fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Epilacja we Wrocławiu
Epilacja we Wrocławiu

Epilacja we Wrocławiu zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest to wyjątkowo efektywna i bezpieczna metoda eliminowanie niepożądanego owłosienia skóry. Zabieg ten można przeprowadzić na różnych obszarach ciała. Od standardowej depilacji różni się przede wszystkim tym, że skutecznie niszczy cebulki włosów i trwale zabezpiecza przed ich odrastaniem. We Wrocławiu zabieg ten zrealizować można w naszym centrum dermatologii i medycyny estetycznej Kaniowscy Clinic.

Spis treści:
Zalecenia
Przewaga nad depilacją
Stosowane technologie
Laser Palomar Vectus
Laser Thunder MT
Przebieg zabiegu
Przeciwwskazania do zabiegu

Kiedy jest zalecana epilacja we Wrocławiu?

Epilacja we Wrocławiu to zabieg, na który decyduje się wielu pacjentów. Wynika to z jej znaczącej przewagi nad domowymi metodami depilacji, z którymi wiążą się liczne niedogodności. Za pośrednictwem tej metody można nie tylko wyeliminować nadmierne owłosienie, ale również usunąć to znajdujące się w nieodpowiednich miejscach. Znaczna część tradycyjnych metod okazuje się w takich sytuacjach zawodna, przez co włosy pozostają widoczne lub szybko odrastają.

Przewaga nad depilacją

Epilacja ma dużo wspólnego z depilacją, jednak występują między nimi istotne różnice. Pierwszy z tych zabiegów wykonywany jest wyłącznie w specjalistycznych gabinetach medycznych, podczas gdy drugi można przeprowadzić również u kosmetyczki lub nawet we własnym domu. Depilacja polega ponadto na usuwaniu jedynie górnych części włosa, czyli jego łodygi. W procesie epilacji następuje natomiast trwałe uszkodzenie samych cebulek włosów, co przekłada się na większą trwałość uzyskanych efektów. O ile po depilacji owłosienie zaczyna odrastać nawet kolejnego dnia, o tyle zakończony cykl specjalistycznego zabiegu daje pewność braku odrostów na zawsze.

Poprzez zastosowanie jakich technologii jest przeprowadzana epilacja we Wrocławiu?

Epilacja we Wrocławiu jest realizowana w naszym gabinecie z pomocą technologii laserowych. W tym celu wykorzystujemy odpowiednio dobraną długość fali, która wywiera wpływ na melaninę. Barwnik ten występuje w komórkach skóry, a jego duże stężenie znajduje się we włosach. Światło lasera dociera do melaniny, po czym wytwarzana jest energia cieplna i następuje zniszczenie włosa razem z cebulką. Aby nie doszło do jego odrośnięcia, włos musi posiadać wystarczającą ilość melaniny i znajdować się w tzw. fazie aktywnego wzrostu. W ten sposób będzie możliwe efektywne zniszczenie macierzy włosa, co uniemożliwi jego dalszy wzrost. Z tego względu zabiegi epilacji należy powtarzać, aby wyeliminować kolejne partie włosów będące w danym czasie w różnych fazach wzrostu. Kolejne procedury odbywają się od 4 do 6 razy co 4-10 tygodni, zależnie od partii ciała. Częściej powtarzać można zabieg na twarzy, brzuchu, pośladkach, pachach czy bikini, natomiast większego odstępu czasowego wymagaj epilacja klatki piersiowej, pleców, ud czy łydek.

Laser Palomar Vectus

zabieg laserem diodowym palomar vectus

Palomar Vectus to nowoczesny laser diodowy, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Zabieg z jego zastosowaniem zapewnia wysoką efektywność niezależnie od koloru włosów i karnacji pacjenta, z wyjątkiem siwych włosów. Urządzenie to posiada specjalny czytnik Skintel, który analizuje poziom stężenia melaniny. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualne dostosowanie parametrów lasera do potrzeb pacjenta, co potęguje efektywność. Palomar Vectus dysponuje dwiema głowicami o różnej wielkości, dzięki którym można odpowiednio zoptymalizować sam przebieg zabiegu. Mniejsza z nich łatwiej dopasowuje się do miejsc trudno dostępnych, natomiast większa może w krótszym czasie wyeliminować owłosienie z dużej powierzchni skóry ciała.

Laser Thunder MT

glowica-thunderThunder MT jest obecnie jednym z najnowocześniejszych laserów do epilacji. Urządzenie to korzysta z dwóch fal świetlnych o różnej długości, co znacząco przyspiesza cały proces zabiegu oraz podnosi jego skuteczność. Jedna z długości fali lasera wpływa niszcząco na barwnik, dzięki czemu eliminuje łodygę i macierz włosa. Druga natomiast odpowiada za usuwanie naczyń, które odżywiają cebulki włosów. Połączenie obu tych technologii daje możliwość efektywnego pozbycia się struktur włosów z wybranego obszaru skóry. W czasie zabiegu bardzo istotny jest system chłodzenia skóry, który skutecznie minimalizuje dyskomfort pacjenta podczas pracy lasera.

Jak wygląda epilacja we Wrocławiu?

Epilacja laserowa we Wrocławiu realizowana jest bezpośrednio w naszym gabinecie. Zabieg ten wymaga odpowiedniego przygotowania od pacjenta, celem zapewniania lepszych efektów oraz zmniejszenia ryzyka efektów ubocznych. Na około trzy tygodnie przed epilacją wybrany obszar skóry nie może być poddawany depilacji przy użyciu pęsety, wosku czy depilatora elektrycznego. Metody te usuwają bowiem część włosa, przez co laser nie jest w stanie efektywne zlikwidować cebulek. Obszar zabiegowy zaleca się jednak ogolić zwykłą maszynką jednorazową, aby skoncentrować działanie urządzenia na części włosa zlokalizowanej wewnątrz skóry. W ten sposób można też uniknąć ewentualnych poparzeń. Istotne jest również, by pozostawić niewielki obszar nieogolony, aby przed zabiegiem ocenić na jego podstawie kolor i gęstość włosów. Takie rozwiązanie pozwoli na trafniejszy dobór parametrów lasera.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe

W czasie zabiegu epilacji konieczne jest założenie specjalnych okularów zabezpieczających oczy przed działaniem światła lasera. Pacjent przebywa w wygodnej pozycji leżącej, a specjalista przesuwa głowicą po skórze. W trakcie zabiegu wyzwalane są błyski światła o odpowiednio dobranej długości fali. Aby zniszczyć cebulki włosów, wiązka światła generowana przez laser musi być wystarczająco silna. Z tego względu na skórze mogą wystąpić różne objawy, takie jak uczucie mrowienia lub pieczenia, obrzęk czy zaczerwienienia. Dolegliwości te mijają po kilkunastu godzinach, a same włoski ulegają stopniowemu wykruszeniu w okresie kilku kolejnych tygodni. W tym czasie należy unikać opalania, ze względu na ryzyko przebarwień skóry. Prawidłowo wykonany zabieg wyeliminuje problem z odrastaniem włosów, a także zniweluje ryzyko ich wrastania i przymieszkowego zapalenia skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Epilacja to bezpieczna metoda zabiegowa, jednak nie każdy pacjent może skorzystać z takiego sposobu usuwania owłosienia. Występują bowiem pewne przeciwwskazania, które zwykle uniemożliwiają czasowo zastosowanie lasera. Z zabiegów muszą zrezygnować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby spożywające zioła i leki wywołujące efekt fotouczulający – np. różne pochodne witaminy A. Do przeciwwskazań należy też zmieniona chorobowo lub uszkodzona skóra w obszarze poddawanym epilacji. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu Kaniowscy Clinic, gdzie gwarantujemy kompleksowe podejście do pacjenta, a sam zabieg wykonujemy w bardzo przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas