fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Jak zagęścić zarost?
Jak zagęścić zarost?

Wielu mężczyzn obecnie zastanawia się, jak zagęścić zarost, ponieważ często zmagają się oni z problemem zbyt rzadkiej brody. Niedostateczna ilość owłosienia, nierównomierne rozmieszczenie włosów na twarzy czy zauważalne ubytki w różnych strefach to tylko część objawów, które mogą utrudnić zapuszczani bujnej brody. Istnieją jednak sposoby na to, aby skutecznie ją zagęścić i efektownie wystylizować.

Spis treści:
Czynniki wpływające na wzrost włosów
Odpowiednie zabiegi
Terapia osoczem bogatopłytkowym
Zabieg preparatem z peptydami
Zastosowanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Jak zagęścić zarost na twarzy?

Sposoby na zagęszczenie brody

Odpowiedź na pytanie – jak zagęścić zarost na twarzy – nie jest łatwa, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny. Problem ze zbyt rzadkim rozmieszczeniem owłosienia może wynikać z wielu różnych czynników. U wielu mężczyzn przyczyną są predyspozycje genetyczne, a także zbyt młody wiek. Wpływ na jakość zarostu mają też kwestie związane z pielęgnacją, dietą czy ogólnym stanem zdrowia. W przypadku trudności z zapuszczeniem bujnej brody domowymi sposobami, można zdecydować się na jeden z zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic.

Czynniki wpływające na wzrost włosów

Stopień zagęszczenia zarostu jest w dużej mierze zależny od poziomu męskich hormonów w organizmie, zwłaszcza testosteronu. Aby zagęścić brodę, warto więc zadbać o regularną aktywność fizyczną i regenerację. Systematyczny ruch wpływa korzystnie na regulację hormonalną, podobnie jak odpowiednia ilość snu. W poprawie jakości owłosienia pomóc może również dobrze zbilansowana dieta. Na co dzień warto spożywać duże ilości białka, a także produkty bogate w cynk, biotynę czy witaminy A, B, C i E. W diecie nie powinno też zabraknąć źródeł dobrych tłuszczów, takich jak orzechy, ryby, awokado czy oliwa z oliwek. Istotny wpływ na wygląd brody ma ponadto pielęgnacja twarzy, ponieważ regularne oczyszczanie skóry z martwego naskórka czy nadmiaru sebum zapewnia włosom większą swobodę wzrostu. Warto również korzystać ze specjalnych kosmetyków do pielęgnacji zarostu, takich jak olejki, odżywki i szampony. Skórę twarzy należy też szczotkować i masować, aby substancje odżywcze zawarte w preparatach łatwiej do niej docierały.

Jak zagęścić męski zarost na brodzie i policzkach poprzez odpowiednie zabiegi?

Być może próbowałeś już różnych naturalnych metod i zastanawiasz się, jak zagęścić męski zarost na brodzie i policzkach mniej konwencjonalnymi sposobami. Obecnie dostępne są różne zabiegi medycyny estetycznej, o których doborze powinien zadecydować dermatolog. Konsultacja ze specjalistą pozwala na lepsze rozpoznanie przyczyn problemu ze zbyt rzadkim owłosieniem twarzy, a także ocenę stopnia jego zaawansowania. W oparciu o uzyskane informacje możemy zaproponować potencjalnie najbardziej skuteczne rozwiązanie. Poszczególne procedury tego typu nie tylko sprzyjają zagęszczaniu brody, ale też pobudzają skórę do rewitalizacji.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to specjalny preparat krwiopochodny, w którym znajdują się pobrane od pacjenta płytki krwi w wysokim stężeniu. Zabieg z jego wykorzystaniem wykorzystujemy w przypadku różnych problemów skórnych, włącznie w walce z łysieniem na różnym poziomie zaawansowania. Właściwości regeneracyjne preparatu sprawiają, że sprzyja on odbudowie i regeneracji kluczowych tkanek oraz białek. Procedura z jego użyciem polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi od pacjenta, a następnie wyizolowaniu z niej płytek krwi oraz wstrzyknięciu w wymagający tego obszar twarzy. Skóra jest dokładnie oczyszczana środkiem antyseptycznym przed podaniem roztworu, a opcjonalnie można też zastosować znieczulenie miejscowe. Z uwagi na pobranie materiału z krwi pacjenta, nie występuje ryzyko reakcji alergicznej.

Zabieg z wykorzystaniem preparatu z peptydami

Zabieg preparatem z peptydami opiera się na wykonaniu serii punktowych iniekcji na skórze twarzy pacjenta. W procedurze tej wykorzystujemy preparat o specjalnej formule zawierającej peptydy, witaminy, mikroelementy, koenzymy czy kwas hialuronowy. Substancje te znajdują zastosowanie w przypadku różnych problemów z wypadaniem włosów na głowie, a także tych związanych ze zbyt rzadkim zarostem. Peptydy wykorzystywane w ramach zabiegu działają jako specjalne cząsteczki naprawcze, które docierają wewnątrz skóry i są zgodne z zawartymi w niej czynnikami wzrostu.

Zastosowanie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

W poprawie kondycji brody pomocne są też komórki macierzyste pobierane z tkanki tłuszczowej pacjenta. Inicjują one w organizmie szereg procesów regeneracyjnych, ale w wyniku urazów, infekcji czy starzenia ulegają zanikaniu. Podczas zabiegu komórki macierzyste są przenoszone z jednej okolicy anatomicznej do drugiej. Ich zadaniem jest stymulowanie cebulek włosów do pracy, co sprzyja zagęszczaniu zarostu. Właściwości regeneracyjne sprzyjają też rewitalizacji skóry. Z uwagi na pełną zgodność tkankową pobranego materiału, nie występuje ryzyko odrzutu komórek macierzystych po ich wszczepieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas