Kriolipoliza ramion to zabieg medycyny estetycznej, który pozwala na zredukowanie miejscowo zgromadzonej tkanki tłuszczowej w tej części ciała. Procedura ta sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, gdy ćwiczenia fizyczne i dieta nie przynoszą pożądanego rezultatu wyszczuplającego. Tłuszcz nagromadzony w okolicach ramion może być trudny do usunięcia standardowymi metodami, przez co konieczne jest podjęcie bardziej specjalistycznych działań.

Spis treści:
Czym jest?
Zasada działania
Odpowiednie przygotowanie
Przebieg procedury
Realizacja zabiegu
Zalecenia pozabiegowe

Czym jest kriolipoliza ramion?

Obwisłe ramiona Kaniowscy Clinic

Kriolipoliza ramion jest jednym z zabiegów realizowanych w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic we Wrocławiu. Procedura ta polega na redukcji tkanki tłuszczowej poprzez jej kontrolowane schłodzenie, a następnie usunięcie z organizmu wskutek naturalnych procesów metabolicznych. Realizacja tego zabiegu wymaga użycia specjalistycznej aparatury, która umożliwia modelowanie i ujędrnianie ciała w różnych obszarach. Do skóry ramion przykładana jest odpowiednio zaprojektowana głowica, odpowiedzialna za zasysanie tłuszczu i zmniejszenie jego temperatury. Kriolipoliza wywołuje w komórkach tłuszczowych kontrolowany stan zapalny, po czym następuje ich samoistny rozpad i wydalenie z organizmu.

Zasada działania

Zabieg ten bazuje na wykorzystaniu specjalnej aparatury, która umożliwia personalizację procesu terapeutycznego i może być indywidualnie dostosowana do wymagań pacjenta. Stosowany system redukuje nagromadzony miejscowo tłuszcz wskutek procesów inicjowanych dzięki ekspozycji na niskie temperatury. Zabieg umożliwia schłodzenie i zamrożenie tkanki podskórnej, co wywołuje jej trwały ubytek. Procedura odbywa się z użyciem aparatury posiadającej wbudowane układy technologiczne, które synergicznie realizują wszystkie etapy działań. Tkanka tłuszczowa może być wymrażana w temperaturze sięgającej -10 stopni Celsjusza, czemu towarzyszy pulsacyjne zasysanie skóry oraz oddziaływanie czerwonym światłem LED. Taki przebieg zabiegu podnosi efektywność absorpcji, a także ogranicza zaczerwienienie skóry oraz usprawnia niezbędne procesy metaboliczne.

Odpowiednie przygotowanie

Zabieg ten wymaga odpowiedniego przygotowania. Kluczowe znaczenie ma trafny dobór aplikatora, uzależniony od obszaru ciała poddanego wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Urządzenie używane w trakcie procedury pozwala na redukcję zarówno dużych, jak i niewielkich złogów. Aplikatory występują w kilku rozmiarach, co znacząco podnosi precyzję całego procesu i umożliwia lepszą personalizację. Sam zabieg odbywa się przy zachowaniu bezpośredniego kontaktu głowicy ze skórą, natomiast układ chłodzenia pozostaje aktywny w zasięgu aż 360 stopni. W trakcie pojedynczej sesji możemy wykorzystać nawet kilka głowic, co umożliwia wykonanie zabiegu na różnych obszarach jednocześnie i przyspiesza cały proces redukcji uporczywej tkanki tłuszczowej.

Jak przebiega kriolipoliza ramion?

Kriolipoliza ramion jest bezpośrednio ukierunkowana na ten obszar ciała, jednak procedurę można z powodzeniem wykonać również w innych strefach wymagających modelowania. W trakcie zabiegu używamy systemu znacząco ułatwiającego redukcję komórek tłuszczowych zlokalizowanych podskórnie, których bardzo często nie można sprawnie wyeliminować innymi sposobami. Warto jednak pamiętać, że procedura ta nie powinna być traktowana jako metoda odchudzania czy leczenia nadwagi. Kriolipoliza jest zabiegiem modelującym, który może stanowić dodatkowe wsparcie w poprawie wyglądu sylwetki. Procedura nie wymaga podawania znieczulenia, jednak sama skóra jest chroniona przed odmrożeniem za pomocą specjalnego żelu.

Realizacja zabiegu

Z uwagi na bardzo intensywne działanie aplikatora, w trakcie zabiegu może wystąpić specyficzne uczucie zasysania. Proces ten polega na przyciągnięciu podskórnego tłuszczu przez próżnię obecną w głowicy. Z wykonaniem zabiegu może się wiązać początkowy dyskomfort spowodowany mrowieniem, kłuciem i zimnem. Objawy te stopniowo jednak ustępują ze względu na drętwienie schładzanych tkanek. Sam zabieg odbywa się przy stałej kontroli temperatury i siły ssania, które są dostosowywane indywidualnie. Procedura zwykle zajmuje średnio 45 minut, zależnie od rozległości miejscowej tkanki tłuszczowej w obszarze ramion. Na koniec następuje wyłączenie aplikatorów i dodatkowe masowanie skóry przy użyciu fali uderzeniowej. Z reguły zaczerwienienia i obrzęki ustępują w ciągu kilku godzin.

Zalecenia pozabiegowe

Skóra pacjenta może być po zabiegu nieco tkliwa, jednak nadwrażliwość mija stosunkowo szybko i nie utrudnia normalnego funkcjonowania. Przez okres miesiąca należy zrezygnować z masażu i innych form terapii w obszarze ramion. Po zabiegu zalecamy też stosowanie się do pozostałych zaleceń specjalisty, włącznie z przyjęciem odpowiednich wskazań dietetycznych oraz unikaniem intensywnej aktywności fizycznej. Zabieg ten zwykle przeprowadzamy jednorazowo, jednak w razie potrzeby można go powtórzyć. Decyzja o konieczności wykonania kolejnej procedury jest podejmowana indywidualnie.