fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Cena laserowej liposukcji brzucha
Cena laserowej liposukcji brzucha

Cena laserowej liposukcji brzucha obejmuje wszystkie koszty związane z realizacją tego coraz popularniejszego zabiegu medycyny estetycznej. Procedurę tę zaleca się w wielu sytuacjach. Najczęściej decydują się na nią osoby, które mają trudności z redukcją nagromadzonych miejscowo depozytów tłuszczowych poprzez bardziej konwencjonalne metody, takie jak regularna aktywność fizyczna czy stosowanie deficytu kalorycznego w diecie.

Spis treści:
Czy koszt zabiegu jest przystępny?
Specyfika zabiegu
Przebieg procedury
Od czego zależy koszt?
Liczba zabiegów
Procedura uzupełniająca

Czy cena laserowej liposukcji brzucha jest przystępna?

Cena laserowej liposukcji brzucha to jeden z czynników, które pacjenci najczęściej biorą pod uwagę na etapie podejmowania decyzji o realizacji tego zabiegu przez specjalistów naszego gabinetu medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic. Procedura ta sprawdza się w usuwaniu depozytów tłuszczowych także z innych obszarów ciała, w tym z ud, pośladków, bioder czy wewnętrznej części kolan. Modelowanie ciała tą metodą pozwala na przywrócenie sylwetce estetycznego i proporcjonalnego wyglądu przy stosunkowo dużej przystępności cenowej.

Specyfika zabiegu

Laserowa liposukcja brzucha

Liposukcja laserowa to sposób na zredukowanie tkanki tłuszczowej, która może się nadmiernie gromadzić z wielu różnych powodów. Do podstawowych czynników należą nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, chroniczny stres, występowanie innych schorzeń czy też obciążenie genetyczne. Zbyt duże depozyty tłuszczowe mogą sprawiać znaczące problemy w utrzymywaniu wagi proporcjonalnej względem budowy ciała i wzrostu, a ponadto osłabiają wytrzymałość układu kostnego. Za pomocą liposukcji możemy nie tylko zredukować nagromadzone miejscowo komórki tłuszczowe, ale również pobrać je od pacjenta oraz przeszczepić w inne obszary ciała. Tkanka pozyskana tą metodą sprawdza się w roli wypełniacza pośladków, łydek czy piersi, a ponadto może być użyta w terapiach redukujących blizny czy inne niedoskonałości skórne.

Przebieg procedury

Zabieg usuwania tłuszczu z brzucha tą metodą jest wykonywany z użyciem specjalistycznego systemu. Aparatura ta pozwala na redukcję nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także jej wykorzystanie w celu reimplantacji. Procedura ta opiera się na wykorzystaniu wiązki laserowej o specjalnie dobranej długości emisji fali, która nie wywołuje zniszczenia komórek tłuszczowych. Pozyskany materiał zawiera cenne komórki macierzyste, które można przeszczepić w inny obszar ciała w ramach pojedynczej procedury. Zabieg odsysania tłuszczu z użyciem lasera wymaga zachowania odpowiednio dobranej temperatury, co ma na celu jednoczesne obkurczenie i ujędrnienie skóry.

Od czego zależy cena laserowej liposukcji brzucha?

Cena laserowej liposukcji brzucha jest uzależniona od kilku głównych aspektów zabiegowych. Do najważniejszych czynników należy sam zakres realizacji procedury, ponieważ ilość nadmiernie nagromadzonych depozytów tłuszczowych jest różna u poszczególnych pacjentów. Istotną kwestią pozostaje również ewentualne wykonanie lipotransferu w ramach tego samego zabiegu. Procedura może być ponadto opcjonalnie zrealizowana z sedacją przez wyspecjalizowanego anestezjologa, co również wpływa na potencjalne koszty. Wszystkie wymienione wyżej aspekty są omawiane z pacjentem podczas konsultacji poprzedzającej każdy zabieg.

Liczba zabiegów

Liposukcja laserowa w większości przypadków nie wymaga powtórzenia, dlatego zwykle jest realizowana jednorazowo. Istnieje jednak możliwość wykonania uzupełniającej procedury, jeżeli wystąpią do tego wskazania. Redukcja depozytów tłuszczowych uwidacznia się natychmiast po zabiegu, a w ciągu dwóch tygodni następuje pogłębienie się rezultatów. W przypadku wykonania lipotransferu widoczność efektów zależy od specyfiki uzupełnianego obszaru, a także indywidualnych predyspozycji pacjenta. Z reguły pobrany materiał naturalnie osadza się w tkankach przez około dwa tygodnie, przy czym początkowy efekt można odnotować już bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Procedura uzupełniająca

Koszty zabiegu wzrastają w przypadku uzupełnienia liposukcji procedurą z wykorzystaniem zimnej plazmy helowej, która ma na celu poprawę jędrności skóry. Materia ta przypomina pod względem stanu gaz i często jest określana jako czwarty stan skupienia. Do charakterystycznych cech plazmy helowej należą jej zjonizowane cząsteczki o obojętnym ładunku elektrycznym, a także zdolność silnego oddziaływania z polem elektrycznym czy magnetycznym, dobra przewodność prądowa oraz redukcja oporu elektrycznego pod wpływem zwiększenia temperatury. W zabiegu tym wykorzystywane są też fale radiowe podnoszące temperaturę helu, który pod ich wpływem zmienia swój stan skupienia w plazmę. W ten sposób generowany jest bodziec termiczny, który powoduje kontrolowane uszkodzenia skóry, co ma na celu zainicjowanie procesów regeneracyjnych. W rezultacie znacząco poprawia się jędrność i napięcie skóry po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas