fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Blefaroplastyka powiek górnych
Blefaroplastyka powiek górnych

Blefaroplastyka powiek górnych to specjalistyczny zabieg, który pozwala na zredukowanie różnych wad, zmian i niedoskonałości skóry w tym obszarze. Procedura ta jest zalecana zwłaszcza w przypadku wystąpienia charakterystycznego zwiotczenia spowodowanego utratą elastyny i kolagenu w wyniku procesów starzenia. Opadające powieki górne bardzo często stanowią dla pacjentów spory problem estetyczny, ponieważ niekorzystnie wpływają na wygląd całej twarzy.

Spis treści:
W jakich przypadkach sprawdzi się ten zabieg?
Wskazania
Przebieg procedury
Z czego wynika koszt zabiegu?
Przeciwwskazania
Zalecenia pozabiegowe

W jakich przypadkach sprawdzi się blefaroplastyka powiek górnych?

Blefaroplastyka powiek górnych

Blefaroplastyka powiek górnych opiera się na usuwaniu nadmiaru skóry w tym obszarze. Zabieg tego typu przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Procedura ta jest zalecana głównie z przyczyn estetycznych, jako sposób na zniwelowanie problemów ze zmęczonym wyglądem twarzy. Do przeprowadzenia zabiegu występują również wskazania zdrowotne. Zbyt duża ilość skóry w obszarze powiek górnych może prowadzić do negatywnych konsekwencji, włącznie z zawężonym polem widzenia, zwiększonym ryzykiem pojawienia się zeza i astygmatyzmu. Problem z niewyraźnym widzeniem często jest również przyczyną migren, a nawet schorzeń kręgosłupa spowodowanych nadmiernym nadwyrężaniem szyi, np. podczas czytania.

Inne wskazania do zabiegu

Zabieg sprawdzi się w przypadku różnych problemów, które prowadzą do wystąpienia zbyt dużej ilości skóry w strefie górnych powiek. Procedura opiera się nie tylko na usunięciu jej nadmiaru, ale również na przywróceniu odpowiedniego napięcia tkanki oraz wyeliminowaniu oznak zwiotczenia. Blefaroplastykę można wykonać również w celu redukcji ptozy, czyli charakterystycznego zjawiska zwisania powieki spowodowanego uszkodzeniem nerwu czy osłabieniem mięśnia. Procedura sprawdzi się także w celu korekty kształtu i konturu powieki górnej, co może przyczynić się do odmłodzenia wyglądu twarzy, podkreślenia łuku brwiowego, lepszego uwidocznienia rzęs oraz poprawy przejrzystości spojrzenia. Zabieg jest odpowiedni ponadto dla osób zmagających się z nadmierną ciężkością powiek czy niewydolnością mięśnia dźwigacza.

Przebieg procedury

Zabieg na powiekach górnych jest obecnie coraz częściej wykonywany techniką laserową, czyli metodą niechirurgiczną. Zabieg wymaga przeprowadzenia najpierw specjalistycznej konsultacji, która umożliwia właściwą kwalifikację pacjenta. W razie konieczności należy wykonać dodatkowe badania okulistyczne, m.in. w zakresie drożności kanalika łzowego. Sama procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 45-60 minut. Blefaroplastyka polega na wykonaniu cięcia laserowego, a następnie usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry oraz obkurczeniu odsłoniętego mięśnia. W zależności od potrzeb i zaleceń, zabieg pozwala również na usunięcie obszarów zajmowanych przez przepukliny tłuszczowe w obszarze tkanki okołogałkowej. Rana jest na koniec zamykana warstwowo bardzo cienkimi szwami i umiejscowiona jest w naturalnej fałdzie skóry, co powoduje, że po zagojeniu jest prawie niewidoczna.

Z czego wynika cena blefaroplastyki powiek górnych?

Blefaroplastyka powiek górnych to procedura, której całościowa cena obejmuje wszystkie etapy realizacji usługi, włącznie z aplikacją znieczulenia, wykonaniem zabiegu, założeniem opatrunku czy końcowym zdjęciem szwów. Koszty wzrastają w przypadku przeprowadzenia opcjonalnych działań, dotyczących np. dodatkowej regeneracji skóry. Zabieg ten wykonywany jest przy zastosowaniu zaawansowanych technologicznie rozwiązań i jest realizowany przez wykwalifikowanego lekarza chirurga. Wszystkie te czynniki również wpływają na ostateczną cenę procedury.

Przeciwwskazania

Zabieg plastyki powiek może być realizowany w przypadku większości pacjentów, jednak istnieją również pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Procedury nie powinno się przeprowadzać u osób z nadciśnieniem, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, niewydolnością gruczołów łzowych oraz schorzeniami serca. Przeciwwskazaniem są także aktywne infekcje, zaburzenia w gojeniu się ran czy ciężkie choroby ogólnoustrojowe. Z zabiegu muszą ponadto zrezygnować kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. Blefaroplastyka będąca zabiegiem wykonywanym w okolicach oczu, wiąże się z ryzykiem działań niepożądanych w niektórych przypadkach. Do negatywnych skutków należą, np. zespół suchego oka, krwiak, a także przejściowy problem z domykaniem powiek czy ich asymetria.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu skóra powiek jest bardzo tkliwa, dlatego trzeba ją chronić przed podrażnieniem i infekcjami. Z reguły stosuje się maści z antybiotykiem, a także środki przyspieszające proces gojenia. Kilka dni po zabiegu zaleca się również przykładanie chłodnych kompresów, które mają za zadanie redukcję zasinień i obrzęków. Dolegliwości z reguły mijają w ciągu 2-4 tygodni. Do zniwelowania pieczenia, łzawienia, swędzenia i nadwrażliwości na światło można stosować krople do oczu. Dyskomfort z tym związany zwykle ustępuje w ciągu 48 godzin od zabiegu, dlatego środki łagodzące nie muszą być aplikowane długotrwale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas