fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Laserowe obkurczanie pochwy we Wrocławiu
laserowe obkurczanie pochwy we Wrocławiu

Laserowe obkurczanie pochwy jest innowacyjnym rozwiązaniem dostępnym w naszym gabinecie we Wrocławiu odpowiednim dla Pań, które borykają się z problemem luźnej pochwy oraz nietrzymaniem moczu. Jeszcze do niedawna możliwość leczenia opierała się wyłącznie na przeprowadzeniu operacji, jednak obecnie rozwój medycyny estetycznej umożliwił opracowanie nowoczesnych metod, które są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Nowoczesna ginekologia proponuje zabiegi, które skutecznie podnoszą komfort życia kobiet poprzez likwidowanie problemów wpływających na pogorszenie jakości ich życia. Problemy te można leczyć za pomocą bezinwazyjnych procedur, bez okresu rekonwalescencji. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe MonaLisa Touch™. Dowiedz się o nich więcej.

Spis treści
Skuteczne rozwiązanie wstydliwych problemów
Nietrzymanie moczu
MonaLisa Touch™
Wskazania i przeciwwskazania
Efekty
Cena

Skuteczne rozwiązanie wstydliwych problemów? Dowiedz się więcej o laserowym obkurczaniu pochwy w Kaniowscy Clinic we Wrocławiu

Jednym z problemów, które można skutecznie leczyć przy pomocy nowoczesnej laseroterapii we Wrocławiu, jest zespół rozluźnienia pochwy (VRS). Jeśli mierzysz się właśnie z tą przypadłością, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może się okazać laserowe obkurczanie pochwy. Problem VRS dotyczy głównie kobiet, które rodziły w sposób naturalny. Najczęściej jednak, w związku z powrotem do formy po ciąży, mówi się o problemie powrotu do poprzedniej wagi, o walce z rozstępami, wiotką skórą w okolicy brzucha. Rzadko natomiast porusza się temat związany z problemami stref intymnych, a po porodzie siłami natury, to właśnie krocze i pochwa narażone są w bardzo dużym stopniu na zmiany. Dla wielu kobiet rozluźnienie pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, wpływa na ich skrępowanie i spadek satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Zdarza się także, że po porodzie pojawia się problem z nietrzymaniem moczu. Jeżeli ćwiczenie mięśni Kegla (mięśni dna miednicy) nie pomagają, można zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych. Jeśli jesteś młodą mamą, laserowy zabieg obkurczania pochwy pozwoli Ci cieszyć się doskonałymi rezultatami przez długi czas.

Nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu to kolejna możliwa przypadłość, która może przydarzyć się kobiecie. Nie tylko poród, ale również zmiany fizjologiczne spowodowane procesami starzenia mogą nasilić ten przykry problem. W tym przypadku zabieg z wykorzystaniem wiązki światła laserowego jest obecnie najbardziej bezpiecznym i wysoce skutecznym długotrwałym rozwiązaniem, które daje zadowalające efekty. Obkurczanie pochwy laserem prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi znajdującej się wewnątrz miednicy, ścian pochwy oraz całego obszaru obejmującego ujścia cewki moczowej, co skutkuje zmniejszeniem kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie. Zabieg jest rekomendowany wszystkim kobietom cierpiącym na problem nietrzymania moczu, np. występującego po porodzie czy w efekcie przechodzenia menopauzy. W związku z tym, że zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, nie wymaga hospitalizacji. Aktywność seksualną można wznowić już po upływie około siedmiu dni od zabiegu.

Niezależnie od podłoża problemu dzięki zabiegowi laserowemu można w łatwy i nieinwazyjny sposób uporać się z tym problemem. W naszej klinice zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™.

MonaLisa Touch™

MonaLisa Touch™ zapewnia laserowe obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu – bez interwencji chirurgicznej. Zabieg jest niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny. Laser uznaje się obecnie za najnowocześniejszy i najskuteczniejszy urządzenie dedykowane zabiegom z zakresu ginekologii funkcjonalnej. W pełni kontrolowana energia pochodząca z wiązki światła laserowego wprowadzana jest do kanału pochwy oraz do obszaru jej wejścia, co skutkuje ogrzaniem tkanek i powoduje szereg kontrolowanych mikrourazów w błonie śluzowej. W skutek czego następuje obkurczenie się włókien kolagenu występujących w tkance poddanej zabiegowi, a błona śluzowa wyścielająca pochwę staje się bardziej elastyczna i napięta.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Po urodzeniu dziecka młode mamy często martwią się tym, aby w jak najkrótszym czasie wrócić do formy sprzed ciąży. Kiedy zawodzą ćwiczenia mięśni Kegla, warto sięgnąć po zabiegi laserowe, które mają za zadanie rewitalizację i regenerację okolic intymnych. Sprawdź, czy możesz i czy powinnaś się poddać temu zabiegowi.

Wskazania do zabiegu rewitalizacji i regeneracji pochwy:

 • spadek satysfakcji z życia seksualnego,
 • uczucie suchości pochwy,
 • utrata sprężystości pochwy,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego obkurczania pochwy:

 • miesiączka,
 • infekcje intymne,
 • nieleczona cukrzyca,
 • aktywna choroba nowotworowa.

Przed planowanym zabiegiem konieczne jest odbycie konsultacji medycznej, podczas której lekarz specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad, a także wyjaśni przebieg zabiegu i wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Kobieta na piłce do ćwiczeń

Efekty zabiegu obkurczania pochwy laserem i płynące z niego korzyści. Poznaj orientacyjne ceny we Wrocławiu

Efekty zabiegu obkurczania pochwy laserem we Wrocławiu odczuwalne są już po miesiącu. Pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest ciaśniejsza i lepiej nawilżona. Zabieg wpływa na poprawę odczuć seksualnych, zmniejsza się także problem nietrzymania moczu. Liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych potrzeb pacjentki oraz od stopnia rozciągnięcia tkanek. Jeżeli jest potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się go po upływie 2-4 tygodni od poprzedniej procedury. Wśród korzyści płynących z zabiegu warto wskazać na:

 • powrót satysfakcji z życia seksualnego – zadowolenie z życia intymnego stanowi kluczowy element naszej codzienności. Gdy pojawiają się problemy na tej płaszczyźnie, zadowolenie z pożycia seksualnego znacznie spada. Zabieg laserowy niweluje ten problem i istotnie podnosi komfort życia intymnego;
 • widoczne odmłodzenie wyglądu miejsc intymnych. W zaledwie kilkadziesiąt minut możesz odzyskać piękno swoich okolic intymnych oraz jędrność, sprężystość;
 • zniwelowanie problemu nietrzymania moczu.

Po laserowym zabiegu, który jest mało inwazyjny, nie ma konieczności hospitalizacji. Możesz od razu wrócić do swoich codziennych aktywności. Należy jedynie mieć na uwadze możliwość wystąpienia przesięku surowiczego, dlatego rekomendujemy zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia (np. podpasek).

Efekty w postaci rewitalizacji i ujędrnienia utrzymują się przez około dwa lata. Efektywność zabiegu podtrzymują regularne ćwiczenia mięśni Kegla. W przypadku kobiet po menopauzie w celu utrzymania efektów laseroterapii warto zastosować odpowiednio dobraną zastępczą terapię hormonalną.

Ceny

W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Oferujemy zniżkę na pierwszy zabieg. Cena pierwszego zabiegu wynosi 1500 zł. Zabieg laserowy Mona Lisa Touch rekomendujemy połączyć z ostrzykiwaniem osoczem bogatopłytkowym, co pozytywnie wpłynie na rezultaty rewitalizacji tkanek. Połączenie zabiegu laserowego z osoczem bogatopłytkowym daje rewelacyjne efekty. Tkanka zostaje zregenerowana i ujędrniona. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty zabiegowej, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.

Będąc kobietą, troszczysz się nie tylko o swoje zdrowie, ale także o komforcie życia. Jeśli dotknął Cię problem VRS, nie warto poświęcać swojego czasu na zamartwianie się. Korzystaj z życia. Nasza klinika przywróci Ci pełny komfort codziennego funkcjonowania. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy na konsultację. Nasi wyspecjalizowani pracownicy chętnie udzielą Ci wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

dr Witold Skrzypek ginekolog wroclaw kaniowscy

W naszym Centrum zabiegi laserem MonaLisa Touch™, w tym zabiegi laserowego obkurczania pochwy wykonuje dr n.med. Witold Skrzypek – specjalista ginekolog.

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas