fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Karboksyterapia odkryta na nowo
Karboksyterapia innowacyjna technologia

Innowacyjna technologia, szerokie spektrum możliwości odmładzania.

Karboksyterapia odkryta na nowo

Karboksyterapia jest metodą leczniczą znaną i wykorzystywaną w medycynie już od kilkudziesięciu lat. Obecnie odkryta na nowo, na powrót znalazła się w centrum uwagi i stała się bardzo popularna. Ze względu na potwierdzoną skuteczność i dobroczynne działanie dwutlenku węgla, ta ceniona metoda znalazła swoje zastosowanie również w dermatologii estetycznej.

Karboksyterapia polega na podawaniu w podskórne tkanki kontrolowanej ilości medycznego dwutlenku węgla. W zależności od wskazań dobiera się właściwą głębokość i kąt iniekcji. Przy problemach skórnych na twarzy i dekolcie czy przy korekcji rozstępów wykonuje się podskórne wkłucia pod kątem 30º, w przypadku głębszego śródskórnego zastosowania gazu np. w redukcji tkanki tłuszczowej, kąt ten wynosi 45º. Nowoczesne urządzenia medyczne przeznaczone do karboksyterapii zapewniają bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Gaz jest sterylny, jego ilość i prędkość podania jest ściśle kontrolowana. Udoskonalona metoda podgrzewania gazu wpływa na redukcję bólu a czujniki wkłucia zapobiegają powstawaniu siniaków.

Podawany podczas zabiegu dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, tworząc cząstkę kwasu węglowego, który obniża pH tkanki. Następuje zakwaszenie danego obszaru i w wyniku efektu Bohra zwiększone uwalnianie tlenu z hemoglobiny. Lepsze dotlenienie tkanek przyczynia się do zwiększenia angiogenezy, przebudowy kolagenu i regeneracji skóry właściwej. W wyniku dalszych reakcji chemicznych zachodzących w tkankach ich pH staje się zasadowe, co prowadzi do uzyskania efektu znieczulającego i spazmolitycznego, nasilając m.in. utlenienie tłuszczu w komórkach tłuszczowych.

O metodzie

Mechanizm działania CO2 nie jest poznany do końca. Wciąż w wielu ośrodkach naukowych trwają badania nad tą metodą leczniczą. O jej skuteczności świadczą natomiast uzyskiwane efekty terapeutyczne potwierdzane w badaniu histologicznym, dopplerowskim, USG oraz poprzez ocenę zwiększonego poziomu tlenu w tkankach.

Metoda ma szeroki zakres zastosowań, wykorzystywana jest w ortopedii, reumatologii, flebologii. W dermatologii i dermatologii estetycznej stosuje się ją w przypadku redukcji drobnych zmarszczek, zwiotczenia skóry twarzy i ciała, w walce z rozstępami, cellulitem, w korekcji blizn. Ponadto ma ona zastosowanie w leczeniu problemach skóry owłosionej głowy oraz łysienia, w trudno gojących się ranach czy owrzodzeniach skórnych różnego pochodzenia.

problemy medyczne sposoby na blizny

Karboksyterapia jest metodą bezpieczną, bardzo mało inwazyjną, wszechstronną. Może być kojarzona z wieloma innymi technikami zabiegowymi.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas