fbpx
Kaniowscy Clinic Blog Liposukcja boczków

Liposukcja boczków to specjalny zabieg modelujący, pozwalający wielu osobom pozbyć się nadmiaru tłuszczu z tego newralgicznego obszaru ciała. Obecnie procedura ta wykonywana jest przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii, które stanowią alternatywę dla konwencjonalnych metod chirurgicznych. Liposukcja laserowa nie wymaga długiej rekonwalescencji, a także precyzyjnie dociera do problematycznych miejsc. Dotyczy to chociażby boczków, które trudno wyszczuplić poprzez ćwiczenia i dietę.

Spis treści:
Na czym polega zabieg?
Specyfika działania
Przebieg zabiegu
Kiedy procedura jest zalecana?
Postępowanie i wskazania
Główne przeciwwskazania

Na czym polega liposukcja boczków i jakie daje efekty?

Liposukcja boczków to procedura, której efekty wynikają bezpośrednio z odpowiedniej emisji energii ukierunkowanej na tkankę tłuszczową w tym obszarze. Od wielu lat zabieg ten wykonują lekarze specjaliści naszego gabinetu Kaniowscy Clinic. Procedura tego typu pozwala na modelowanie nie tylko boczków, ale również pleców, ramion, ud, kolan, szyi czy nawet twarzy (lipofilling). Poza nadmiarem miejscowego tłuszczu, wskazaniem do zabiegu jest chociażby cellulit czy obwisła skóra. Wynika to z rozległych możliwości liftingujących.

Specyfika działania

Liposukcja wykonywana metodą laserową polega na pracy urządzenia, które emituje energię wpływającą na komórki tłuszczowe. Dodatkowo jego oddziaływanie aktywuje do pracy fibroblasty, które produkują nowe włókna kolagenowe. Proces ten inicjuje naturalną regenerację, prowadząc do poprawy elastyczności i napięcia skóry. Aparatura wykorzystywana do liposukcji laserowej emituje promieniowanie, które pozwala na obkurczenie drobnych naczyń krwionośnych. Rezultat wyszczuplenia boczków jest widoczny bezpośrednio po zabiegu, jednak ostateczny efekt należy ocenić po około 2-3 miesiącach.

Przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. O czasie trwania procedury decyduje rozległość obszaru zabiegowego. Aby zredukować widoczność blizn, nacięcia wykonuje się w miejscach naturalnych załamań skóry. Przez te otwory do obszaru boczków zajętego przez tkankę tłuszczową przedostaje się światło laserowe, które wywołuje proces rozpadu komórek tłuszczowych. Ich sporą część stanowią trójglicerydy przyjmujące pod wpływem ciepła stan płynny. Rozbita tkanka tłuszczowa zostaje na kolejnym etapie odessana i umieszczona w sterylnym pojemniku. Komórki tłuszczowe nadają się do dalszego wykorzystania w przeszczepie (lipotransfer).

Kiedy liposukcja brzucha i boczków jest zalecana oraz z czego wynika jej cena?

Liposukcja brzucha i boczków to procedura wskazana w wielu sytuacjach, a jej cena wynika z szeregu czynników. Na koszty procedury składa się zarówno sam zabieg modelujący, jak i etap konsultacji. O końcowym wydatku decyduje zakres przeprowadzanego zabiegu. Jego cena wzrasta w przypadku jednoczesnego wyszczuplania brzucha i boczków, ze względu na większą objętość obszaru poddanego liposukcji. Z reguły redukcja tkanki tłuszczowej z obu tych miejsc musi być dość rozległa, co nie pozostaje bez wpływu na finalne koszty.

Postępowanie i wskazania

Wskazaniem do procedury jest obecność nadmiernej tkanki tłuszczowej w obszarze boczków i brzucha, której redukcja poprzez dietę czy aktywność fizyczną nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Ćwiczenia i deficyt kaloryczny mogą się przyczynić do utraty wagi, jednak nie zawsze umożliwiają całkowite spalenie tłuszczu. Tkanka nierzadko jest też nieproporcjonalnie rozłożona na boczkach, co zaburza symetrię sylwetki. Liposukcja jest przez to zalecana osobom, które chcą wspomagać proces odchudzania. Z reguły pacjent może wrócić do aktywności już po 1-2 dniach od przeprowadzenia zabiegu. W okresie rekonwalescencji należy stosować się do konkretnych zaleceń, włącznie z noszeniem odzieży uciskowej czy wykonywaniem masaży limfatycznych. Działania te mają na celu ułatwić kształtowanie sylwetki, a także zredukowanie obrzęku. Po zabiegu należy na pewien czas zrezygnować z sauny, solarium czy obciążającej aktywności fizycznej. W ten sposób można zniwelować ryzyko powikłań, takich jak opóźnione gojenie się ran, krwiaki, krwotoki, przebarwienia skórne, blizny i bliznowce czy zatorowość naczyń.

Główne przeciwwskazania

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Procedura ta nie jest wykonywana u osób, które cierpią na choroby układu krążenia i układu oddechowego. Nie wykonuje się jej też w przypadku niedoczynności tarczycy oraz niewyregulowanej cukrzycy. Do przeciwwskazań zaliczamy też zaburzenia krzepliwości krwi czy żylaki. Liposukcja nie stanowi ponadto rozwiązania w przypadku zaawansowanej nadwagi i otyłości, a jedynie sprawdza się jako metoda modelująca wybrany obszar ciała. Z tego względu zabieg można wykonać u pacjentów, którzy mają dostatecznie mocną i elastyczną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń do nas +48713226909 Zadzwoń do nas