dniach miesiączki lub bezpośrednio przed jej wystąpieniem. Zabieg trzeba przełożyć również w czasie infekcji, np. górnych dróg oddechowych. Na ok. 5-7 dni przed samą procedurą nie powinno się stosować leków upośledzających krzepliwość krwi. Dotyczy to takich środków, jak np. Polopiryna, Aspirin, Polocard, Acard czy inne antykoagulanty. Zasadność odstawienia takiego leku powinna być jednak skonsultowana ze specjalistą, który zalecił jego przyjmowanie.

Ile wynosi cena usuwania pieprzyków we Wrocławiu i jakie są opinie na temat zabiegów?

Usuwnie pieprzyków w naszym gabinecie we Wrocławiu zbiera bardzo dobre opinie, na co w znaczącym stopniu wpływa wyjątkowo atrakcyjna cena. W Kaniowscy Clinic koszty zabiegu zależą zarówno od wybranej metody, jak i wielkości oraz lokalizacji samej zmiany. Dokładny cennik jest jednak podawany dopiero podczas konsultacji lekarskiej. Nasi pacjenci doceniają szeroki wybór zabiegów pozwalających na usunięcie niepokojących zmian, a także kompleksową opiekę doświadczonych dermatologów oraz innych specjalistów. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszych gabinetów w Kaniowscy Clinic, nawiązania kontaktu i umówienia wizyty w celu wykonania profesjonalnej konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas