Cena plastyki powiek dolnych zależy od różnych czynników. Jest to zabieg, który ma na celu usunięcie nieestetycznych zwiotczeń skóry w tej okolicy. Procedura ta została opracowana w taki sposób, aby wyeliminować część problemów związanych z postępującą utratą kolagenu i elastyny. Skóra powiek dolnych jest wyjątkowo cienka i delikatna, a jej wiotczenie niekorzystnie wpływa na wygląd twarzy. W takim przypadku zaleca się przeprowadzenie zabiegu zwanego blefaroplastyką. Przewidywany koszt zabiegu widoczny jest w cenniku na naszej stronie. Jednak o ostatecznej cenie zawsze decyduje lekarz, po przeprowadzeniu specjalistycznej konsultacji z pacjentem.

Spis treści:
Czym charakteryzuje się zabieg?
Główne wskazania
Etap przygotowawczy i procedura
Z czego wynika koszt procedury?
Zalecenia i postępowanie pozabiegowe

Czym charakteryzuje się laserowa plastyka powiek dolnych i jej cena?

Plastyka powiek dolnych jest obecnie wykonywana metodą laserową, która wpływa na cenę tego zabiegu. Procedurę tego typu wykonują nasi specjaliści w gabinecie Kaniowscy Clinic. Zastosowanie zabiegu jest zalecane głównie ze względów estetycznych, ale istnieje także szereg wskazań zdrowotnych. Blefaroplastyka nie tylko poprawia wygląd okolic oczu i całej twarzy, ale również przyczynia się do redukcji różnych dolegliwości związanych z opadaniem powiek. W przypadku powiek górnych dotyczy to, m.in. ograniczonego pola widzenia, osłabionego wzroku czy tendencji do nawracających migren. Zabieg zmniejsza także ryzyko rozwoju astygmatyzmu czy zeza.

Główne wskazania do zabiegu

Do zabiegu kierowani są pacjenci z widocznie opadającą powieką dolną, co jest diagnozowane podczas konsultacji z lekarzem specjalistą. Zabieg przeprowadza się głównie w celu przywrócenia tkankom odpowiedniego napięcia, co pomaga zredukować nieestetyczne zwiotczenie. Blefaroplastykę można również zastosować w przypadku eliminowania objawów ptozy, wynikającej głównie z uszkodzeń nerwów lub osłabienia mięśni. Dotyczy to również ptozy rzekomej, spowodowanej nadmiernym rozbudowaniem mięśnia. Blefaroplastyka umożliwia korektę konturu lub kształtu powieki, co pozwala lepiej uwidocznić rzęsy oraz poprawić wyrazistość spojrzenia. Zabieg może być również pomocny przy konieczności zmniejszenia ciężaru powiek, poprawy pola widzenia czy redukcji problemów związanych z niewydolnością mięśnia dźwigacza.

Etap przygotowawczy i procedura

Blefaroplastyka wymaga od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, na pewien czas przed zabiegiem, zaleca się zaprzestanie przyjmowania leków zawierających kwas salicylowy, takich jak polopiryna czy aspiryna. Takie środki wydłużają czas krzepnięcia krwi i tym samym zwiększają ryzyko zwiększonego krwawienia. Pacjent otrzymuje pełną informację podczas konsultacji z chirurgiem, w ramach której specjalista przedstawia szczegółowe informacje na temat całej procedury oraz może zlecić badania laboratoryjne, takie jak morfologia, APPT czy poziom elektrolitów.

Zabieg plastyki odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60-90 minut. Procedura rozpoczyna się od wykonania cięcia laserowego w celu usunięcia zwiotczałej skóry. Może również dojść do obkurczenia odsłoniętego mięśnia oraz redukcji wypuklin tłuszczowych. Rana jest zamykana warstwowo cienkimi szwami, które umożliwiają umiejscowienie blizny w fałdzie powieki, co pozwala zminimalizować jej widoczność po pełnym zagojeniu.

Z czego wynika cena plastyki powiek dolnych?

Plastyka powiek dolnych wykonywana jest w różnym zakresie, co wpływa na cenę zabiegu. W cenniku przedstawiony jest koszt minimalny i maksymalny dla tego typu zabiegu. O finalnej kwocie decyduje lekarz, po przeprowadzeniu konsultacji z pacjentem. Koszt wzrasta, jeśli jednocześnie przeprowadzana jest blefaroplastyka powiek górnych, co zwiększa złożoność procedury i wydłuża czas jej trwania. Cena będzie wyższa również w przypadku dodatkowej regeneracji skóry powiek. Zastosowanie technologii laserowej znacząco przyspiesza i usprawnia cały proces.

Zalecenia i postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu blefaroplastyki pacjent musi przestrzegać określonych zaleceń dotyczących ochrony skóry i jej pielęgnacji. W niektórych przypadkach może być konieczne czasowe zakrycie oka niewielkim opatrunkiem. W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się stosowanie chłodnych kompresów, które zmniejszają zasinienia i łagodzą obrzęk. Objawy te zazwyczaj ustępują w ciągu 2-4 tygodni po blefaroplastyce.

Po zabiegu pacjent może odczuwać łzawienie, pieczenie, swędzenie oraz nadwrażliwość na światło, jednak te dolegliwości można złagodzić kroplami do oczu. Dyskomfort zwykle ustępuje po 1-2 dniach, co ogranicza konieczność stosowania środków łagodzących przez dłuższy czas. W okresie rekonwalescencji należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, solarium oraz długotrwałej ekspozycji na słońce. Szwy zdejmowane są zazwyczaj po 7-10 dniach.