fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu
Laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu, dzięki któremu niejedna kobieta może pozbyć się wstydliwego problemu. W naszym gabinecie wykonujemy go za pomocą nowoczesnego urządzenia Mona Lisa Touch. Jeśli chcesz poznać tajniki problemu, jakim jest nietrzymanie moczu, oraz możliwości jego leczenia, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Spis treści
Czym jest nietrzymanie moczu?
Leczenie za pomocą lasera – poznaj opinie
Ceny zabiegu

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu we Wrocławiu to zabieg dla Ciebie?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu w naszych gabinetach we Wrocławiu jest realizowane za pomocą urządzenia, jakim jest Mona Lisa Touch. Zanim jednak zagłębimy się w tajniki tego zabiegu, warto zapoznać się z istotą problemu, jakim jest nietrzymanie moczu.

Wstydliwy problem

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach nie ma wstydliwych problemów, a nawet jeśli są – każdy potrafi szybko znaleźć rozwiązanie i udać się po niezbędną pomoc. Niestety problem nietrzymania moczu, czyli niekontrolowanego, mimowolnego oddawania moczu, nadal często pozostaje tematem tabu, z którym wiele osób próbuje radzić sobie domowymi sposobami. Nietrzymanie moczu jest powszechne w grupie kobiet w wieku okołomenopauzalnym (po 40 roku życia nawet u 1 na 5 kobiet), jednak może dotyczyć także osób młodszych; niektóre kobiety zmagają się z tym problemem już w wieku ok. 30 lat. Do czynników ryzyka wystąpienia nietrzymania moczu należą: ciąża i poród siłami natury, otyłość, przewlekłe zaparcia, cukrzyca. U mężczyzn ten problem również może wystąpić, jednak ma inną etiologię i wymaga innego sposobu leczenia. Konieczność częstych wizyt w toalecie może stanowić dla Ciebie naprawdę duży dyskomfort. Utrudnia to bowiem codzienne funkcjonowanie – pracę, przemieszczanie się, a nawet codzienne domowe obowiązki.

Przyczyny problemu

Twój problem może mieć wiele różnych przyczyn. Z tego powodu można wyróżnić trzy rodzaje nietrzymania moczu:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • naglące nietrzymanie moczu,
  • mieszane nietrzymanie moczu.

Wśród przyczyn pierwszego z wymienionych rodzajów (wysiłkowego nietrzymania moczu) można wymienić niewydolność aparatu zamykającego cewkę moczową oraz nadmierną ruchomość szyjki pęcherza moczowego. Z drugiej strony – naglące nietrzymanie moczu – może wynikać ze wzmożonej aktywności mięśnia wypieracza pęcherza moczowego lub zmniejszonej podatności ściany pęcherza na rozciąganie. Oczywiście Twój problem może mieć charakter mieszany. Z tego powodu powinnaś w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza, który określi dokładny charakter Twoich dolegliwości.

Jakie są opinie o laserowym leczeniu nietrzymania moczu? Dowiedz się więcej o zabiegu w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu zyskał wiele pozytywnych opinii od pacjentów naszego gabinetu we Wrocławiu. Dotyczy on kobiet, które zmagają się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W naszej placówce Kaniowscy Clinic wykonujemy te zabiegi przy użyciu jednego z najnowocześniejszych laserów, jakim jest Mona Lisa Touch.

Kilka słów na temat zabiegu z wykorzystaniem Mona Lisa Touch

zabiegi monalisa touch

Zabieg laserowy wykonywany w celu leczenia nietrzymania moczu polega na obkurczeniu pochwy, a tym samym wzmocnieniu jej ścianek i okolicy ujścia cewki moczowej. Zabieg polega na odpowiedniej stymulacji włókien kolagenowych warstwy śluzowej, które są odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość struktur okolic intymnych. Wzmocnienie ich sprawia, iż dochodzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej, dzięki czemu przywrócone zostaje jej prawidłowe działanie. Pragniemy podkreślić, iż większość kobiet odczuwa poprawę już po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnego komfortu i długotrwałej poprawy proponujemy wykonanie serii 2-3 zabiegów.

Przygotowanie do zabiegu

Przed przystąpieniem do właściwego etapu leczenia nietrzymania moczu konieczne jest odbycie wizyty u ginekologa. Oczywiście zapewniamy taką konsultację w ramach leczenia w Kaniowscy Clinic. To właśnie podczas tej wizyty lekarz zbierze od Ciebie dokładny wywiad lekarski (który będzie dotyczył nie tylko Twojego głównego problemu, ale także chorób towarzyszących, nałogów i uczuleń) oraz przeprowadzi u Ciebie badanie ginekologiczne. Co ważne, przed zabiegiem konieczny jest aktualny wynik cytologiczny z szyjki macicy. W ramach procesu kwalifikacji lekarskiej do zabiegu zostaniesz poinformowana o wszelkich indywidualnych przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz o przewidywanych efektach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety nie zawsze można wykonać zabieg laserem Mona Lisa Touch. Kobiety, które są w trakcie leczenia chorób nowotworowych, mają aktywną infekcję dróg moczowych lub narządu rodnego, są w trakcie menstruacji, ciąży bądź karmią piersią nie mogą mieć w tym czasie wykonanego zabiegu.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg jest stosunkowo krótki (trwa tylko kilka minut) i wykonuje go lekarz ginekolog. Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej głowicy, która działa jednocześnie jako skaner oraz urządzenie zabiegowe. Dzięki temu lekarz wie, które miejsca w szczególności wymagają stymulacji za pomocą lasera.

Po zabiegu

Zabieg ten jest w pełni bezbolesny, nieinwazyjny i bezpieczny, to właśnie dlatego możesz wyjść z naszego gabinetu praktycznie zaraz po jego wykonaniu. Po zabiegu nie zaleca się podnoszenia bardzo ciężkich rzeczy oraz aktywności seksualnej przez tydzień od jego wykonania.

Oczekiwane efekty

Efektem, do którego dążymy – zarówno my, jako zespół Kaniowscy Clinic, jak i Ty Droga Pacjentko – jest całkowite odzyskanie kontroli nad oddawaniem moczu. W większości przypadków jest to osiągalne, a efekt utrzymuje się przez długi czas po wykonaniu 2-3 zabiegów. Dodatkową zaletą wykonania tego zabiegu jest poprawa nawilżenia pochwy. Warto podkreślić, iż efekty te wpływają pozytywnie nie tylko na istotę Twojego problemu, lecz również na Twój komfort psychiczny.

Jakie są ceny laserowego leczenia nietrzymania moczu we Wrocławiu?

Ceny laserowego leczenia nietrzymania moczu za pomocą lasera Mona Lisa Touch we Wrocławiu zależą przede wszystkim do tego, czy jest to pierwszy zabieg, czy któryś z kolei. Koszt pierwszego zabiegu to, w cenie promocyjnej, 1500 zł, za drugi 1400 zł, natomiast za trzeci 800 zł. Dokładną liczbę koniecznych zabiegów powinien określić lekarz ginekolog wykonujący kwalifikację do zabiegu, po ocenie efektów dotychczasowego leczenia.

Inne metody leczenia

Aby uzyskać długotrwałe rezultaty leczenia, jako uzupełnienie laseroterapii, warto również wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla (czyli dna miednicy), które polegają na naprzemiennym napinaniu i zmniejszaniu napięcia mięśni krocza (jak przy oddawaniu moczu). Ważna jest systematyka takich ćwiczeń. Poza tym warto zmniejszyć masę ciała (w przypadku nadwagi), ograniczyć spożycie kofeiny i alkoholu. Czasami, w bardzo zaawansowanym nietrzymaniu moczu, potrzebne są leki doustne bądź operacja.

Problem nietrzymania moczu komplikuje życie wielu osób, które z powodu wstydu nie zgłaszają się po pomoc. Jeśli również Ty należysz do tej grupy osób, to zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami. W Kaniowscy Clinic pracują profesjonaliści, którzy pomogą Ci wrócić do normalnego życia, bez ciągłego strachu o mimowolne oddanie moczu podczas śmiania się, kichania, uprawiania sportu czy jakiejkolwiek innej sytuacji. Odzyskaj pewność siebie z pomocą lasera Mona Lisa Touch!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas