Efekty kriolipolizy to czynnik, który bardzo często jest brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o realizacji tego zabiegu. Jego podstawowy cel to redukcja nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej, która w najbardziej newralgicznych częściach ciała może być wyjątkowo oporna. Procedura ta z reguły jest wykonywana na obszarze brzucha, pleców, ramion, ud, łydek, talii, boczków czy podbródka. Zabieg przynosi rezultaty polegające na wymodelowaniu i wyszczupleniu ciała.
Spis treści:
Na czym polega procedura?
Wymrażanie tkanki tłuszczowej
Rezultaty
Kiedy rezultaty się uwidaczniają?
Zalecenia pozabiegowe
Przeciwwskazania do procedury
Jakie są efekty kriolipolizy podbródka, ramion czy ud i na czym polega ten zabieg?
Efekty kriolipolizy podbródka, ramion, ud i innych obszarów ciała są osiągane poprzez zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej. Procedurę taką wykonujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Zabieg polega na zastosowaniu specjalnej aparatury z głowicą, która zasysa tkankę tłuszczową i obniża jej temperaturę nawet do -10 stopni Celsjusza. Proces ten inicjuje kontrolowany stan zapalny w komórkach tłuszczowych, prowadząc do ich rozpuszczenia. Następnie odbywa się ich strawienie przez makrofagi i fagocyty układu odpornościowego, po czym są metabolizowane przez wątrobę i ostatecznie naturalnie wydalane z organizmu. Cały proces powoduje redukcję tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu oraz wygładzenie i napięcie skóry.
Wymrażanie tkanki tłuszczowej
Aparatura wykorzystywana do kriolipolizy łączy w sobie różne technologie, które pozwalają na stymulację termiczną. Proces wymrażania tkanki tłuszczowej nie wywołuje żadnych siniaków ani odmrożeń na powierzchni skóry, a także nie towarzyszą mu dolegliwości bólowe. Elektrody do stymulacji mięśni pozwalają dodatkowo na przeprowadzenie termicznego drenażu limfatycznego, co przyspiesza usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu. Pojedyncza sesja trwa około 45 minut. Zabieg jest przeprowadzany w warunkach próżniowych, co niweluje ból i dyskomfort obecny przy stosowaniu wielu innych metod. Głowica aparatury dysponuje specjalnym aplikatorem, który delikatnie zasysa skórę. Procedura nie wywołuje dzięki temu dolegliwości spowodowanych zbyt silnym zaciąganiem tkanki tłuszczowej oraz nie pozostawia po sobie śladów.
Rezultaty
Kriolipoliza bazuje na technologiach, które w znacznym stopniu minimalizują potencjalne skutki uboczne. Rezultaty zabiegu możemy uwidocznić na wielu partiach ciała, a przy tym wzmocnić i wymodelować mięśnie. Procedura wymaga indywidualnego dopasowania parametrów, takich jak temperatura pracy czy siła zasysania. Po jej zakończeniu aplikatory są odłączane, a sama tkanka dodatkowo poddawana jest specjalnemu masażowi z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Po zabiegu mogą uwidocznić się na skórze obrzęki i zaczerwienienia, jednak objawy te są całkowicie naturalne i ustępują po paru godzinach. Kilka dni po wykonaniu kriolipolizy, obszar zabiegowy jest też nieco wrażliwy oraz tkliwy. Symptomy te mijają jednak szybko i zwykle nie utrudniają codziennej aktywności.
Kiedy uwidoczniają się efekty kriolipolizy?
Zastanawiasz się, kiedy uwidoczniają się efekty kriolipolizy? Z reguły rezultaty zabiegu można zaobserwować po upływie około dwóch miesięcy, ponieważ w tym okresie dochodzi do ostatecznego usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej z organizmu oraz wyraźnego obniżenia jej objętości. Zgodnie z aktualnymi badaniami, redukcja nagromadzonego tłuszczu taką metodą może sięgać nawet 25%. Proces chłodzenia działa na komórki selektywnie, a ich trawienie rozpoczyna się po około 14 dniach od zabiegu. Czas utrzymywania się efektów zależy od kilku czynników, takich jak styl życia, wiek czy genetyka. Kriolipoliza nie jest jednak metodą odchudzania, dlatego nie należy jej traktować jako zamiennika dla zbalansowanej diety oraz regularnych ćwiczeń.
Zalecenia pozabiegowe
Po zabiegu należy bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń. Dotyczy to zarówno kwestii żywieniowych, jak i tych związanych z codzienną aktywnością fizyczną. Zabiegu zwykle nie trzeba powtarzać, jednak w razie konieczności możliwe jest jego powtórne wykonanie na podstawie indywidualnych ustaleń ze specjalistą. Procedura może się odbywać z wykorzystaniem kilku głowic, zależnie od obszaru ciała oraz konkretnych potrzeb. Zabieg oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe, które są zgromadzone podskórnie w wybranym obszarze. Z tego względu nie wpływa negatywnie na nerwy czy mięśnie. Skóra na czas procedury jest dodatkowo zabezpieczona przed odmrożeniem za pomocą odpowiednich membran izolacyjnych.
Przeciwwskazania do procedury
Kriolipoliza nie jest zabiegiem odpowiednim dla kobiet w ciąży i karmiących piersią czy pacjentów z rozrusznikami serca. Z procedury muszą też zrezygnować osoby z zaawansowaną cukrzycą, nowotworami, epilepsją, infekcjami czy schorzeniami w rodzaju krioglobulinemii lub hipoproteinemii. Do przeciwwskazań zalicza się też napadowy skurcz naczyń krwionośnych, który występuje pod wpływem ekspozycji na zimno. Zabiegu nie wykonuje się ponadto w przypadku miejscowych stanów zapalnych, otwartych ran czy zaburzeń w pracy wątroby lub nerek.