Drenaż limfatyczny to coraz częściej stosowana metoda oddziaływania na układ chłonny, która ma na celu usprawnienie krążenia oraz zniwelowanie obrzęków w różnych obszarach ciała. Procedura ta znajduje zastosowanie również w redukcji cellulitu oraz modelowaniu i ujędrnianiu skóry. Drenaż bazuje na wykorzystaniu specjalnej technologii, która wpływa na pobudzenie krążenia krwi i limfy oraz usprawnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej.
Spis treści:
Kiedy zabieg jest zalecany?
Główne wskazania
Zastosowanie lasera podciśnieniowego
Co daje zabieg?
Rezultaty procedury
Przeciwwskazania
Kiedy zalecany jest drenaż limfatyczny na brzuch, nogi lub na cellulit?
Drenaż limfatyczny można przeprowadzić na wielu różnych partiach ciała, najczęściej takich jak nogi, brzuch czy obszary dotknięte cellulitem. Zabieg ten, z wykorzystaniem odpowiedniej aparatury, przeprowadzamy w gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedura ma na celu usprawnienie krążenia chłonki w organizmie, a tym samym poprawę motoryki układu chłonnego, regenerację układu limfatycznego oraz redukcję obrzęków. Drenaż pomaga w eliminacji zastojów limfatycznych i cellulitu, a także niweluje dolegliwości związane z zatrzymywaniem limfy.
Główne wskazania
Zastoje i obrzęki limfatyczne mogą pojawiać się w różnych partiach ciała, na które ukierunkowany jest zabieg. W przypadku nóg drenaż ma na celu redukcję bólu spowodowanego np. pracą stojącą. Procedura przeprowadzona na brzuchu pomaga w modelowaniu sylwetki oraz redukcji cellulitu, ułatwiając likwidację obrzęków czy redukcję zatrzymania wody w organizmie. Zabieg wykonany na twarzy wspomaga natomiast krążenie krwi i limfy oraz oczyszczanie skóry z toksyn. Drenaż sprawdza się także w terapiach pooperacyjnych obrzęków. Procedura może być wykonywana również w obrębie rąk, obejmując ramiona, doły pachowe, stawy łokciowy i nadgarstkowy, staw ramienny, śródręcze czy palce. Zabieg tego rodzaju wspomaga profilaktykę przeciwobrzękową.
Zastosowanie lasera podciśnieniowego
W realizacji masażu drenującego wykorzystywany jest specjalistyczny system lasera podciśnieniowego, który wyposażony jest w głowice z mikrostymulatorami. Technologia ta umożliwia wykonanie drenażu w głębokich warstwach skóry, oddziałującego na układ limfatyczny, układ współczulny oraz naczynia krwionośne. Głowice zabiegowe występują w kilku rodzajach, co pozwala na przeprowadzanie terapii nawet na delikatnej skórze oraz umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Technologia ta pozwala na głęboką stymulację tkanki łącznej, która może być ukierunkowana na określone partie ciała i twarzy. Zabieg może obejmować dobór odpowiedniego focusu, czyli programu dopasowanego do obszaru ciała wymagającego wzmożonej pracy urządzenia.
Co daje zabieg drenażu limfatycznego i od czego zależy jego cena?
Zabieg drenażu limfatycznego jest wykonywany przez specjalistów gabinetu Kaniowscy Clinic, a jego cena zależy od kilku kryteriów. Na koszty wpływa przede wszystkim obszar wykonania procedury realizowanej z wykorzystaniem specjalistycznego lasera podciśnieniowego. Zabieg może być przeprowadzony na ciele lub twarzy jednorazowo bądź też w ramach kilku sesji. Cena zależna jest również od focusu, który ma na celu skoncentrowanie części zabiegu na określonej partii ciała.
Rezultaty procedury
Rezultatem drenażu limfatycznego jest przede wszystkim usprawnienie krążenia limfy. Zabieg ten przyczynia się do usuwania nadmiaru wody z organizmu, co przyspiesza metabolizm i transfer tłuszczu. Masaż drenujący nie tylko likwiduje obrzęki w poszczególnych częściach ciała, ale też przeciwdziała dolegliwościom spowodowanym zastojem krwi i limfy. Drenaż może także przyczynić się do ogólnej poprawy samopoczucia, przyspieszając zarazem regenerację organizmu. Procedura jest zalecana osobom aktywnym fizycznie, którym zależy na poprawie wyników. Zabieg wspomaga również proces oczyszczania organizmu z toksyn, co z kolei poprawia wygląd skóry poprzez redukcję cellulitu, odżywienie i ujędrnienie. Nie bez znaczenia pozostaje także wyszczuplenie wybranych partii ciała.
Przeciwwskazania do zabiegu
Do wykonania zabiegu limfatycznego występują pewne przeciwwskazania, które powinny zostać wykluczone na etapie konsultacji ze specjalistą. Ich uwzględnienie jest konieczne, aby uniknąć powikłań związanych z procedurą. Zabieg nie jest wykonywany w przypadku znacznych stanów zapalnych w organizmie, guzków w okolicach węzłów chłonnych czy chorób, ran i uszkodzeń skóry. Przeciwwskazaniem do drenażu jest również występowanie wad serca, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, zapalenia żył oraz świeżych zakrzepów. Z zabiegu należy zrezygnować w przypadku różnych chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób nowotworowych, ostrego obrzęku płuc czy niewydolności nerek i wątroby. Warto pamiętać, że kobiety w ciąży mogą poddać się zabiegowi jedynie w obszarze nóg. Zabieg taki może być nawet wskazany, ponieważ pomaga w niwelowaniu problemów z zatrzymywaniem wody w organizmie, obrzękami czy opuchlizną.