fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laser na blizny potrądzikowe

Laser na blizny potrądzikowe pozwala na zredukowanie charakterystycznych zmian, które powstają na skórze wskutek przebiegu trądziku. Najczęściej mają one postać bruzd występujących pojedynczo lub w grupach, a także cechują się różną głębokością czy kształtem. Tego typu bliznom bardzo często towarzyszą inne nieestetyczne zmiany, takie jak przebarwienia naskórka. Laseroterapię umożliwiającą ich redukcją warto rozpocząć jak najwcześniej, najlepiej już przy pierwszych objawach schorzenia.

Spis treści:
Jak działa?
Specyfika pracy
Technologia frakcyjna
Jak wygląda i od czego zależy cena?
Przygotowanie i przebieg terapii
Przeciwwskazania do zabiegu

Jak działa laser frakcyjny na blizny potrądzikowe?

Laser frakcyjny na blizny potrądzikowe to jedno z urządzeń, którym możemy przeprowadzić tego typu zabieg w naszym gabinecie Kaniowscy Clinic. Aparatura tego typu zawsze powinna być indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta, zależnie od stanu skóry oraz stopnia nasilania samej choroby. Za ocenę zmian trądzikowych odpowiada dermatolog, który określa optymalny plan leczenia. Laseroterapia może być połączona ze wspierającą kuracją domową, która pozwala na odpowiednie przygotowanie skóry oraz pogłębienie rezultatów zabiegu.

Specyfika pracy

W laseroterapii zastosowanie znajdują urządzenia, które wyzwalają odpowiednio skupioną wiązkę energii o mocy dobranej specjalnie do potrzeb skóry pacjenta. Światło wygenerowane w ten sposób przenika przez poszczególne warstwy naskórka, wywołując kontrolowane uszkodzenia miejscowe. Zabieg stymuluje dzięki temu procesy odnowy skóry, co prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych w okresie około 3-6 miesięcy. W rezultacie następuje zagęszczenie naskórka, dzięki czemu blizny ulegają spłyceniu. Zależnie od parametrów użytego lasera, rezultaty stają się widoczne już po 2 tygodniach. Sam zabieg może wymagać miejscowego znieczulenia skóry, ze względu na odczuwalny dyskomfort i podrażnienie. Niektóre lasery emitują światło rozbijające cząsteczki pigmentu, co pozwala na redukcję przebarwień. Po zabiegu można dodatkowo zastosować naświetlanie lampą LED, a także okłady chłodzące.

Technologia frakcyjna

Do metod najczęściej stosowanych w przypadku tego typu problemów skórnych należy terapia laserem frakcyjnym. Podczas zabiegu skóra łuszczy się i lekko brązowieje, jednak po zagojeniu ran można już odnotować pierwsze rezultaty. Za pomocą takiego lasera można zredukować zmiany o różnym pochodzeniu. Poza bliznami potrądzikowymi, technologia ta pozwala też na usunięcie blizn oparzeniowych i pourazowych, keloidów, rozstępów czy widocznych niejednorodności na powierzchni skóry. Metoda ta jest ponadto zalecana w przypadku występowania zaskórników, rozszerzonych porów oraz plam. Zabieg tego typu może dodatkowo poprawić gładkość i elastyczność skóry, a także poprawić jej napięcie. Usuwanie blizn potrądzikowych dotyczy przede wszystkim twarzy, jednak procedurę można wykonać również na innych obszarach ciała.

Jak wygląda usuwanie blizn potrądzikowych laserem i od czego zależy cena takiego zabiegu?

Jak pozbyć się blizn po trądziku we Wrocławiu?

Usuwanie blizn potrądzikowych laserem to zabieg, którego cena zależy przede wszystkim od rodzaju wykorzystanej aparatury, wdrożonych kuracji pomocniczych, obszaru skóry poddanego leczeniu czy liczby powtarzanych sesji. Warunkiem udanej redukcji zmian skórnych jest przeprowadzenie konsultacji ze specjalistą, która również wlicza się do całościowych kosztów. Zadaniem lekarza jest ocena stopnia zaawansowania blizn potrądzikowych, a także określenie możliwości ich zminimalizowania. Zastosowanie lasera frakcyjnego nie wymaga długiej rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może powrócić do codziennej aktywności już w kilka dni po zabiegu.

Przygotowanie i przebieg laseroterapii

Do laseroterapii należy odpowiednio się przygotować. Na kilka tygodni przed zabiegiem nie można wykonywać zabiegów złuszczających i opalać skóry, a także nie powinno się przyjmować ziół i leków o działaniu fotouczulającym. W przypadku użycia lasera frakcyjnego, urządzenie działa ze stosunkowo dużą mocą i wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Maść z odpowiednim środkiem jest wówczas rozsmarowywana w obszarze wykonywanej procedury. Oddziaływanie lasera wywołuje uczucie mrowienia skóry, a także lekkie zaczerwienie i obrzęk. Objawy te ustępują po kilku dniach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Warto pamiętać, że laseroterapia nie jest przeznaczona dla wszystkich pacjentów. Do zabiegów tego typu występują pewne przeciwwskazania, takie jak świeża opalenizna, aktywne infekcje skóry oraz aktywne lub leczone choroby nowotworowe. Z procedury laserowej trzeba zrezygnować również wówczas, jeżeli pacjent stosuje retinoidy. Zabieg nie jest ponadto wykonywany u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. W każdym przypadku laseroterapia powinna być poprzedzona specjalistyczną konsultacją, w ramach której lekarz wykluczy wszelkie przeciwwskazania oraz zminimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań czy skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas