Treść
Share Post

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to specjalistyczny zabieg, którego celem jest wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. Na takie działanie pozwala procedura zwana kriolipolizą, wykonywana zwłaszcza w przypadku problemów z osiągnięciem odpowiednich rezultatów poprzez ćwiczenia fizyczne oraz dietę. Proces wymrażania pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej, która jest zgromadzona miejscowo i przy tym wyjątkowo oporna. Do przeprowadzenia kriolipolizy służy specjalistyczna aparatura zabiegowa.

Spis treści:
Na czym opiera się zabieg?
Specyfika systemu
Redukcja tłuszczu podskórnego
Od czego zależy koszt procedury?
Przebieg zabiegu i zalecenia

Na czym opiera się zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej?

Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej to jedna z procedur przeprowadzanych w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, gdzie proponujemy różne metody modelowania sylwetki, ujędrniania ciała i korygowania niedoskonałości skóry. Kriolipoliza opiera swoje działanie na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które dysponuje głowicą do zasysania tłuszczu i obniżania jego temperatury. W procesie tym następuje wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, umożliwiającego usunięcie zamrożonych komórek tłuszczowych na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Taka procedura jest wykonywana głównie w obszarze brzucha, jednak można ją przeprowadzić również na innych częściach ciała.

Specyfika systemu

Do przeprowadzenia zabiegu kriolipolizy wykorzystywany jest specjalnie zaprojektowany system, który odznacza się dużymi możliwościami w zakresie dostosowania terapii do konkretnych obszarów ciała. Procedura wykonana taką aparaturą zapewnia odpowiednią precyzję redukcji tkanki tłuszczowej. System opiera swoje działanie na zjawiskach, które występują w organizmie pod wpływem niskiej temperatury. Nagromadzona miejscowo tkanka ulega schłodzeniu i zamrożeniu do nawet -10 stopni Celsjusza, co wywołuje zauważalny i trwały ubytek tłuszczu podskórnego. Urządzenie do kriolipolizy posiada zintegrowany układ, który pozwala na synergiczne przeprowadzenie niezbędnych procesów. Poza wymrażaniem tkanki tłuszczowej system umożliwia też oddziaływanie światłem czerwonym LED oraz pracuje w trybie pulsacyjnym. Rozwiązania te podnoszą komfort zabiegu, a zarazem usprawniają proces absorpcji niskiej temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje poprawa elastyczności skóry i redukcja zaczerwienienia, a także wspomaganie metabolizmu.

Redukcja tłuszczu podskórnego

Kriolipoliza ma na celu przede wszystkim kontrolowaną krystalizację komórek tłuszczowych zlokalizowanych podskórnie. W trakcie zabiegu dochodzi do ich zamrożenia, jednak skóra otaczająca je nie jest narażona na uszkodzenia. Komórki tłuszczowe przechodzą w fazę apoptozy, co umożliwia organizmowi ich odpowiednie przetworzenie oraz usunięcie w ciągu kilkudziesięciu dni. Pierwszy zabieg umożliwia redukcję nawet 29% lokalnego tłuszczu podskórnego, co uwidocznia się po około 3 miesiącach. Początkowe rezultaty są jednak zauważalne już nawet po 1-2 miesiącach. Po wykonaniu kriolipolizy należy bezwzględnie stosować się do określonych przez specjalistę wskazań, włącznie z właściwym postępowaniem dietetycznym i aktywnością fizyczną. Sam zabieg można powtórzyć, jednak zwykle wystarczy jednorazowa sesja. O ewentualnej kontynuacji terapii decydują wyniki indywidualnej konsultacji.

Od czego zależy cena za zamrażanie tkanki tłuszczowej na brzuchu?





Ujędrnianie skóry brzucha

Zamrażanie tkanki tłuszczowej jest szczególnie często wykonywane na brzuchu, a cena takiego zabiegu zależy od kilku czynników. Na koszty kriolipolizy wpływa ilość użytych głowic na wybranym obszarze ciała w ramach pojedynczej sesji, ponieważ każda kolejna podnosi wydatek. Nie bez znaczenia pozostaje też wielkość obszaru ciała poddanego zabiegowi oraz możliwość zastosowania odpowiednich membran izolacyjnych, które chronią naskórek pacjenta przed odmrożeniem. Warto przy tym pamiętać, że procedura oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe oraz nie wpływa na stan mięśni czy nerwów.

Przebieg zabiegu i zalecenia

Pracy głowicy podczas zabiegu towarzyszy specyficzne zasysanie, które jest odczuwane przez pacjenta. Proces ten wiąże się bowiem z bezpośrednim przyciąganiem fałdu tłuszczowo-skórnego przez wewnętrzną próżnię. Procedura może wiązać się z pewnym dyskomfortem, co wynika z mrowienia, kłucia i zimna. Objawy te są jednak stopniowo neutralizowane ze względu na drętwienie tkanek w wyniku ich schłodzenia. Zabieg wymaga indywidualnego dopasowania siły ssania oraz temperatury pracy. Kriolipoliza trwa zwykle około 45 minut, o czym decyduje głównie obszar skóry poddany procedurze. Po zakończeniu zabiegu odłączamy aplikatory, a następnie masujemy tkanki z wykorzystaniem specjalnej fali uderzeniowej. Skóra może być objęta obrzękiem i zaczerwienieniem, ale z reguły takie symptomy samoistnie mijają po paru godzinach. Do naturalnych objawów należy też większa tkliwość i wrażliwość obszaru poddanego procedurze, przy czym powrót do codziennej aktywności jest możliwy dość szybko.