fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak usunąć plamy po opalaniu?
Jak usunąć plamy po opalaniu?

Jak usunąć plamy po opalaniu? Przebarwienia należą do najczęstszych oznak intensywnej ekspozycji słonecznej i zbyt częstych wizyt w solarium. Większość tego typu zmian nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, ale może być przyczyną dyskomfortu estetycznego. Plamy po opalaniu powstają w wyniku procesów pigmentacyjnych prowadzących do zmiany naturalnego koloru skóry. Aby je zredukować, można zastosować różne specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.

Spis treści:
Laseroterapia
Zastosowanie lasera
Działanie
Inne metody
Terapia dermatologiczna
Peelingi medyczne

Jak usunąć plamy po opalaniu dzięki laseroterapii?

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć plamy po opalaniu, warto wiedzieć, że sposobów na zredukowanie przebarwień tego typu może być kilka. Jednym z nich jest skorzystanie z zabiegów laseroterapii, które przeprowadzamy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Procedury tego typu powinny być odpowiednio zaplanowane i dopasowane do potrzeb pacjenta, dlatego zawsze wymagają wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. Metody laserowe pozwalają na wyeliminowanie zmian, które są spowodowane nadmierną ilością i aktywnością melanocytów. Komórki te odpowiadają za produkcję melaniny w procesie melanogenezy, a zaburzenia tego procesu prowadzą do odkładania się ciemniejszego pigmentu w naskórku i głębszych warstwach skóry właściwej.

Zastosowanie lasera

Urządzenia do laseroterapii sprawdzają się przede wszystkim w redukcji tych plam, które powstały w wyniku nadmiernej pigmentacji w głębokich warstwach skóry. Zabiegi z ich użyciem polegają na emisji wiązki lasera, która pozwala na koagulację melaniny oraz zniszczenie komórek odpowiedzialnych za ich produkcję. Działanie takich technologii opiera się na rozbiciu cząsteczek ciemniejszego pigmentu, a następie ich samoczynnym wydaleniu przez organizm. Poszczególne metody powinny być dobierane do wieku i głębokości przebarwień, ponieważ lasery mają różne parametry i właściwości. Z reguły najbardziej zauważalną poprawę można uzyskać przy dość płytkiej depigmentacji. W przypadku plam dłużej utrzymujących się na skórze, terapię trzeba zaplanować bardziej kompleksowo. Zastosowanie lasera wymaga też zadbania o odpowiednią pielęgnację pozabiegową obejmującą łagodzenie opuchlizny i podrażnień. Pacjent powinien też unikać podrażnień skóry, dlatego zaleca się rezygnację z dalszego opalania przez pewien czas.

Działanie

W redukcji plam po opalaniu zastosowanie znajdują różne systemy laserowe, które sprawdzają się w usuwaniu zmian barwnikowych. Zależnie od wybranego systemu, urządzenie może emitować mikroskopijne impulsy i wywoływać uszkodzenia komórek oraz złuszczać skórę bądź też rozbijać je razem z pigmentem poprzez emisję wiązek termicznych. W obu przypadkach laseroterapia prowadzi do stopniowego ciemnienia, a następnie zanikania przebarwień. Ze względu na zastosowanie specjalnych układów chłodzenia, przebieg zabiegu nie wywołuje dużego dyskomfortu u pacjenta. Niektóre lasery mogą dodatkowo pracować w kilku trybach i na różnej długości fali, co znacząco podnosi precyzję penetracji komórek z pigmentem oraz ułatwia ich rozpad. Procedury te dodatkowo wygładzają skórę oraz stymulują produkcję kolagenu i elastyny.

Jak usunąć białe i czerwone plamy po opalaniu innymi metodami?

Odpowiedź na pytanie, jak usunąć białe i czerwone plamy po opalaniu innymi metodami jest równie rozbudowana. Najbardziej widoczne przebarwienia da się bowiem zredukować również z wykorzystaniem technologii nielaserowych, w tym również poprzez połączenie ich ze sobą. W takim przypadku zastosowanie znajdują przede wszystkim różnego rodzaju preparaty medyczne, które mogą być używane także w ramach domowej pielęgnacji pod nadzorem specjalisty. Terapia opiera się wówczas na oddziaływaniu odpowiednio dobranych substancji czynnych wykazujących działanie antyoksydacyjne i depigmentacyjne. Preparaty takie można stosować nie tylko w redukcji plam powstałych w wyniku opalania, ale też usuwaniu przebarwień pozapalnych i hormonalnych.

Terapia dermatologiczna

W redukcji plam po opalaniu sprawdza się specjalistyczna terapia dermatologiczna z wykorzystaniem innowacyjnych produktów, które są stosowane w ramach profesjonalnego zabiegu i dodatkowej pielęgnacji domowej. Kuracja tego typu pozwala na zredukowanie przebarwień o różnej lokalizacji i etiologii, a dodatkowo przywraca równowagę skóry tłustej i mieszanej, zmniejsza wydzielanie łoju i zwęża rozszerzone pory. Zastosowanie odpowiednich preparatów wyrównuje koloryt skóry, przyczyniając się jednocześnie do stymulowania odnowy kolagenu.

Peelingi medyczne

peeling medyczny kaniowscy clinic

Plamy po opalaniu można wyeliminować również dzięki peelingom medycznym, które działają silniej od standardowych produktów z drogerii. Preparaty te usuwają warstwy skóry do preferowanej głębokości, a jednocześnie stymulują komórki do intensywnej regeneracji. Z ich pomocą można zredukować zarówno przebarwienia, jak drobne zmarszczki, zmiany potrądzikowe czy inne niedoskonałości. Peelingi medyczne nie tylko złuszczają skórę, ale też ułatwiają transmisję cennych substancji odżywczych i rozświetlających. Preparaty tego typu są dość inwazyjne, dlatego muszą być odpowiednio dobrane pod względem rodzaju i stężenia, najlepiej przez lekarza dermatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas