fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Zabieg laserowy na przebarwienia
Zabieg laserowy na przebarwienia

Zabieg laserowy na przebarwienia może się opierać na zastosowaniu różnych systemów i technologii. Procedury tego typu pozwalają na przywrócenie prawidłowego kolorytu skóry pokrytej zmianami pigmentacyjnymi, a dodatkowo ujednolicają jej strukturę oraz wygładzają. Redukcja takich zmian skórnych metodami laserowymi w znacznej mierze bazuje na nowoczesnych osiągnięciach w dziedzinie medycyny estetycznej, które znacząco usprawniają proces niwelowania przebarwień różnego typu.

Spis treści:
Kiedy zalecana jest taka procedura?
Zmiany pigmentacyjne
Jak wygląda przebieg procedury?
Rodzaje laseroterapii
Połączenie z innymi metodami

Kiedy zalecany jest zabieg laserowy na przebarwienia?

Przebarwienia na twarzy po ciąży

Zabieg laserowy na przebarwienia sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy zmiany te, spowodowane nadmierną pigmentacją, nie mogą być efektywnie zredukowane konwencjonalnymi metodami. Procedury tego typu realizujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, gdzie zajmujemy się usuwaniem zmian o różnym stopniu zaawansowania i miejscu występowania na ciele. Przyczyny powstawania takich zmian mogą być bardzo zróżnicowane. Z reguły do ich uwidocznienia dochodzi w wyniku naturalnych procesów starzenia, oddziaływania czynników genetycznych, zaburzeń hormonalnych, ekspozycji na promienie słoneczne czy braku fotoprotekcji. Wpływ na powstawanie takich zmian mają też powikłania pozabiegowe czy stosowanie niektórych leków.

Zmiany pigmentacyjne

Przebarwienia mają postać uogólnionych lub ograniczonych zmian, które są ciemniejsze od naturalnego kolorytu skóry. Niektóre z nich występują naturalnie i powstają w wyniku przyspieszonego procesu melanogenezy, np. piegi. Takie zmiany mogą być jednak spowodowane oddziaływaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV. W wyniku nadmiernej ekspozycji słonecznej może dojść do powstawania zmian, w obrębie których znajduje się nadmiar melanocytów i melaniny. Niektóre przebarwienia mają charakter pozapalny i rozwijają się wskutek wcześniej przebytych dermatoz, np. urazów skóry czy trądziku. Ten drugi problem dotyczy bardzo wielu pacjentów, nie tylko w wieku młodzieńczym. Ryzyko występowania śladów potrądzikowych zwiększa się przy niewłaściwej pielęgnacji. Zmiany skórne tego typu najczęściej przyjmują odcień różowy, czerwonawy lub jasnobrązowy, zależnie od stopnia zaawansowania i podłoża problemu. W każdym indywidualnym przypadku istotna jest prawidłowa diagnostyka i dopasowanie odpowiednich środków zaradczych.

Jak wygląda zabieg laserowy na przebarwienia?

Zabieg laserowy na przebarwienia zawsze jest realizowany przy zastosowaniu specjalistycznej aparatury, która może bazować na różnych technologiach i parametrach. Rodzaj urządzenia i przebieg zabiegu powinny być dopasowane do rodzaju i zakresu problemów skórnych. Laseroterapia jest szczególnie zalecana wówczas, gdy zmiany skórne utrzymują się przez długi czas lub nie udało się ich wyleczyć innymi metodami. Zmiany pigmentacyjne mogą występować razem z innymi widocznymi niedoskonałościami, które są spowodowane trądzikiem, uszkodzeniami posłonecznymi czy fotostarzeniem. W każdym przypadku należy przede wszystkim poprawnie sklasyfikować pacjenta i prawidłowo ukierunkować terapię.

Rodzaje laseroterapii

Usuwanie przebarwień metodami laserowymi odbywa się przy wykorzystaniu różnych rozwiązań. Każdy taki zabieg wymaga zastosowania odpowiedniej aparatury, która bazuje na konkretnych technologiach. Obecnie w tym celu wykorzystuje się wiele różnych systemów, a każdy z laserów może działać w trochę inny sposób. Urządzenia te emitują wiązkę światła o odpowiednich parametrach, a także korzystają z dodatkowych usprawnień umożliwiających oddziaływanie na przebarwienia. Laseroterapia wybranym systemem może posłużyć do redukcji również innych niedoskonałości, a także działać regeneracyjnie. Zależnie od wybranej technologii, zabiegi realizowane są jednorazowo lub w kilku seriach. W większości przypadków rezultaty uwidoczniają się w stosunkowo krótkim czasie. Poza przebarwieniami, nowoczesne lasery umożliwiają też usuwanie niedużych zmarszczek, rozszerzonych porów, rozstępów.

Połączenie z innymi metodami

Zabieg laserowy ukierunkowany na redukcję zmian pigmentacyjnych możemy połączyć z innymi metodami. Do takich procedur zalicza się chociażby zabieg, w ramach którego można dostarczyć skórze cenne substancje odżywcze oraz aktywować produkcję kolagenu. Często wykonywany jest w obszarze twarzy, ponieważ poprawia gładkość i napięcie cery oraz widocznie ją rozświetla. Specjalistyczne procedury mogą być też łączone z pielęgnacją domową, która przyczyni się do utrwalenia, wzmocnienia i utrzymania rezultatów uzyskanych dzięki laseroterapii. Istotny wpływ na prawidłowość tego procesu ma zastosowanie właściwych dermokosmetyków, których doborem powinien zająć się wykwalifikowany specjalista. Pacjent otrzymuje też od niego wszelkie instrukcje i wytyczne w kontekście samodzielnej aplikacji preparatów w warunkach domowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas