Kriolipoliza
KRIOLIPOLIZA – redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej i modelowanie ciała
Kriolipoliza jest doskonałym i skutecznym rozwiązaniem w sytuacji, gdy bardzo często, mimo stosowania odpowiedniej diety oraz regularnej aktywności fizycznej, ciężko zgubić fałd na brzuchu, boczki, wyszczuplić uda czy pozbyć się cellulitu. Nagromadzona w nadmiarze miejscowa tkanka tłuszczowa potrzebuje bowiem terapii ściśle wycelowanej w problematyczny obszar ciała.
Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Wskazania do zabiegu
Przed zabiegiem
Zabieg
Mechanizm działania
Aplikatory
Po zabiegu
Efekty
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania
NA CZYM POLEGA KRIOLIPOLIZA?
Kriolipoliza to metoda zabiegowa dostępna w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic, która polega na chłodzeniu/mrożeniu tkanki tłuszczowej, w celu spowodowania jej rozpadu. Urządzenie wykorzystuje najnowszą technologię nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej poprzez działanie niskiej temperatury (do -10°C), powoduje widoczny i trwały jej ubytek. Zastosowany w urządzeniu zintegrowany system Technology™ zapewnia synergię procesów – mrożenie tkanki tłuszczowej, zasysanie w trybie pulsacyjnym oraz oddziaływanie czerwonym światłem LED.
Zastosowane w urządzeniu innowacyjne tryby pulsacyjne oraz efekt zassania, wpływają na lepszą absorpcję niskiej temperatury w głąb tkanki i zwiększają komfort zabiegu. Czerwone światło LED wspomaga metabolizm i zmniejsza zaczerwienienie w obszarze zabiegu, wpływa także na poprawę elastyczności skóry, co wzmaga efekty całej procedury.
WSKAZANIA DO ZABIEGU I OBSZARY ZABIEGOWE
Zabieg kriolipolizy nie służy zmniejszaniu wagi ani leczeniu otyłości, jest dedykowany redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej.
Obszary zabiegowe:
– okolice podbródka,
– linia biustonosza,
– górna część ramion,
– brzuch, boczki,
– wewnętrzna i zewnętrzna strona ud,
– wewnętrzna strona kolan.
PRZED ZABIEGIEM
Każdy zabieg wymaga wcześniejszej kwalifikacji, podczas której wykluczane są ewentualne przeciwwskazania, omawiane są spodziewane rezultaty oraz zalecenia związane z terapią. Procedura nie wymaga znieczulenia.
ZABIEG
Zanim na wybrany obszar zabiegowy przyłoży się aplikator, do skóry przykłada się tzw. Coolpad, pokryty specjalną substancją, zabezpieczającą skórę przed odmrożeniem. Na Coolpad nakładany jest Lainer, zapobiegający przedostawaniu się żelu do wnętrza aplikatora.
Podczas nakładania i włączania aplikatora występuje wrażenie bardzo silnego zasysania – próżnia wewnątrz głowicy zasysa bowiem fałd tłuszczowo-skórny. Przez pierwsze 10 minut zabiegu odczuwalny jest umiarkowany dyskomfort – uczucie zimna, kłucia, mrowienia, który zmniejsza się stopniowo w miarę drętwienia tkanek spowodowanych ich intensywnym chłodzeniem. Przez pozostały czas zabiegu pacjent powinien czuć się już bardziej komfortowo. Siła zassania tkanek oraz temperatura chłodzenia ustalana jest indywidualnie dla danego pacjenta. Czas trwania procedury to ok. 45 min., zależy on od ilości obszarów zabiegowych oraz intensywności redukcji tkanki tłuszczowej.
MECHANIZM DZIAŁANIA PODCZAS KRIOLIPOLIZY
Podczas zabiegu kriolipolizy dochodzi do kontrolowanego zmrożenia komórek tłuszczowych (ich krystalizacji), bez uszkodzenia otaczającej je skóry. Komórki tłuszczowe przechodzą w tzw. proces apoptozy, w wyniku czego dochodzi do redukcji ilości tłuszczu. Organizm przetwarza tłuszcz a następnie usuwa martwe komórki, co trwa do 90 dni.
W wyniku pierwszego zabiegu redukcja lokalnej tkanki tłuszczowej wynosi ok. 29%, proces ten trwa nawet do 3 miesięcy.
APLIKATORY ZABIEGOWE
Aplikatory zabiegowe dostosowane są do poszczególnych obszarów ciała. Rozmiary S i Mini stosowane są do okolic z mniejszymi złogami tłuszczu, takich jak podbródek, obszar nad kolanami czy przedramiona. Rozmiary L i M wykorzystuje się w zabiegach na brzuch, plecy, boki, pośladki. Innowacyjna konstrukcja aplikatorów zapewnia całościowy kontakt z ciałem i chłodzenie 360 °.
Aplikatory mogą pracować jednocześnie, co umożliwia działanie na różnych obszarach zabiegowych w tym samym czasie.
PO ZABIEGU
Bezpośrednio po procedurze, kiedy odłączone zostaną aplikatory, obszar zabiegowy zostaje rozmasowany z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Na ciele widoczny jest lekki obrzęk i zaczerwienienie, które zanikają w ciągu kilku godzin. Okolica zabiegu może być nieco tkliwa przez kilka dni. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Należy pamiętać, aby przez kolejny miesiąc, nie wykonywać w danym obszarze ciała innych terapii, w tym masaży.
EFEKTY
Usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu, w wyniku kriolipolizy, odbywa się w naturalnym procesie metabolizmu. W rezultacie następuje trwała redukcja tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu oraz napięcie i wygładzenie skóry.
Pierwsze efekty można zaobserwować po upływie ok. 1-2 miesięcy od pierwszego zabiegu.
Trwałość efektów zależna jest od stosowania się do zaleceń lekarza co do aktywności fizycznej i odpowiedniego postępowanie żywieniowego.
W większości przypadków wykonuje się jednorazowy zabieg. Procedurę można jednak powtarzać, po ustaleniu jej częstotliwości z lekarzem.
BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU KRIOLIPOLIZY
Kriolipoliza jest bezpieczną procedurą. Zabieg oddziałuje wyłącznie na komórki tłuszczowe, bez negatywnego wpływu na nerwy, skórę czy mięśnie. Naskórek jest dodatkowo chroniony przed odmrożeniem poprzez stosowanie specjalnych membran, stanowiących izolację dla skóry.
Zastosowanie kriolipolizy pozwala w bezpieczny i skuteczny sposób pozbyć się nadmiarowej tkanki tłuszczowej w obszarach, które ciężko poddają się ćwiczeniom i diecie. Dzięki temu możemy wymodelować ciało, zmniejszyć obwód brzucha, ud, ramion, pleców.
PRZECIWWSKAZANIA
Jest to bezpieczna procedura, ale jak każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania i należą do nich:
– upośledzenie czucia w okolicy zabiegowej,
– rany w miejscu zabiegu,
– nadwrażliwość na zimno,
– dławica piersiowa lub jakakolwiek choroba serca,
– degeneracja nerwów obwodowych,
– arterioskleroza,
– żylaki, zapalenie dróg limfatycznych,
– choroby układu sercowo-krążeniowego,
– wszczepiony rozrusznik serca czy stymulator rytmu serca,
– zakrzepica,
– anemia,
– choroby skóry w miejscu zabiegu,
– ciąża, karmienie piersią,
– menstruacja w dniu zabiegu (unikać zabiegów w okolicy brzucha),
– choroba Parkinsona,
– stwardnienie rozsiane,
– choroba nowotworowa,
– padaczka,
– niewydolność pracy wątroby i nerek,
– stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
– metalowe implanty w okolicy miejsc poddawanych zabiegowi.