Cena usunięcia ginekomastii to jeden z czynników najczęściej branych pod uwagę przy realizacji tego zabiegu. Jego wykonanie staje się koniecznością dla wielu mężczyzn. Ginekomastia to niekontrolowany rozrost tkanki gruczołowej, który objawia się powiększeniem piersi. Problem ten często staje się przyczyną dużego dyskomfortu fizycznego i psychicznego, a sposobem na uporanie się z nim jest przeprowadzenie odpowiedniego profesjonalnego zabiegu.
Spis treści:
Od czego zależy koszt zabiegu?
Specyfika dolegliwości i prawidłowa diagnostyka
Z czego wynikają koszty?
Redukcja lipomastii
Sposób na pozbycie się obu problemów
Od czego zależy cena usunięcia ginekomastii?
Cena usunięcia ginekomastii zależy tak naprawdę od wielu czynników, w tym od specyfiki samego problemu oraz technologii używanej do wykonania niezbędnej procedury. Zabiegi tego typu realizują specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Zmienne wpływające na ich koszty są powiązane również z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami pacjenta, a także stopniem zaawansowania problemu. Każdy przypadek wymaga odpowiedniej diagnostyki i analizy. Na podstawie konsultacji możemy dopasować najbardziej optymalną metodę zabiegową, a następnie przedstawić ostateczną wycenę zabiegu. Ginekomastia może pojawić się u mężczyzn w praktycznie każdym wieku. Przypadłość ta często występuje w okresie dorastania i jest spowodowana wahaniami hormonalnymi, jednak zwykle mija samoistnie.
Specyfika dolegliwości i prawidłowa diagnostyka
Koszty zabiegu pozwalającego na usunięcie ginekomastii są bezpośrednio uzależnione od specyfiki problemu. Kluczową kwestią przed zaplanowaniem procedury jest więc precyzyjna diagnostyka. Przyczyny rozrostu gruczołu sutkowego mogą być dość zróżnicowane. Z reguły problem wynika z zaburzeń hormonalnych, schorzeń metabolicznych, nieprawidłowości w pracy gruczołów dokrewnych oraz czynników genetycznych. Konsultacja ze specjalistą obejmuje dokładny wywiad medyczny, połączony z badaniem fizykalnym. Zależnie od wyników diagnostyki dobierana jest optymalna metoda zabiegowa. Koszty procedury mogą wzrosnąć, gdy jednocześnie przeprowadzany jest zabieg usunięcia lipomastii.
Z czego wynika cena usunięcia ginekomastii wybranymi metodami?
Cena usunięcia ginekomastii może się różnić w zależności od jej poszczególnych rodzajów. Operacja chirurgiczna jest przeprowadzana przede wszystkim w przypadku ginekomastii gruczołowej. Zabieg ten polega na usunięciu przerośniętego gruczołu, co wymaga wykonania niedużego nacięcia w okolicy otoczki sutkowej. Procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny, a po jej zakończeniu pacjent może wrócić do domu. Szwy zdejmowane są średnio po 7 dniach. Warto jednak pamiętać, że ginekomastia może być również tłuszczowa lub gruczołowo-tłuszczowa. W ich przypadku stosowane są inne metody terapeutyczne, co wpływa na nieco odmienne koszty zabiegów.
Redukcja ginekomastii tłuszczowej
Objawy podobne do ginekomastii gruczołowej daje ginekomastia tłuszczowa, nazywana również lipomastią. W obu tych stanach dochodzi do widocznego powiększenia okolic piersi u mężczyzn. Struktura tkanki jest jednak inna, ponieważ w lipomasti dochodzi do rozrostu jedynie tkanki tłuszczowej. Oba schorzenia cechują się też odmiennymi przyczynami oraz formą terapii. W przypadku lipomastii problem najczęściej wynika z nadwagi i skłonności genetycznych, podczas gdy czynniki hormonalne odgrywają mniejszą rolę. W redukcji tego problemu stosuje się liposukcję, czyli zabieg odsysania tkanki tłuszczowej. Procedura ta jest realizowana w znieczuleniu miejscowym, a o czasie jej trwania decyduje głównie ilość pobranego tłuszczu. Pacjent może wrócić do domu od razu po zakończeniu zabiegu, natomiast szwy są zdejmowane po 7-10 dniach. Tkanki gruczołowej nie da się niestety usunąć poprzez liposukcję, z uwagi na jej większą gęstość w porównaniu do tkanki tłuszczowej.
Sposób na pozbycie się ginekomastii tłuszczowo-gruczołowej
U niektórych pacjentów mogą występować obok siebie oba problemy, czyli jednoczesny rozrost tkanki tłuszczowej oraz gruczołowej. W takim przypadku diagnozowana jest ginekomastia tłuszczowo-gruczołowa. Do jej rozwoju dochodzi w wyniku jednoczesnego występowania nieprawidłowości hormonalnych oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej, spowodowanego nadwagą. Ryzyko ginekomastii tłuszczowo-gruczołowej wzrasta u pacjentów otyłych, ponieważ mają oni tendencję do podwyższonego poziomu estrogenów w organizmie. Z rozrostem tkanki gruczołowej powiązane są właśnie te hormony żeńskie. Sposobem na usunięcie ginekomastii w takiej formie jest przeprowadzenie zabiegu łączonego, czyli kombinacji operacji chirurgicznej oraz liposukcji. Warto pamiętać, że w takim przypadku wzrastają koszty całej procedury.