fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Leczenie wypadania włosów u mężczyzn
Leczenie wypadania włosów u mężczyzn

Leczenie wypadania włosów u mężczyzn może się odbywać na różne sposoby. Dobór konkretnej metody zależy od specyfiki problemów ze stanem skóry głowy pacjenta, aby zastosowana technologia przyniosła oczekiwane rezultaty. Nadmierne łysienie coraz częściej dotyczy nie tylko dojrzałych mężczyzn, ale również znacznie młodsze osoby. Wypadanie włosów jest często wstydliwym i uciążliwym problemem, dlatego warto odpowiednio ukierunkować terapię i wyleczyć się z tej przypadłości.

Spis treści:
W jakich przypadkach może być pomocne?
Problem z łysieniem androgenowym
Występowanie dolegliwości zdrowotnych
Choroby skóry głowy
Jakie metody pozwalają na leczenie?
Mezoterapia igłowa skóry głowy
Wykonanie zabiegu
Cena zabiegu

W jakich przypadkach leczenie wypadania włosów u mężczyzn może być pomocne?

Leczenie wypadania włosów u mężczyzn może pomóc w różnych typach problemów. Na terapię pod tym kątem najczęściej decydują się pacjenci, u których występują charakterystyczne objawy. Dotyczy to zarówno spowolnionego, jak i całkowitego zahamowania wzrostu włosów. Po osiągnięciu pewnego wieku większość mężczyzn może doświadczać łysienia, ponieważ wypadające włosy mogą w końcu przestać odrastać. Niepokojącym objawem jest zarówno pozostawanie większej ilości włosów na grzebieniu, poduszce czy pod prysznicem, jak i ich wyraźne przerzedzenie czy występowanie na skórze obszarów całkowicie bez włosów. Efektem nadmiernego łysienia jest też widoczne cofnięcie się linii włosów na czole i powstawanie zakoli.

Problem z łysieniem androgenowym

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należy łysienie androgenowe, które dotyka nawet 70% mężczyzn. Przypadłość ta w znacznej mierze jest uwarunkowana genetycznie, przez co powszechnie występuje u pacjentów z przypadkami łysienia w rodzinie. Za jej bezpośrednią przyczynę uznaje się oddziaływanie na mieszki włosowe męskich hormonów płciowych zwanych androgenami. Objawem łysienia androgenowego u mężczyzn jest zwykle stopniowe przerzedzenie włosów na czubku głowy, które zwiększa się i z czasem sięga aż do czoła. Problem ten może dotyczyć również kobiet, prowadząc do wizualnego poszerzenia przedziałka. U pacjentek zaawansowane stadium objawia się najczęściej łysieniem na czubku głowy.

Występowanie dolegliwości zdrowotnych

Leczenie wypadania włosów jest wskazane również u osób, które zmagają się ze specyficznymi problemami zdrowotnymi. Przebyte choroby i niedobory żywieniowe prowadzą do osłabienia organizmu, a w konsekwencji łysienia. Wynika to z faktu, że prawidłowy i szybki wzrost włosów wymaga dostarczania organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, witamin i mikroelementów. Ich brak lub zbyt niski poziom sprawiają, że mieszki włosowe słabną. Kluczowe substancje będą w takiej sytuacji wykorzystywane przez organizm do zasilania priorytetowych narządów, które odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie. Włosy nie otrzymują ich w dostatecznej ilości, co może wywołać tendencję do zwiększonej łamliwości oraz w konsekwencji wypadania.

Choroby skóry głowy

Terapia ukierunkowana na wypadanie włosów może być konieczna również wówczas, gdy pacjent zmaga się z różnymi chorobami skóry głowy. Do najczęściej wymienianych schorzeń tego typu można zaliczyć atopowe zapalenie skóry i łojotokowe zapalenie skóry, czyli AZS i ŁZS. Przypadłości te prowadzą do wielu problemów, które utrudniają włosom zachowanie prawidłowego tempa wzrostu oraz uniemożliwiają ich właściwe odżywienie. Do nadmiernego przesuszenia lub zaczerwienienia skóry głowy często dochodzi w wyniku jej nieprawidłowej pielęgnacji. Włosy utrzymane w złej kondycji początkowo wypadają stopniowo, ale z czasem problem się pogłębia. Jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie działania, łysienie może przybrać jeszcze bardziej zaawansowaną formę.

Jakie metody pozwalają na leczenie wypadania włosów u mężczyzn?

Leczenie wypadania włosów u mężczyzn wymaga przede wszystkim odpowiedniej kwalifikacji pacjenta, dlatego terapia poprzedzona jest konsultacją z dermatologiem. Nasi specjaliści zajmują się wykryciem podłoża problemu, a następnie proponują odpowiedni sposób na jego rozwiązanie. Do najczęściej praktykowanych rozwiązań należy obecnie terapia z użyciem preparatu Dr CYJ, który posiada opatentowaną formułę z wysoką zawartością peptydów i kwasu hialuronowego. Metoda ta nie tylko zahamowuje wypadanie włosów, ale też stymuluje ich wzrost oraz odżywia skórę głowy. Substancje zawarte w preparacie aktywują angiogenezę w mieszkach włosowych, powstrzymując zarazem ich apoptozę. Ich celem jest też pobudzenie komórek macierzystych i namnożenie keratynocytów, co pozwala na przywrócenie włosom prawidłowej pigmentacji.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

zabiegi dr cyj

Mezoterapia igłowa skóry głowy pozwala na ogólną poprawę jej kondycji, a także odżywia cebulki włosów. Procedura ta nie leczy chorób systemowych, które mogą stanowić przyczynę łysienia. W takim wypadku zabieg powinien być poprzedzony inną terapią, pozwalającą na uporanie się z pierwotnym podłożem problemu. Mezoterapia stanowi jednak swego rodzaju procedurę uzupełniającą, w której zastosowanie znajduje nie tylko formuła zawierająca kompleks peptydów i kwas hialuronowy, czyli wspomniany Dr CYJ, ale również osocze bogatopłytkowe i odpowiednio skomponowane koktajle. Substancje aktywne są odpowiednio skoncentrowane i dobrane w optymalnej ilości, co pozwala na ograniczenie liczby sesji. Czas utrzymywania się preparatu w skórze pacjenta sięgać może nawet dwóch tygodni, co pozwala na długotrwałe uwalnianie się składników oraz głębsze penetrowanie tkanek. Zabieg ten ma też na celu pobudzenie krążenia i poprawę ukrwienia, a zarazem zwiększenie gęstości mieszków włosowych oraz ich rewitalizację. Mezoterapia polecana jest nie tylko jako uzupełnienie leczenia wypadania włosów, ale też jako forma ich wzmocnienia, na przykład przy okazji przeszczepu.

Wykonanie zabiegu

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który opiera się na podaniu odpowiedniego preparatu, za pomocą wykonania serii punktowych iniekcji na skórze głowy. Procedura ta trwa około pół godziny. Terapia może bazować nie tylko na zastosowaniu preparatu Dr CYJ, ale też osoczu bogatopłytkowym, preparatach witaminowych czy pobranych z tkanki tłuszczowej pacjenta komórkach macierzystych. Na średnio tydzień przed mezoterapią nie można spożywać alkoholu. Zabieg z użyciem preparatu Dr CYJ z reguły przeprowadzamy w 4 sesjach, które następują po sobie w 2-tygodniowych odstępach. W przypadku zastosowania innych preparatów przerwy są dłuższe. Po zakończeniu procedury skóra głowy może być tkliwa i nieco zaczerwieniona, z powierzchnią pokrytą grudkami spowodowanymi aplikacją preparatu. Symptomy te mijają w większości przypadków po kilku godzinach. W ciągu doby od zabiegu nie należy myć głowy. Okres utrzymywania się rezultatów mezoterapii to około jednego roku, po upływie którego procedurę możemy wykonać ponownie – zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Jaki jest koszt leczenia wypadania włosów u mężczyzn?

Koszty leczenia wypadania włosów zależą od kilku czynników. Na cenę wpływa przede wszystkim liczba serii, które muszą być wykonane dla osiągnięcia oczekiwanego rezultatu. Każda kolejna terapia działa na skórę głowy stymulująco, a tym samym pobudza regenerację i aktywuje procesy naprawcze. Kwestia ta pozostaje nie bez znaczenia w przypadku leczenia głównych schorzeń systemowych, które stanowią przyczynę łysienia. O cenie zabiegu decyduje też poziom zaawansowania zmian czy stopień oczekiwań pacjenta, co do osiąganych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas