fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Kriolipoliza na plecy
Kriolipoliza na plecy

Kriolipoliza na plecy to zabieg umożliwiający redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, która w tej części ciała bardzo często gromadzi się miejscowo i jest trudna do wyeliminowania innymi metodami. Procedura ta polecana jest zwłaszcza wtedy, gdy ćwiczenia fizyczne i dieta nie pozwalają na satysfakcjonujące wymodelowanie sylwetki i pozbycie się uporczywego tłuszczu. Kriolipoliza nie jest metodą leczenia nadwagi, jednak może sprawdzić się w przypadku nawet najbardziej opornej tkanki tłuszczowej.

Spis treści:
Czym jest zabieg?
Zasada działania
Odpowiednie parametry
Jak się odbywa?
Przebieg procedury

Czym jest kriolipoliza na plecy?

Kriolipoliza na plecy to jeden z zabiegów realizowanych w gabinecie Kaniowscy Clinic, gdzie korzystamy w tym celu z odpowiednio dobranej technologii. Procedura polega na zastosowaniu specjalistycznej aparatury z głowicą, która odpowiada za zasysanie tłuszczu oraz obniżenie jego temperatury. W procesie tym wywoływany jest kontrolowany stan zapalny, pozwalający na samoistne usunięcie komórek tłuszczowych przez organizm. Kriolipoliza pozwala jednocześnie na ujędrnienie skóry i korygowanie różnych niedoskonałości. Zabieg może być wykonywany nie tylko na plecach, ale także na innych obszarach ciała.

Zasada działania

W procedurze tej wykorzystywany jest specjalny system, który pozwala na precyzyjną redukcję tkanki tłuszczowej nagromadzonej miejscowo. Aparatura działa w oparciu o specyficzne procesy, zachodzące w wyniku schłodzenia komórek tłuszczowych oraz ich zamrożenia w temperaturze nawet do -10 stopni Celsjusza. W następstwie takich działań następuje wyraźny i trwały ubytek tłuszczu podskórnego. System używany do przeprowadzenia tego zabiegu bazuje na odpowiednim układzie, który zapewnia pożądaną synergię wszystkich procesów. Poza wymrażaniem tkanki tłuszczowej, zabieg w dużej mierze bazuje na zasysaniu skóry w trybie pulsacyjnym oraz oddziaływaniu światłem czerwonym LED. Działania te usprawniają absorpcję niskiej temperatury przez tkanki, a zarazem poprawiają komfort pacjenta. Ich zadaniem jest wspomaganie procesów metabolicznych i jednocześnie zwiększenie elastyczności skóry oraz ograniczenie jej zaczerwienienia.

Odpowiednie parametry

Zabieg tego typu wymaga umiejętnego doboru parametrów pracy urządzenia, ze szczególnym wskazaniem na zastosowanie właściwego aplikatora zabiegowego. Jego rodzaj zależy głównie od obszaru ciała, na którym realizowane będzie wymrażanie tkanki tłuszczowej. W przypadku pleców zaleca się użycie aplikatorów w rozmiarach M i L. Ich odpowiednia budowa pozwala na zapewnienie bezpośredniego kontaktu ze skórą i utrzymanie wydajnego chłodzenia w zakresie 360 stopni. W ramach jednej sesji można stosować w tym samym czasie kilka głowic, aby przeprowadzić zabieg na różnych obszarach ciała jednocześnie. Poza plecami, zabieg wykonuje się także w przypadku redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej z brzucha, wewnętrznej i zewnętrznej części ud, wewnętrznej strony kolan, górnej części ramion, na bokach czy też na linii biustu.

Jak odbywa się kriolipoliza na plecy?

Kriolipoliza na plecy to zabieg, który umożliwia eliminację tkanki tłuszczowej trudnej do usunięcia innymi metodami. Procedura ta nie jest wykorzystywana do redukcji nadwagi czy leczenia otyłości, dlatego stanowi jedynie uzupełnienie kompleksowego procesu modelowania sylwetki. Zabieg ten nie wymaga podawania znieczulenia, ponieważ skóra jest wcześniej odpowiednio zabezpieczana substancją ochronną w formie żelu. Z uwagi na użycie specjalnych membran izolacyjnych, nie występuje ryzyko odmrożeń naskórka. Zabieg oddziałuje tylko na komórki tłuszczowe, dlatego jego wykonanie pozostaje neutralne dla skóry, mięśni oraz nerwów i nie wywołuje niepożądanych objawów.

Przebieg procedury

Procesowi nakładania aplikatora towarzyszy odczucie zasysania, co wynika z przyciągania przez wewnętrzną próżnię głowicy fałdu skórno-tłuszczowego. Podczas zabiegu pacjentowi może na początku towarzyszyć pewien dyskomfort, który wynika z kłucia, mrowienia i zimna. Symptomy te zmniejszają się jednak z czasem, ponieważ chłodzenie stopniowo prowadzi do odrętwienia tkanek. Siłę ssania tkanek i temperaturę pracy urządzenia dopasowujemy indywidualnie. Procedura trwa średnio około 45 minut, a o całkowitym czasie decyduje głównie rozległość obszaru ciała poddawanego wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Na koniec zabiegu odłączamy aplikatory, a tkankę poddajemy specjalnemu masowaniu z użyciem fali uderzeniowej. Obrzęk i zaczerwienienie pozostałe na skórze zwykle ustępują po kilku godzinach od zabiegu. Obszar poddany wymrażaniu tkanki tłuszczowej może być też przez kilka dni tkliwy i wrażliwy, ale z reguły powrót do codziennych aktywności jest możliwy od razu. W miejscu wykonania kriolipolizy należy przez miesiąc zrezygnować z masażu i innych form terapii. Martwe komórki tłuszczowe są samoistnie usuwane przez organizm w ciągu 90 dni. Po pierwszym zabiegu zwykle można zredukować nawet do 29% lokalnej tkanki, a rezultaty są widoczne po około 1-2 miesiącach. Po zakończeniu terapii należy stosować się do ścisłych zaleceń specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas