fbpx
Kaniowscy Clinic Uncategorized Laserowy lifting powiek we Wrocławiu
Laserowy lifting powiek we Wrocławiu
Laserowy lifting powiek we Wrocławiu to często poszukiwany zabieg. Jest to potoczna nazwa laserowej plastyki powiek, sprowadzającej się do usunięcia nadmiaru skóry. Najczęściej dotyczy to górnego fragmentu powieki, który zaczyna wiotczeć, wywołując dyskomfort w zakresie estetyki i komfortu codziennego funkcjonowania. To nowoczesna i komfortowa procedura, którą wykonuje się w najlepszych gabinetach. Możesz z niej skorzystać w Kaniowscy Clinic.

Spis treści
O czym warto wiedzieć?
Wskazania
Estetyka i zdrowie
Ważne informacje przed zabiegiem
Przebieg zabiegu
Korzyści
Ile to kosztuje?

Co warto wiedzieć o laserowym liftingu powiek we Wrocławiu?

Laserowy lifting powiek we Wrocławiu jest zabiegiem, po który najczęściej sięga się wraz z wiekiem, gdy naturalne procesy organizmu wywołują oznaki starzenia. W niektórych sytuacjach są jednak inne wskazania, które mogą napotkać także i młodszych pacjentów Choć problem w dużej mierze dotyczy kwestii estetyki, w wielu przypadkach ma również przełożenie na funkcjonowanie danej osoby.

Kiedy będzie potrzebny?

Karboksyterapia czy mezoterapia pod oczy?

Zdecydowanie najczęściej takie zabiegi przeprowadza się na górnych powiekach, które mogą opadać z całkowicie naturalnych przyczyn. W większości przypadków jest to spowodowane wiekiem (umownie wskazuje się często na granicę czterdziestu lat, choć jest to uzależnione od czynników genetycznych). Następuje wtedy zmniejszona produkcja kolagenu i elastyny, które odpowiadają za gęstość skóry, przez co nie jest ona już tak jędrna i elastyczna. Jest to szczególnie widoczne w okolicach oczu, gdzie zaznaczony jest pewien „nadmiar” skóry. Wywołuje to niekorzystny efekt wizualny, gdyż wyraz twarzy może wtedy wskazywać na smutek czy zmęczenie lub po prostu przekładać się na wygląd starszy od wieku widocznego w metryce. Tzw. opadające powieki nie zawsze są jednak spowodowane upływem lat. Czasem są cechą osobniczą i mogą wystąpić nawet u osób w młodym wieku. Oprócz tego może do tego dojść przy utracie wagi, szczególnie gwałtownej, gdy pod skórą powieki zaczyna brakować tkanki tłuszczu. Przeprowadzany może być także zabieg powiek dolnych. W takich sytuacjach najczęściej jest to związane z aspektami czysto wizualnymi, występowaniem tzw. worków pod oczami, niezależnych jednak od poziomu zmęczenia, lecz spowodowanych zbyt dużą objętością skóry pod okiem.

Korzyści estetyczne i zdrowotne

Opadające powieki przekładają się negatywnie na wygląd, przez co dla wielu osób bodźcem do zabiegu są właśnie względy wizualne. Warto mieć jednak na uwadze, że w niektórych sytuacjach może to dotyczyć również bezpośrednich wskazań zdrowotnych. W trudniejszych przypadkach dotyczących górnych powiek taka dolegliwość może sprawiać nawet problemy z ograniczonym polem widzenia, co długofalowo może generować bóle głowy czy nawet prowadzić do innych, poważnych schorzeń. W związku z tym poprzez przywrócenie optymalnego napięcia skóry wokół oczu zabieg może prowadzić do odmłodzenia twarzy i odtworzenia właściwego konturu powiek, który przełoży się na komfort i zdrowie pacjenta.

Istotne informacje przed zabiegiem

Bezpośrednie wskazania w zakresie plastyki górnej powieki mają zwykle dwa podłoża: natury estetycznej i ewentualnie medycznej, gdy wywołuje to wyraźne ograniczenie pola widzenia. Jak przy niemal każdym zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą być podstawą do decyzji o rezygnacji z przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich nadciśnienie czy choroby serca, cukrzyca, aktywne infekcje, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, nieprawidłowości w gojeniu się ran, nadczynność tarczycy czy niewydolność gruczołów łzowych. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet będących w ciąży czy na etapie karmienia piersią. Warto przy tym pamiętać, że taki zabieg poprzedzony jest zawsze konsultacją z lekarzem chirurgiem, który po pierwsze decyduje wtedy o kwalifikacji, a po drugie przekaże też ważne informacje o przebiegu procedury czy zaleceniach odnośnie do tego, jak postępować przed i po zabiegu.

Jakie są opinie dotyczące laserowego liftingu powiek we Wrocławiu?

Opinie na temat laserowego liftingu powiek we Wrocławiu są bardzo pozytywne. Nie wiąże się on z żadnym specjalnym dyskomfortem ani na etapie przeprowadzania zabiegu, ani okresu po jego przejściu. Czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnej metody chirurgicznej, więc będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Może też przynieść jeszcze lepsze efekty, które będą widoczne w niedługim czasie.

Przebieg zabiegu

Najskuteczniejszym rozwiązaniem takiego problemu jest wycięcie nadmiaru wiotkiej skóry i właśnie taka jest idea laserowego liftingu. Zabieg wykonuje się zatem w znieczuleniu miejscowym i rozpoczynają go laserowe nacięcia umiejscowione w naturalnych zagłębieniach powieki. Oprócz usunięcia nadmiaru skóry odsłonięty mięsień jest obkurczany za pomocą lasera i usunięty może zostać nadmiar okołogałkowej tkanki tłuszczowej. Ranę zamyka się cienkimi szwami, zatem blizny po zabiegu są praktycznie niezauważalne, zwłaszcza że przebiegają w naturalnej fałdzie powieki. Całość zabiegu zajmuje zwykle od 45 do 60 minut.

Zalety

Na tle klasycznego zabiegu chirurgicznego widać dwa zdecydowane plusy na korzyść działania laserowego – chirurg może zachować zdecydowanie większą precyzję, a do tego następuje znacznie mniejsze krwawienie niż w przypadku tradycyjnego działania skalpelem. Do tego dochodzi aspekt znacznie krótszego okresu gojenia się naskórka. Do kilku dni po zabiegu mogą się pojawić delikatne obrzęki i zasinienia, lecz ustępują one już w okresie od dwóch do czterech tygodni. Same szwy usuwa się po 7-10 dniach, zgodnie z dyspozycją chirurga. Po rekonwalescencji dostrzegalna będzie redukcja nadmiaru skóry z powiek, a przez to ich podniesienie i wygładzenie. W efekcie młodziej wygląda cała twarz, a pacjent pozbywa się problemu ograniczonej widoczność związanej z opadającą powieką.

Jaka jest cena laserowego liftingu powiek we Wrocławiu?

Cena laserowego liftingu powiek we Wrocławiu jest uzależniona choćby od tego, czy zabieg dotyczyć będzie ich górnych czy dolnych obszarów. Z takich procedur medycznych możesz skorzystać w naszym gabinecie, gdzie masz pewność, iż poddasz się fachowo przygotowanym i profesjonalnym działaniom, które z całą pewnością przyniosą zadowalające efekty. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi propozycjami dotyczącymi zabiegów powiek, w tym bezinwazyjnego liftingu Plasma IQ, który też może być wskazanym i optymalnym rozwiązaniem u wielu pacjentów.

Laserowy lifting powiek we Wrocławiu jest zabiegiem, z którego możesz skorzystać w naszym gabinecie. To doskonała metoda, dzięki której możesz zapobiegać starzeniu się twarzy. Przede wszystkim można jednak zadbać przy tym o swój komfort i zdrowie, gdyż opadające powieki mogą przyczyniać się także do zaburzeń pola widzenia. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego gabinetu Kaniowscy Clinic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas