fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja laserowa we Wrocławiu
Liposukcja laserowa we Wrocławiu

Liposukcja laserowa w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu jest przeprowadzana wyłącznie z użyciem najnowocześniejszych metod. Dzięki zaawansowanej technologii pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelujesz swoją sylwetkę w szybki i bezpieczny sposób, unikając tym samym inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. W tym artykule omówimy wskazania do zabiegu oraz jego przebieg. Zapraszamy do lektury.

Spis treści
Wskazania do zabiegu
Jak to wygląda w naszym gabinecie?
Przygotowanie do zabiegu
Przebieg zabiegu
Rekonwalescencja
Cena

Wskazania do zabiegu liposukcji laserowej we Wrocławiu

Pozbycie się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki na pewno brzmi kusząco dla wielu osób, jednak czy zabieg liposukcji laserowej we Wrocławiu to coś dla Ciebie? Zabiegu nie przeprowadza się w przypadku znacznej nadwagi lub otyłości, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia tego zabiegu na całym ciele. Poza tym znaczna otyłość, wraz z towarzyszącymi jej chorobami, może również stanowić przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. Liposukcja służy głównie usunięciu nadmiaru tłuszczu z wybranej partii ciała, szczególnie w przypadku występowania znacznej dysproporcji sylwetki bądź nagromadzenia tkanki tłuszczowej w jednym miejscu. Są to zwykle takie obszary, jak uda, pośladki, ramiona, a także podbródek czy brzuch.

Tkanka tłuszczowa często ma skłonności do nierównomiernego rozkładania się na ciele, przez co sylwetka traci swój harmonijny wygląd, sprawiając czasem wrażenie, że poszczególne jej elementy „nie pasują do siebie”. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Zwykle ma to związek z zaburzeniami hormonalnymi bądź skłonnościami genetycznymi do gromadzenia tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała. W takim przypadku bardzo trudno byłoby pozbyć się jej nadmiaru poprzez ćwiczenia fizyczne czy zdrową dietę – choć takie działania pozytywnie wpływają na samopoczucie i sprawność ciała, zgromadzone depozyty tłuszczowe zwykle ulegają jedynie nieznacznemu zmniejszeniu. Najskuteczniejszą metodą pozbycia się tego problemu oraz przywrócenia odpowiednich proporcji sylwetki będzie zabieg liposukcji laserowej.

Jak to wygląda w naszym gabinecie?

W naszym gabinecie zabieg ten przeprowadzamy przy pomocy nowoczesnej technologii LipoLife 3G. Pozwala ona na sprawne i bezpieczne usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej, a także przeszczepienie jej w dowolne, wybrane przez siebie miejsce na ciele, na przykład w okolicę kości policzkowych, piersi czy pośladków. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom udało się znacznie zminimalizować inwazyjność zabiegu, szczególnie w porównaniu z tradycyjną liposukcją chirurgiczną. Zabieg wykonywany jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym, co znacznie przyspiesza jego przebieg oraz likwiduje ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym.

Przygotowanie do zabiegu

Jak w przypadku każdego zabiegu wykonywanego w Kaniowscy Clinic naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dlatego przed każdą procedurą konieczne jest zgłoszenie się na wizytę konsultacyjną z jednym z naszych specjalistów. Podczas takiej wizyty lekarz przeprowadza badanie kliniczne i ocenia skalę występowania danego problemu, a także ustala optymalny plan leczenia. Przeprowadza również dokładny wywiad lekarski, który ma wyeliminować ewentualnie przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a także poznać oczekiwania pacjenta wobec rezultatów.

Podczas konsultacji lekarz udziela też wszelkich wskazówek dotyczących przygotowania do zabiegu, których należy bezwzględnie przestrzegać. Zwykle wystawia również skierowanie na badania dodatkowe, takie jak badania krwi, aby otrzymać informacje o ogólnym stanie zdrowia pacjenta przed zakwalifikowaniem go do zabiegu.

Przebieg zabiegu liposukcji laserowej w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Zabieg liposukcji laserowej w naszym gabinecie we Wrocławiu przeprowadzany jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym, co znacznie skraca czas jego wykonania oraz zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Pierwszym krokiem jest podanie znieczulenia w obszarze wykonywania zabiegu. Po około 20 minutach, gdy znieczulenie zacznie już działać, przystępuje się do właściwej procedury zabiegowej.

Przez niewielkie nacięcie na skórze wprowadza się kaniulę, przez którą usuwana jest tkanka tłuszczowa. Zostaje ona rozbita i upłynniona dzięki działaniu specjalistycznej wiązki lasera. Wiązka ta, o długości 1470 nm, nie niszczy komórek tłuszczowych, a jedynie strukturę tkanki, dzięki czemu komórki nadają się do ponownego wykorzystania. Pozyskana tkanka tłuszczowa jest bogatym źródłem komórek macierzystych, przez co idealnie nadaje się do przeszczepu. Komórki odprowadzane są do sterylnego pojemnika, a następnie mogą zostać wykorzystane do lipotransferu, w dowolnie wybrane miejsce na ciele. Jeśli jednak pacjent nie zdecyduje się na lipotransfer, zabieg kończy się po pierwszym etapie, czyli usunięciu tkanki tłuszczowej. Następnie ciągłość skóry jest odtwarzana przy pomocy szwów chirurgicznych oraz zakładany jest niewielki opatrunek zewnętrzny.

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu pacjent pozostaje w sali pozabiegowej do czasu zniesienia działania znieczulenia miejscowego. Po kilkunastu bądź kilkudziesięciu minutach, gdy znieczulenie mija, pacjent może udać się do domu. Możliwe jest odczucie odrętwienia i mrowienia skóry w obszarze zabiegowym, które mija po kilku godzinach od zabiegu. Z uwagi na naruszenie ciągłości tkanek podczas zabiegu zwykle przez kilka dni po jego wykonaniu utrzymuje się opuchlizna oraz zaczerwienienie danego obszaru, może dojść również do niewielkiego zasinienia. Dolegliwości te mijają samoistnie po kilku dniach, można także stosować specjalistyczne preparaty łagodzące, w celu przyspieszenia gojenia się tkanek. W zależności od obszaru wykonania procedury konieczne może być noszenie odzieży uciskowej przez okres kilku tygodni, w celu stymulacji obkurczania skóry oraz zapobiegania gromadzenia się płynu w tym obszarze.

Po zabiegu kluczowe jest ścisłe stosowanie się do wszelkich zaleceń przekazanych przez lekarza prowadzącego, a także stawianie się na wizyty kontrolne. Częściowe efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu – przy usunięciu znacznej ilości tkanki tłuszczowej. Na ostateczne rezultaty należy poczekać około 2 tygodni – w tym czasie tkanka ulegnie całkowitej regeneracji oraz wygojeniu, a Ty będziesz mogła cieszyć się swoją nową, wymodelowaną sylwetką.

Cena

Koszt zabiegu zaczyna się od około 2500 zł w przypadku liposukcji niewielkiego obszaru, takiego jak podbródek, do kilkunastu tysięcy złotych w przypadku liposukcji dużych obszarów ciała lub połączenia liposukcji kilku obszarów w trakcie jednego zabiegu. Dokładna cena zabiegu zależy od wielu czynników i ustalana jest wraz z lekarzem w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami w naszym gabinecie oraz do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów przeprowadzanych w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas