fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Blefaroplastyka powiek
Blefaroplastyka powiek

Blefaroplastyka to cieszący się coraz większą popularnością zabieg, polegający na usunięciu nadmiaru skóry w obszarze powiek. Jego celem jest przede wszystkim przywrócenie atrakcyjnego wyglądu twarzy w tej części oka, który dość łatwo ulega zwiotczeniu na skutek postępujących procesów starzenia. Utrata kolagenu i elastyny sprawia, że skóra staje się cienka, delikatna, wiotka i opadająca. Nadmiar skóry w okolicach górnej powieki niekorzystnie wpływa na prezencję twarzy, która zaczyna wyglądać na zmęczoną.

Spis treści:
Kiedy jest zalecana?
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Na czym polega?
Przygotowanie i przebieg zabiegu
Postępowanie pozabiegowe
Zabieg plazmowy
Kwota i efekty

Kiedy zalecana jest blefaroplastyka powiek?

Blefaroplastyka powiek jest jednym z wielu zabiegów oferowanych w naszym centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic. Na skorzystanie z tej usługi warto się zdecydować nie tylko w celu zredukowania niekorzystnych objawów, takich jak wrażenie smutnej i zmęczonej twarzy. Opadające powieki powodują bowiem nie tylko problemy estetyczne, ale też niekorzystnie wpływają na jakość widzenia i zawężają jego pole. Nadmiar skóry wokół oczu bywa też nierzadko przyczyną bólów głowy, zeza czy astygmatyzmu, a nawet schorzeń kręgosłupa spowodowanych ciągłym przekrzywianiem szyi. Zapraszamy do nawiązania kontaktu w celu dokładnego omówienia zabiegu.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Za pomocą blefaroplastyki można skorygować defekty wynikające z nadmiernej ilości skóry w obszarze górnej części oka, a także przywrócić powięziom prawidłowe napięcie, celem zredukowania efektów wiotczenia. Zabieg ten pozwala również na pozbycie się tzw. ptozy. Zjawisko to objawia się w postaci charakterystycznie zwisającej powieki, powstałej na skutek uszkodzenia nerwu lub osłabienia mięśnia. Istnieje też ptoza rzekoma, spowodowana nadmiernie rozbudowanym mięśniem. Zabieg przeprowadzany przez naszych specjalistów przywraca ponadto powiekom prawidłowy kontur i kształt, co wpływa odmładzająco na wygląd twarzy. Wskazaniem do blefaroplastyki jest też odczuwalna ciężkość powiek i niewydolność dźwigacza. Zabieg ten nie może być jednak wykonywany u wszystkich pacjentów. Do podstawowych przeciwwskazań zalicza się niewydolność gruczołów łzowych, cukrzycę, nadczynność tarczycy, choroby serca i nadciśnienie, a także zaburzenia w gojeniu ran, aktywne infekcje oraz ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe. Z zabiegu muszą też zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Na czym polega niechirurgiczna, laserowa blefaroplastyka powiek i jak wygląda rekonwalescencja?

Blefaroplastyka powiek jest obecnie dostępna jako metoda laserowa i dzięki temu niechirurgiczna, której dużą zaletą jest krótka rekonwalescencja pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnej techniki zabieg realizowany w naszym gabinecie odbywa się bez użycia skalpela. Jego przeprowadzanie wymaga jednak odbycia konsultacji pozwalającej na zakwalifikowanie pacjenta oraz poinformowanie go o przebiegu całej procedury. Na tym etapie specjalista może zlecić badanie okulistyczne, uwzględniające ocenę drożności kanalika łzowego.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Na około 2-3 tygodnie przed zabiegiem pacjent powinien odstawić aspirynę, polopirynę oraz inne leki zawierające kwas salicylowy, a także paracetamol, ibuprofen oraz pozostałe środki przeciwbólowe. Ich działanie wydłuża bowiem czas krzepnięcia krwi, w związku z czym zwiększa ryzyko pojawienia się nadmiernego krwawienia podczas zabiegu blefaroplastyki. Specjalista przeprowadzający konsultację nierzadko zleca też wykonanie podstawowych badan laboratoryjnych, włącznie z poziomem elektrolitów, morfologią czy APPT. Przed samym zabiegiem pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. Blefaroplastyka trwa średnio 45-60 minut. Aby dokonać korekcji górnej powieki, musimy przeprowadzić cięcie laserowe wzdłuż jej naturalnego załamania. Po usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry, odsłonięty mięsień poddawany jest obkurczeniu za pomocą lasera. Przy okazji można dodatkowo wyeliminować część okołogałkowej tkanki tłuszczowej, uwypuklanej przez przepukliny tłuszczowe – czyli wiotką przegrodę oczodołową. Rana jest zamykana warstwowo przy pomocy odpowiednio cienkich szwów, dzięki czemu po zagojeniu blizna pozostaje praktycznie niezauważalna i występuje w naturalnej fałdzie powieki górnej.

Postępowanie pozabiegowe

Aby zabezpieczyć powiekę przed infekcją, bezpośrednio po zabiegu nakłada się na nią odpowiednią maść z antybiotykiem i środek przyspieszający gojenie ran. Po blefaroplastyce można też założyć nieduży opatrunek. Przez pierwsze kilka dni zaleca się stosowanie zimnych kompresów, które łagodzą obrzęk i zasinienia. Z reguły zmiany te ustępują w okresie 2-4 tygodni. U niektórych pacjentów może się pojawić swędzenie, łzawienie i lekkie pieczenie, a także nadwrażliwość na światło. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będą krople do oczu. Bóle zwykle mijają w ciągu 1-2 dni, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania środków łagodzących dolegliwości. W okresie rekonwalescencji należy unikać długiej i intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne, a także zrezygnować z sauny oraz solarium. Pacjentom nie jest też zalecany duży wysiłek fizyczny oraz spożywanie alkoholu przez pierwszy tydzień po zabiegu. Zależnie od zaleceń lekarza, szwy usuwane są po 7-10 dniach.

Zabieg plazmowy

W ofercie naszego gabinetu dostępna jest blefaroplastyka plazmowa, przeprowadzana z wykorzystaniem bardzo bezpiecznego urządzenia Plasma IQ. Z jego pomocą można łatwo osiągnąć efekt bezinwazyjnego liftingu. Urządzenie to korzysta z mikrowiązek plazmy, oddziałując na naskórek bez jednoczesnego uszkadzania skóry. Blefaroplastyka plazmowa pozwala na wyeliminowanie oznak starzenia się twarzy poprzez odmłodzenie okolic oka. Procedura ta bardzo dobrze sprawdza się w przypadku pacjentów, u których nie są wskazane zabiegi wykorzystujące przepływ prądu – np. osób z rozrusznikami serca. Mikrowiązka plazmy działa wyjątkowo precyzyjnie, a przy tym daje natychmiastowy efekt. Przebieg procedury jest komfortowy i nie wymaga wyłączania pacjenta z codziennych aktywności. W naszej ofercie dostępne są też inne zabiegi na wiotką skórę, nie tylko w okolicach powiek.

Jakie efekty zapewnia blefaroplastyka powiek górnych oraz ile wynosi cena tego zabiegu?

Dokładną cenę blefaroplastyki powiek górnych znajdziesz na stronie naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Nasz cennik uwzględnia wszystkie wydatki, włącznie ze znieczuleniem, opatrunkami czy zdjęciem szwów. W zestawieniu z metodą chirurgiczną blefaroplastyka bez skalpela zapewnia krótszy okres rekonwalescencji oraz mniejszy dyskomfort. Zabieg ten pozwala na uzyskanie efektów wynikających ze względów medycznych, takich jak cofnięcie się wady wzroku, poprawa pracy powieki czy poszerzenie pola widzenia. Rezultaty osiągane ze względów estetycznych to natomiast m.in. zauważalne odmłodzenie twarzy, podkreślenie łuku brwiowego, uwidocznienie rzęs czy zwiększenie wyrazistości spojrzenia. Zapraszamy do umówienia wizyty w Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas