fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Infuzja tlenowa. Wszystko, co warto wiedzieć
Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to nowoczesna i nieinwazyjna metoda odmładzenia i regeneracji skóry twarzy. Dobór odpowiednich preparatów oraz zastosowanie technologii nanocząsteczkowej, wspomaganej działaniem tlenu pozwala na stymulację głębokich warstw skóry. Cały zabieg przynosi bardzo zadowalające efekty w postaci nawilżenia i redukcji zmarszczek. Wielu celebrytów korzysta z tej metody, stosując ją "przed wielkim wyjściem".

Spis treści
Opis zabiegu
Wskazania do zabiegu
Przebieg zabiegu
Osiągane rezultaty
Rekonwalescencja po zabiegu
Przeciwwskazania
Cena zabiegu

Zabieg infuzji tlenowej

Zabieg infuzji tlenowej jest przeznaczony przede wszystkim dla osób borykających się z problemem suchej, szarej skóry z widocznymi oznakami starzenia. Metoda wykonywana jest często przed tzw. "ważnym wyjściem", ponieważ efekty widoczne są niemal natychmiast następuje bowiem ujędrnienie, napięcie i rozjaśnienie skóry. Dużą zaletą zabiegu, jest brak okresu rekonwalescencji. Po wykonaniu procedury, trwającej około godziny, można wrócić do codziennych obowiązków.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest wykonywany w naszej klinice przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Pierwszym krokiem jest wybór optymalnego dla skóry preparatu. Składników możliwych do zaaplikowania podczas zabiegu jest wiele. Doświadczony specjalista dobierze preparat, który najlepiej spełni swoją funkcję. Podczas zabiegu wykorzystuje się kilka technologii jednoczenie. Po pierwsze, preparat rozdrabniany jest na nanocząsteczki i łączony z nanoplatyną. Nanoplatyna to katalizator wspomagający odnowę cery. Jej podstawową funkcją jest szybkie i łatwe dostarczenie rozdrobnionego preparatu do głębokich warstw skóry Co więcej, nanoplatyna ma właściwości antyoksydacyjne, więc zwalcza wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn procesów starzenia. Tlen pod ciśnieniem jest wykorzystywany do wtłoczenia nanocząsteczek w głąb tkanek, tak aby preparat mógł zadziałać również w głębokich warstwach skóry. Aplikowany z nanoplatyną środek składa się z witamin oraz kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za poziom nawilżenia i napięcia skóry.

Wskazania do zabiegu

Zabieg jest wskazany dla wszystkich osób, które chcą poprawić kondycję i wygląd swojej skóry. Metoda pozwala na odwrócenie pierwszych oznak starzenia. Szara oraz zmęczona skóra bardzo dobrze reaguje na infuzję tlenową. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty w postaci spłycenia zmarszczek i rozjaśnienia cery. Ze względu na właściwości ujędrniające, metoda jest polecana osobom mającym wiotczejącą skórę.

Zauważono ciekawy fakt, że zabieg wspomaga procesy gojenia ran u chorych na trądzik różowaty. Podawanie penetrującego skórę preparatu z nanoplatyną przy wykorzystaniu tlenu pobudza odnowę komórek, tym samym zapobiegając powstaniu blizn potrądzikowych. Co więcej, wykonane zabiegi ograniczają wydzielanie łoju (sebum), którego nadprodukcja prowadzi do powstania objawów choroby. Wykorzystywany nanokoloid platyny ma działanie przeciwbakteryjne, co redukuje procesy zapalne toczące się w tkankach.
Jeszcze innym wskazaniem, mogą być plamy pigmentacyjne widoczne na skórze. Zabieg rozjaśnia przebarwienia. W przypadku skóry młodej – działamy profilaktycznie, zapobiegając procesom starzenia, utracie nawilżenia i jędrności skóry.

infuzja tlenowa be ceuticals wrocław kaniowscy

Wskazania do zabiegu infuzji tlenowej:

 • skóra niedotleniona, szara, zmęczona,
 • skóra dojrzała z oznakami starzenia (zmarszczki),
 • skóra sucha, odwodniona,
 • skóra pozbawiona sprężystości, zwiotczała,
 • skóra skłonna do przebarwień,
 • skóra wrażliwa z popękanymi naczynkami krwionośnymi,
  trądzik różowaty

Przebieg zabiegu

Zabieg składa się z kilku etapów wykonywanych w odpowiedniej kolejności. Początkowo skóra poddawana jest bardzo dokładnemu demakijażowi oraz oczyszczeniu. Specjalista kosmetolog wykonujący zabieg dokładnie ocenia stan cery. Na podstawie informacji uzyskanych od pacjenta z wywiadu oraz własnych obserwacji wybierany jest preparat, który najlepiej spełni swoją funkcję. Kolejnym etapem jest peeling. W tym momencie delikatnie złuszczane są martwe komórki z powierzchni naskórka. Skóra zostaje wygładzona i rozjaśniona. Tak przygotowana cera może być poddana kolejnym etapom. Osoba wykonująca zabieg przygotowuje ampułkę z wybranym wcześniej preparatem do aplikacji. Kolejnym krokiem jest już podawanie substancji w głąb skóry. Kosmetolog zbliża aplikator do twarzy i przy pomocy tlenu wtłacza serum w tkankę. Specjalista dokładnie wykonuje czynności najpierw na jednej, później na drugiej części twarzy. Po wykonanej procedurze na okolicę zabiegową nakładany jest specjalny żel. Cała procedura nie wywołuje żadnych odczuć bólowych, dlatego nie ma konieczności stosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg zajmuje około 60 minut.

Efekty infuzji tlenowej

Zaletą infuzji tlenowej jest to, że efekty są widoczne niemal natychmiast. Skóra niedługo po zabiegu jest lepiej ujędrniona, wygląda zdrowo i świeżo. Po upływie kilkunastu godzin uwidoczni się pełny rezultat. Cera będzie wygładzona, bardziej elastyczna, rozjaśniona i lepiej nawilżona. Uzyskiwane rezultaty różnią się delikatnie w zależności od zastosowanego preparatu, dlatego tak ważne jest, żeby doświadczona osoba wybierała serum. Efekty pojedynczego zabiegu najczęściej utrzymują się około dwóch tygodni. Po przeprowadzeniu serii zabiegów rezultaty są zauważalne przez około pół roku.

Efekty zabiegu:

 • uelastycznienie i ujędrnienie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek (optyczne odmłodzenie cery),
 • rozjaśnienie cery i wyrównanie kolorytu (rozpromienienie cery),
 • głębokie nawilżenie skóry,
 • regulacja wydzielania sebum (szczególnie pożądane w trądziku różowatym)

Czy po zabiegu wymagana jest rekonwalescencja?

Po zabiegu pacjent nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu można wrócić do swoich codziennych zajęć. Metoda nie zostawia śladów na skórze, nie powoduje podrażnień ani zaczerwienienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg jest zaliczany do nieinwazyjnych i łagodnych, jednak jak każda procedura ma swoje przeciwwskazania. Zaliczamy do nich:

 • uczulenie na składniki preparatów używanych podczas zabiegu,
 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • infekcje skóry na obszarze, w którym ma być wykonany zabieg,
 • stany zapalne skóry w okolicy, w której ma być wykonywany zabieg,
 • niektóre choroby skóry,
 • aktywna opryszczka- jest to czasowe przeciwwskazanie- po zniknięciu wykwitów można przeprowadzić zabieg.

Jeśli już wiesz, że warto się zdecydować na zabieg infuzji tlenowej, poznaj jego cenę

Cena za jedną sesję zabiegu infuzji tlenowej wynosi około 200 złotych. Należy pamiętać, że efekty widoczne są już po pierwszej procedurze, jednak żeby rezultaty utrzymały się dłużej, zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.

Zabieg jest innowacyjnym sposobem na cofnięcie oznak starzenia skóry twarzy. Mała inwazyjność i duża łagodność sprawiają, że nawet osoby posiadające wrażliwą cerę mogą skorzystać z metody, w celu odzyskania prawidłowego kolorytu, ujędrnienia i uelastycznienienia tkanek. Pacjenci borykający się z trądzikiem różowatym mogą wspomóc leczenie choroby korzystając z infuzji. Wiele pacjentów, w tym celebrytów traktuje metodę, jako "zabieg bankietowy". Jest to możliwe dzięki szybko pojawiającym się efektom. Procedurę wykonuje się dzień przed ważnym wydarzeniem, na przykład ślubem, czy rozdaniem nagród.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas