fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak zagęścić brodę?

Zastanawiasz się, jak zagęścić brodę? Posiadanie bujnego zarostu na twarzy jest obecnie bardzo modne, jednak wielu mężczyzn ma problemy z jego zapuszczeniem. Najczęściej objawia się to zbyt rzadkim rozmieszczeniem owłosienia na twarzy, a także widocznymi ubytkami w poszczególnych strefach. W wielu przypadkach pomóc może odpowiednia stylizacja brody, jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby skutecznie zagęścić zarost, warto zastosować się do specjalistycznych zaleceń.

Spis treści:
Sposoby na zwiększenie zarostu
Specjalistyczne zabiegi
Osocze bogatopłytkowe
Preparat peptydowy
Komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej

Jak skutecznie zagęścić brodę?

Mężczyźni, którzy posiadają zbyt rzadki zarost na twarzy często zastanawiają się, jak zagęścić brodę. Problem ten zwykle wynika z czynników genetycznych, jednak często jest spowodowany po prostu zbyt młodym wiekiem. Nie bez znaczenia pozostają kwestie związane ze stylem życia czy dietą, a także pielęgnacją brody. Jeżeli standardowe metody zawodzą, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem specjalistycznego zabiegu zagęszczającego zarost. Procedury tego typu wykonujemy w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Sposoby na zwiększenie zarostu

Na kondycję owłosienia twarzy w znacznym stopniu wpływa poziom testosteronu. Aby poprawić jakość zarostu, warto więc regularnie uprawiać aktywność fizyczną i dbać o regenerację. Sport sprzyja prawidłowej regulacji hormonalnej, podobnie jak odpowiednia ilość snu. Nie bez znaczenia pozostaje prawidłowa dieta. W codziennym odżywianiu nie może zabraknąć produktów bogatych w białko, a także witaminy A, C, B i E, biotynę, cynk czy beta-karoten. Do diety warto też włączyć zdrowe źródła tłuszczów, w tym oliwę z oliwek czy tłuste ryby morskie. Nie bez znaczenia pozostaje również codzienna pielęgnacja twarzy, ponieważ czysta skóra sprzyja zagęszczaniu zarostu. Regularne usuwanie nadmiaru sebum i martwego naskórka poprawia swobodę wzrostu włosów. Należy też stosować odpowiednie kosmetyki do brody, włącznie z szamponami, olejkami i odżywkami. Warto ponadto zadbać o masowanie i szczotkowanie zarostu, co ułatwi dostarczanie włosom składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

Jak zagęścić zarost na brodzie z wykorzystaniem specjalistycznych zabiegów?

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanych metod, aby jak najskuteczniej zagęścić zarost na brodzie, możesz zdecydować się na przeprowadzenie specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej. W takim przypadku niezbędna jest jednak wcześniejsza konsultacja z dermatologiem, który oceni stopień zaawansowania problemu i na tej podstawie dobierze optymalną metodę. Procedury te na różne sposoby przyczyniają się do zagęszczenia owłosienia twarzy, a także sprzyjają rewitalizacji skóry.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Jedną z metod zagęszczania zarostu jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. W zabiegu tym wykorzystujemy preparat krwiopochodny, który zawiera zwiększone stężenie płytek krwi pobranych bezpośrednio od pacjenta. Metoda znajduje szerokie zastosowanie w przypadku wielu problemów skórnych, a także walce z łysieniem o zróżnicowanym stopniu nasilenia. Osocze bogatopłytkowe posiada silne właściwości regeneracyjne, dzięki czemu sprzyja naprawie tkanek oraz odbudowie kluczowych białek. Podczas zabiegu pobieramy od pacjenta niewielką próbkę krwi, z której następnie oddzielamy płytki krwi i wstrzykujemy je w wybrany obszar twarzy. Przed podaniem roztworu oczyszczamy skórę środkiem antyseptycznym, a w razie potrzeby stosujemy znieczulenie miejscowe. Ze względu na wykorzystanie osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta, zabieg nie wywołuje reakcji alergicznych.

Zabieg z wykorzystaniem preparatu peptydowego

Innym sposobem na zagęszczenie zarostu może być procedura wykorzystująca preparat peptydowy. Zabieg polega na wykonywaniu iniekcji punktowych na obszarze skóry twarzy. Preparaty wykorzystywane w ramach tej procedury zawierają unikalną formułę składników. Oprócz peptydów, mogą one zawierać kwas hialuronowy, koenzymy, witaminy czy mikroelementy. Zabieg ten powszechnie stosowany jest w przypadku problemów z wypadaniem włosów na głowie, jednak może sprawdzić się także przy zbyt rzadkiej brodzie. Peptydy dostarczane podczas tego zabiegu są zgodne z czynnikami wzrostu zawartymi w skórze i działają jako cząsteczki naprawcze, które głęboko docierają w docelowe miejsce.

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

W zagęszczaniu owłosienia pomóc mogą również komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej. W organizmie odpowiadają one za wiele procesów regeneracyjnych, jednak ulegają zanikaniu na skutek starzenia, urazów czy infekcji. Podczas zabiegu komórki te są pobierane od pacjenta, a następnie umieszczane w innej okolicy anatomicznej. Ich właściwości stymulują cebulki włosowe do pracy, dzięki czemu mogą pomóc w zagęszczaniu brody. Ze względu na działanie regeneracyjne, przyczyniają się również do rewitalizacji skóry twarzy. Komórki macierzyste są pobierane z organizmu pacjenta, dzięki czemu charakteryzują się pełną zgodnością tkankową i nie stwarzają ryzyka odrzutu wszczepionego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas